Viber
Автомобільна акустика
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Відеореєстратори взимку: чому вмирають акумулятори?

Більшість сучасних автомобільних відеореєстраторів оснащені літій-іонними батареями. Такі акумулятори використовуються для того, щоб при необхідності можна було провести зйомку автономно, відключивши пристрій від живлення через прикурювач. Однак саме застосування акумуляторів цього типу — це одне з найбільш вразливих місць реєстраторів, яке часто впливає на надійність їх роботи. Найчастіше батареї з ладу виходять взимку або в літній період. Тому що зима вже зовсім скоро, то ми розглянемо саме особливості зимової експлуатації автомобільних реєстраторів і причини, які вбивають їх акумуляторні батареї.

Відеореєстратори в мороз: як помирають акумулятори?

Зимова ночівля в машині, чим вона небезпечна для реєстратора?

Скасувати закони фізики поки не може ніхто, і те, що з літієвими акумуляторами при низьких температурах відбуваються негативні речі, обумовлено саме природними фізичними процесами. Наприклад, батареї в мороз починають швидко втрачати свій заряд, що призводить до неможливості виконувати свої основні функції — забезпечувати живлення і підтримку працездатності пристрою. Тому, не варто різко витягати кабель живлення із замерзлого відеореєстратора, якщо акумулятор вже піддався негативному впливу холодної температури, то він може просто вимкнутися й останній запис може не зберегтися.

У разі регулярної експлуатації автомобіля взимку камері доводиться працювати практично постійно, і якщо залишити її в салоні, то гаджет за ніч може сильно промерзнути. Коли водій вранці повертається, то після прогріву салону реєстратор, швидше за все, включиться і буде працювати. Однак різкі перепади температури згубні для літій-іонних батарей. Через деякий час можна виявити велику проблему у вигляді корпусу, що здувся. Акумулятор просто вийде з ладу.

Іноді доведеться міняти акумулятор вже після першої ж ночівлі реєстратора в салоні, особливо якщо на вулиці мінус. Деякі виробники для розв'язання даної проблеми використовують метод зарядки низьким струмом. Це трохи знижує руйнівний вплив низької температури на батарею. Більш просунуті бренди встановлюють на свої пристрої спеціальну захисну систему: вбудований датчик повинен визначати температуру, і як тільки вона опускається нижче нуля, зарядка акумулятора автоматично зупиняється.

Звичайно, іноді щастить, якщо в реєстраторі встановлений хороший акумулятор, то він може пропрацювати навіть кілька сезонів, вмирання батареї буде відбуватися поступово і відразу його буде дуже складно помітити. У якісних грамотно спроектованих моделях найчастіше на материнській платі встановлюють додаткову годинну батарейку, роль якої зводиться до того, щоб зберігати налаштування і задані установки дати та часу. У дешевих китайців подібний елемент відсутній, для збереження даних їм необхідний працездатне літієве джерело живлення. Якщо ж батарея вийде з ладу і втратить можливість підтримувати працездатність реєстратора, то після кожного вимикання пристрою установки постійно будуть скидатися.

Відеореєстратори в мороз: як помирають акумулятори?

На тому, наскільки швидко акумулятор вийде з ладу може позначитися і якість його збірки. Наприклад, при виробництві недостатньо щільно запаяли шов оболонки батареї або подряпали її при встановленні у відеореєстратор. Через будь-які пошкодження всередину може потрапляти холодне повітря, що при різкому зниженні температури вже за кілька днів може стати причиною того, що батарея помре.

Отже, якщо ви хочете, щоб літій-іонний полімерний акумулятор в реєстраторі прослужив довго, залишати його взимку на ніч в салоні автомобіль не варто. Оптимальним рішенням буде кожен день забирати пристрій з собою.

Чи є альтернатива літій-іонним акумуляторам?

Раз акумулятори на основі літію малопридатні для експлуатації в умовах низьких температур, то треба шукати альтернативне рішення. І воно вже є — це суперконденсатори, їх ще називають іоністори. Вони є також свого роду акумуляторні батареї (з досить низькою ємністю). Причому такі джерела живлення практично неможливо вивести з ладу. Їх особливість в тому, що вони не сприйнятливі до різких перепадів температур і зберігають працездатність навіть при тривалому знаходженні на морозі.

Суперконденсатори зазвичай використовуються в продукції корейських виробників автомобільних відеореєстраторів. Тільки варто пам'ятати, що при наявності суперконденсатора не можна буде постійно забирати пристрій з салону і використовувати в якості зовнішньої переносної камери. Саме тому в більшості корейських моделей не передбачено системи живлення через кронштейн, бо вона їм не потрібна. Призначення ж суперконденсаторів полягає лише в тому, щоб забезпечити збереження відеозаписів, якщо раптово обірветься подача живлення.

Одним з типових реєстраторів з суперконденсатором є BlackVue DR750S-2CH. Однак і інші бренди пропонують подібні пристрої, в тому числі Neoline, TrendVision тощо.

Відеореєстратори в мороз: як помирають акумулятори?

Підбиваємо підсумки

Очевидно, що взимку слід дотримуватися деяких правил, щоб відеореєстратор працював довго і його акумулятор не піддавався впливу негативних факторів. Можна виділити кілька основних рекомендацій:

  • Не треба залишати пристрій, що має вбудований літієвий акумулятор, на тривалий час в салоні машини, коли на вулиці мінусова температура. На ніч кращі забирайте його додому, так ви зможете уникнути того, що батарея раптово вийде з ладу.
  • Якщо не хочете постійно знімати та забирати камеру з машини, то відразу вже на етапі покупки краще віддати перевагу пристроям, які оснащуються суперконденсаторами. Такі моделі надійніше і зможуть без особливої ​​шкоди для їх робочих якостей витримати практично будь-які перепади температур.
  • Якщо все ж вирішили купити відеореєстратор з літій-іонною батареєю, то уточніть, найкраще у виробника, чи передбачена в моделі, що сподобалася, окрема батарейка, що забезпечує збереження налаштувань дати та часу. Якщо вона присутня в конструкції, то таким пристроєм ви зможете користуватися в будь-яких умовах без особливих втрат. Навіть якщо батарея відмовить, то досить буде лише не відключати відеореєстратор раптово від бортової мережі. Тоді всі файли будуть збережені. Правда для автономної зйомки такий пристрій вже буде не придатний.

Який би автомобільний реєстратор ви не вибрали, пам'ятайте, це не просто модний аксесуар. Цей пристрій одного разу, якщо ви раптом потрапите в ДТП, може вас сильно виручити. Однак, все це актуально лише для повністю справних приладів. Якщо раптово під час аварії від'єднується шнур живлення, а в реєстраторі неробоча батарея, то ви ризикуєте втратити важливий запис, який може коштувати вам потім великих грошей. Тому, слідкуйте за тим, в якому стані знаходиться пристрій, і не піддавайте акумулятор взимку зайвим навантаженням, тоді він прослужить довго.

В інтернет-магазині 130.com.ua ви завжди можете купити відеореєстратор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську від провідних брендів з різними технічними можливостями з вбудованою батареєю або суперконденсатором.

ТОП-3 відеореєстратори

Найкращі автореєстратори

Шукаєте якісний і найкращий відеореєстратор? Даний рейтинг відеореєстраторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Відеореєстратор Gazer F118

Відеореєстратор Gazer F118
Особливості:
  • ★ Технологія WDR
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 140 °

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature
Особливості:
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (Full HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 135 °
  • ★ Вбудований антирадар

Відеореєстратор Incar SDR-40

Відеореєстратор Incar SDR-40
Особливості:
  • ★ Розмір екрана 2.3 "
  • ★ Радар-детектор та GPS
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.