Працюємо
Пн–Нд: 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Чому "свіжий" акумулятор може раптово втратити свій заряд?

Більшість автомобільних акумуляторів серед усіх батарей, що надходять у продаж, є необслуговуваними. Тобто водій впевнений, що достатньо лише поставити АКБ і можна взагалі більше не звертати на неї уваги. Однак це не зовсім так, і коли дорогий акумулятор раптом виходить з ладу або починає швидко втрачати заряд, багато звинувачують виробника або магазин, який підсунув їм неякісний товар.

Чому свіжий акумулятор може раптово втратити свій заряд

Але насправді, стабільність роботи акумулятора безпосередньо залежить від умов його експлуатації. Якщо батарею встановили правильно, вона відповідає вимогам виробника автомобіля, бортова електромережа машини справна і власник слідкує за станом АКБ, то така батарея може працювати дуже довго. Однак, є кілька негативних факторів, які в процесі експлуатації автоаккумулятора можуть негативно позначитися на його роботі. Розгляньмо основні причини, які можуть впливати на прискорений знос і швидкий розряд АКБ.

Чистота — запорука довгої та справної роботи всіх автомобільних акумуляторів

Часто водії ігнорують цей момент, хоча саме підтримання чистоти, незалежно від того, який використовується акумулятор той, що обслуговується або не обслуговується, може істотно продовжити термін роботи батареї. Саме тому стежте за тим, щоб кришка корпусу АКБ завжди була чистою і сухою. Звичайно, це правило актуально, тільки якщо дотримуються правила щодо своєчасної підзарядки, а бортова мережа автомобіля повністю справна.

Чому чистота так важлива для акумуляторів? Всі розуміють, що під капотом автомобіля завжди, нехай навіть і в незначному обсязі, але все ж присутні випаровування різних технічних рідин. Це найчастіше частки моторного мастила, палива та інших ПММ. Також не слід забувати, що в моторний відсік при їзді по мокрій і брудній дорозі (це характерно для експлуатації в осінньо-зимовий період) легко проникає волога, бруд і агресивні сольові розчини, якими комунальні служби поливають дороги. Поступово все це осідає і накопичується на кришці акумулятора, утворюючи досить щільну масляну плівку. Саме це і може стати причиною серйозних проблем, тому що ця плівка проводить струм і формує додаткові доріжки, з'єднуючи між собою "плюс" і "мінус".

Чому свіжий акумулятор може раптово втратити свій заряд

В результаті закономірно починається витік струму. Причому втрата може бути дуже відчутною та сильно перевищувати показник стандартного саморозряду батареї. До чого це призводить? Звичайно до прискореного розряду акумуляторної батареї. І після тривалої стоянки, водій раптово може виявити, що АКБ розрядилася майже в нуль і не здатна далі виконувати свої основні функції. Неприємна ситуація, чи не так?

Саме тому, залишаючи автомобіль у гаражі або на парковці на дуже тривалий час (наприклад, збираєтеся у відпустку або відрядження), обов'язково зніміть мінусову клему, і ретельно протріть кришку акумулятора, щоб видалити з її поверхні весь наліт і бруд. Якщо не буде додаткових провідників, то акумулятор не буде різко і швидко втрачати заряд.

Небезпечний вплив корозії

В місцях з'єднання силових проводів з клемами автомобільного акумулятора часто навіть після нетривалої експлуатації можна помітити наліт й іржу. Якщо ви виявили ознаки корозії, то це не можна ігнорувати, таким батареям треба приділити особливу увагу. Будь-який корозійний наліт рекомендується видаляти з поверхні контактів якомога швидше. Пов'язано це з тим, що подібні дефекти, навіть незначні, призводять до додаткового витоку струму, зниження пусковий здатності батареї та прискореного розряду.

Методи усунення корозії

Прибрати сліди окислення можна різними способами: просто зіскрібши наліт ножем, жорсткою щіткою, наждачкою тощо. Для максимального ефекту рекомендується використовувати спеціальний розчин з додаванням соди. Концентрація розчину повинна бути приблизно на рівні 10%. Додайте соду в теплу воду і ретельно розмішайте.

Чому свіжий акумулятор може раптово втратити свій заряд

Сама процедура очищення досить проста, потрібно взяти щітку або ганчір'я і змочивши їх рясно в розчині приступити до видалення з клем нальоту. При цьому може спостерігатися шипіння або навіть кипіння рідини, це не страшно, це цілком нормальна реакція. Залишки нальоту рекомендується зачистити за допомогою наждачного папера.

Ще один популярний варіант — використовувати спеціальну хімію. В магазинах можна знайти великий вибір спеціальних аерозолів, які видаляють бруд, продукти корозії тощо. Зазвичай подібні речовини мають комплексну дію на контакти, що ними очищаються. Спреї містять спеціальні поверхнево-активні речовини та синтетичне мастило, діелектричні та антикорозійні присадки. Це допомагає їм швидко видаляти наліт сульфіту, іржу, бруд і навіть залишки кислоти.

Як захистити акумуляторні клеми?

Після того, як прояви корозії були усунені, дуже важливо провести захисну обробку клем акумуляторної батареї. Це дозволить в майбутньому уникнути подібних проблем, продовжить термін експлуатації АКБ і підвищить ефективність її роботи. Для цього також можна використовувати спеціальні аерозолі або мастила. Наприклад, Batterie-Pol-Fett від Liqui Moly.

Якщо ж під рукою немає спеціальних засобів можна використовувати спеціальне технічне мастило, солідол або навіть звичайний вазелін. Загалом, для захисту клем підійде будь-яка жирна масляниста суміш. яка важко змивається.

Чому свіжий акумулятор може раптово втратити свій заряд

Як бачимо, є дуже прості правила, дотримання яких допоможе уникнути багатьох неприємностей, пов'язаних з експлуатацією автомобільних батарей. Якщо ж ви вже допустили розряд АКБ, то після проведення необхідних профілактичних заходів, його обов'язково треба повністю зарядити. Для цього можна використовувати спеціальні зарядні пристрої. В інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір зарядок різного типу і конструкції від провідних виробників. У нас можна купити зарядний пристрій для акумулятора з автоматичним режимом роботи, з функцією десульфатаціі, діагностики стану АКБ тощо.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристрої
  

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора і мотоцикла Hyundai HY 400 12 В, 4 А

Автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора і мотоцикла Hyundai HY 400 12 В, 4 А
Особливості:
  • ★ 12-бітний процесор ACD
  • ★ Свинцово-кислотний аккумулятор
  • ★ LCD дисплей

Автомобільна ЗП RING RESC612

Автомобільна ЗП RING RESC612
Особливості:
  • ★ З десульфатацією
  • ★ Є вбудовані режими тесту акумулятора
  • ★ Тип ЗП — інтелектуальне

Зарядний пристрій для акумуляторів Master Watt РОБОТ-12 12 В, 12.5 А

Зарядний пристрій для акумуляторів Master Watt РОБОТ-12 12 В, 12.5 А
Особливості:
  • ★ Має вбудований режим десульфатаціі
  • ★ Підходить для заряду гелевих та AGM, стартерних з рідким електролітом акумуляторних батарей
  • ★ Робоча напруга мережі від 160 В до 245 В
  

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.