Viber
Великдень
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати електрорубанок?

Електричний рубанок має широкий спектр застосування. Цей інструмент використовується як для виконання різних побутових і ремонтних робіт, так і для будівництва. З його допомогою можна обробляти деревину, усуваючи нерівності nf підганяючи розміри деталей, і багато іншого.

Якщо ви не знаєте, як вибрати електрорубанок? Тоді вам допоможе ця стаття, ми розглянемо основні параметри цього інструменту і елементи, на які слід дивитися перед покупкою.

Як вибрати електрорубанок?

Основні робочі характеристики

Існує кілька параметрів, які впливають на якість і ефективність роботи електричного рубанка:

Потужність

Вона безпосередньо впливає на продуктивність моделі. Чим вище потужність двигуна, тим довше інструмент зможе працювати без перерви. Можна виділити три групи рубанків по потужності:

  • 450-600 Вт — може працювати з м'якими породами, щільність деревини яких становить до 540 кг/м3: сосна, каштан, липа, тополя, вільха і ялівець.
  • 600-1000 Вт — ці моделі потужніше, добре справляються з породами дерева середньої щільності від 540 кг/м3 до 730 кг/м3: яблуня, береза, клен, модрина тощо.
  • 1000-1500 Вт — підійдуть для деревини високої щільності від 730 кг/м3 і вище: дуб, ясен, акація, граб, залізна береза ​​тощо.

Якість корпусу

Цей параметр важливий з точки зору міцності та терміну експлуатації електрорубанка. Пластик, з якого виконаний корпус, повинен бути рівним, без зазорів і люфтів. Не менш важлива товщина пластин. Дешева модель має невелику товщину, близько 1,5 мм, цього вистачить хіба що для виконання дрібного ремонту, з великим навантаженням такий інструмент не впорається. Більш надійним є варіант, коли листи закріплені гвинтами. Це дає можливість під час роботи вирівнювати пластину на свій розсуд.

Як вибрати електрорубанок?

Вага рубанка

Вибір моделей за вагою досить великий. Звичайно, що професійні електричні рубанки важать більше побутових. Це пов'язано з тим, що велика вага сприяє тому, що підошва щільніше прилягає до оброблюваного матеріалу. Також перед вибором зверніть увагу на те, що для роботи у вертикальному положенні зручніше буде використовувати більш легку модель — вагою до 3 кг. Це дозволить підвищити ефективність роботи, наприклад, під час затірки нерівностей вже готових дерев'яних елементів.

Ширина обробки

Цей параметр різниться у різних моделей. Чим значення вище, тим швидше можна буде обробити полотно з широкою поверхнею. Вузькі електрорубанки призначені для обробки балок, стільців, вузьких брусів тощо, а ширші — для підвіконь, шаф, лавочок тощо.

Частота обертів на холостому ходу

Ця величина показує число оборотів, що здійснюється обертальною деталлю інструменту за одну хвилину. Параметр показує, скільки разів кожне лезо електрорубанка торкнеться матеріалу в процесі обробки.

  • для побутових ця характеристика повинна складати близько 12 000 оборотів у хвилину.
  • для професійних більше — від 15 000 оборотів у хвилину.

Вид ножів

Також перед покупкою треба заздалегідь визначитися з типом ножів рубанка. Їх можна поділити на 2 типи:

  • HSS (швидкорізальна сталь) — цей варіант дешевше, але такі ножі швидко затупляються для тривалої роботи не підійдуть;
  • HM (твердий сплав) — гострі та міцні, їх призначення — обробка твердого матеріалу, але водночас вони дорогі й досить крихкі.
Як вибрати електрорубанок?

Пилозбірник

Під час роботи з деревом завжди утворюється багато пилу і тирси. Щоб вони не летіли в обличчя, не засмічували все навколо та не знижували якість обробки матеріалу, досвідчені майстри рекомендують вибирати моделі зі спеціальним пилозбірником. Це невелика ємність, найчастіше мішок або пластиковий контейнер, який кріпиться на вихідний отвір. У них тирса накопичується і не розлітається в усі сторони.

Чим відрізняється професійний і побутовий електрорубанок

Всі представлені в магазинах моделі можна поділити на два типи за призначенням і потужності.

Побутові

Сюди відносяться всі апарати потужністю до 1000 Вт. Такий інструмент рекомендується купити для виконання різних робіт на дачі і в будинку. Він легко впорається з дрібними проблемами і обробкою дерева під час ремонту. Для постійного використання з великими навантаженнями не підійде. Але і коштує подібний побутової електричний рубанок відносно не дорого.

Плюси

Мінуси

  • невисока вартість;
  • легкі;
  • компактні розміри корпусу;
  • дозволяють налаштовувати глибину стругання до міліметра.
  • не підходять для роботи з твердими породами дерева
Як вибрати електрорубанок?

Професійні

Мають зазвичай потужність від 1000 Вт і більше. Це дозволяє майстру швидко і якісно виконати обробку досить великої кількості деревини. Такий електрорубанок здатний пропрацювати майже без перерви цілий робочий день, і його термін служби помітно вище, ніж у побутових моделей.

Інструменти цього виду підходять для постійної експлуатації і великих обсягів роботи. Якщо ви будете обробляти тверді породи дерева, то теж краще зупинити свій вибір саме на професійній моделі.

Плюси

Мінуси

  • велика потужність;
  • швидка робота;
  • працюють до 8 годин підряд;
  • великий діапазон глибини стругання-до 18 мм;
  • після проходки поверхня гладка, шліфування практично не потрібна;
  • можуть захоплювати велику площу.
  • висока вартість;
  • велика вага інструменту.

Додаткові функції та характеристики

Більшість пропонованих виробниками інструментів мають безліч корисних функцій, які роблять електричний рубанок безпечніше і продуктивніше в роботі.

Система плавного запуску

Функція плавного запуску підвищує рівень безпеки під час роботи з пристроєм, тому що пускові струми повільно знижуються і ніж розганяється плавно, без ривків. Особливо це актуально, якщо доведеться працювати з потужним електричним рубанком, що має дуже високі оберти. Потужні й важкі моделі повинні обов'язково мати цю опцію, якщо її немає, то краще пошукати іншу модель, у якій плавний пуск є. Це допоможе уникнути багатьох проблем і знизить ризики отримання травми в процесі роботи.

Башмак з відкидною конструкцією

Після відключення живлення робоча насадка деякий час продовжує обертатися (іноді вона не зупиняється протягом 10-15 сек.), Це трохи заважає, тому що треба продовжувати тримати пристрій у висячому положенні. Наявність спеціального відкидного башмака спрощує завдання, тому що він злегка піднімає підошву. Ніж після відключення в таких моделях буде продовжувати обертатися вже у висячому положенні. Тобто майстру не доведеться тримати інструмент у висячому положенні. Зверніть увагу, що відкидний башмак може бути і у дорогих, і у дешевих моделях. Тому знайти відповідний інструмент з потрібною опцією досить легко.

Як вибрати електрорубанок?

Підтримка постійної швидкості обертання

Наявність цієї функції дозволяє досягти стабільної швидкості обертання двигуна при будь-якому навантаженні. Це сучасна електронна система, яка збільшує подачу живлення на двигун інструменту, коли зростає опір матеріалу, наприклад, рубанок потрапив на ділянку з сучками, і навпаки знижує її, коли інструмент обробляє легкі і рівні ділянки. Це сприяє поліпшенню якості обробки поверхні дерева і оптимізації енергоспоживання.

Стаціонарний монтаж

Є моделі, які мають спеціальний каркас для стаціонарної установки. Це дозволяє закріпити електрорубанок підошвою вгору, перетворюючи його в фуганок. Подібний вид монтажу дає можливість водити не самим важким інструментом уздовж заготовки, а навпаки, легкою заготовкою по ножах. Це дуже зручно, якщо очікується великий обсяг роботи і треба обробити багато дерев'яних заготовок невеликого розміру.

Вибірка чверті

Ця опція передбачає можливість пропилювання в дерев'яній заготовці паза П-подібної форми. Він використовується під час обробці деталей меблів для поєднання деяких елементів. В цьому випадку в комплекті йде спеціальний паралельний упор, за допомогою якого можна досягти дуже хорошої якості обробки. Звичайно, чверть пропиляти можливо і без застосування цього упору, але в цьому випадку помітно буде кульгати якість, багато чого буде залежати від досвіду майстра.

Ножі з двостороннім заточуванням

Наявність в комплекті ножа з двостороннім заточуванням дозволяє заощадити час, тому що при затуплении ножа нічого точити не треба, достатньо лише перевернути той, що стоїть в інструменті, іншою стороною. Але у таких ножів є великий мінус — вони не підлягають заточуванню, після затуплення обох сторін, ніж доведеться викинути. Тому такі ножі більш актуальні в професійній роботі, коли важлива швидкість. Для будинку рекомендується використовувати звичайні ножі з одностороннім заточуванням і просто точити їх по мірі необхідності, вони практичніше і довговічніше.

Як вибрати електрорубанок?

V-подібні пази

Вони використовуються для зняття фаски з торцевої частини дерев'яних заготовок. Деякі досвідчені майстри можуть зняти фаску і прямим проходом ножа простого інструменту. Але без спеціальних навичок зробити це якісно, ​​не пошкодивши заготовку, буде дуже складно. V-подібний паз прискорює і полегшує завдання. Електричні рубанки різних моделей можуть мати від 1 до 3 різних пазів, що знімають фаску.

Якщо ви шукаєте якісний електричний інструмент, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити електрорубанок у Львові, Івано-Франківську або Тернополі за вигідною ціною з доставкою по всій Україні. У нас ви знайдете модель під будь-які вимоги.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.