Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати дискову пилу?

Колись давно дискова циркулярна пила була виключно стаціонарним інструментом, який активно використовувався в деревообробній галузі, зараз же пропонується велика різноманітність компактних ручних дискових пил, придатних для побутового використання. З їх допомогою легко можна розпиляти фанеру, дерево, ДСП, МДФ, ОСП і різні інші матеріали (для роботи з каменем і металом потрібні великі потужності, дискові пили для цих цілей застосовуються рідко, але окремі моделі, здатні впоратися з твердими матеріалами, є). Цей інструмент часто використовується під час проведення ремонтних і будівельних робіт, якщо треба зробити розпил по прямій.

Як вибрати дискову пилу?

Якщо ви хочете купити дискову пилу, то розберімось в особливостях різних моделей та критерії їх вибору, це допоможе вам відповісти на питання: "Як вибрати дискову пилу?".

На які параметри треба дивитися під час вибору дискової пили?

Виробники зараз пропонують величезну кількість самих різних моделей для різних цілей і з різними функціональними можливостями. Не досвідченим майстрам буває важко визначитися з тим, які ж характеристики повинна мати хороша дискова пила. Тому ми розглянемо всі основні технічні параметри, які впливають на робочі якості цього інструмента.

Потужність

Звичайно, чим потужніший мотор, тим стабільніше буде працювати пила, вона зможе швидше розрізати матеріал, а також більше буде час її безперервної роботи. За потужністю виділяють 3 класи пристроїв:

  • До 800 Вт — побутові.
  • Від 800 до 1200 Вт — середній клас пристроїв, також підійдуть для побутових потреб, якщо потрібно розпиляти міцні й товсті листи.
  • Понад 1200 Вт — підійдуть для промислового використання, тому що легко зможуть різати щільні матеріали й добре справляються з тривалою роботою і великим навантаженням.
Як вибрати дискову пилу?

Діаметр диска

Діаметр ріжучого диска — це один з найбільш важливих параметрів дискових пил. Від нього залежать інші технічні параметри пристрою. Чим більше диск, тим потужніше необхідний двигун, більше крутний момент, надійніше система стабілізації, і тим більше й важче буде інструмент. Також величина диска впливає на товщину матеріалу, що розпилюється. Чим більше диск, тим з більш товстим і масивним матеріалом зможе впоратися пила.

Глибина розпилу

Крім діаметра пильного диска, треба знати й максимальну глибину розпилу. Цю характеристику виробник вказує завжди. За цим параметром все пили також можна розділити на кілька груп:

  • Легкий клас (від 40 до 50 мм) — призначені для роботи з тонкими листовими матеріалами.
  • Середній клас (від 50 до 65 мм) — ці пристрої вважаються найбільш універсальними. Можуть використовуватися для виконання самих різних завдань.
  • Важкий клас (від 65 до 140 мм) — ці машини мають часто великі габарити, водночас вони також і потужніше за інші, тому активно застосовуються в професійному середовищі.

Швидкість обертання диска

Цей показник не менш важливий, ніж інші. Від швидкості руху ріжучого диска залежить чистота зрізу. Чим вище частота обертання, тим з більш щільними матеріалами може працювати ця пила. У побутових моделей цей показник зазвичай не перевищує 1500-4500 об/хв. У професійних він становить від 2000 до 9000 об/хв.

Також швидкість треба враховувати, тому що вона впливає на температуру, на високих оборотах, що розпилюється, може сильно нагріватися, що підходить не для всіх матеріалів. Наприклад, пластик може почати плавитися. Тому ідеальним варіантом буде інструмент з можливістю регулювання частоти холостого ходу.

Як вибрати дискову пилу?

Живлення

Всі пили можна розділити на 2 групи: ті, що працюють від електричної мережі, і ті, що працюють від акумуляторних батарей. Якщо перші прив'язані до розетки, то другі мобільні й можуть використовуватися в умовах, де немає доступу до електрики, наприклад, на дачній ділянці або під час будівництва заміського будинку. Чимало сучасних пристроїв мають дуже ємні акумулятори, яких вистачає на досить тривалу роботу. Тому, якщо потрібна мобільність і автономність, то акумуляторна дискова пила — відмінний варіант.

Додаткові параметри, про які не варто забувати

Більшість сучасних моделей дискових пил часто мають різні додаткові опції та функції. Як правило, ці розумні електронні системи використовуються для підвищення безпеки і продуктивності роботи оператора. Також вони сприяють збільшенню терміну служби інструменту.

Спеціальні функції

Можна виділити кілька основних найбільш корисних функцій, які стануть в нагоді в процесі роботи:

  • Плавний пуск — ця функція допоможе запобігти різкому ривку інструмента під час включення на початку роботи, це дозволяє вберегти двигун зайвого навантаження, що сприяє збільшенню терміну служби пили.
  • Функція постійної швидкості — ця опція необхідна для того, щоб запобігти можливому заклинюванню диска, а також сприяє отриманню чистого різу.
  • Регулювання швидкості холостого ходу — дуже корисна функція, яка дозволяє підібрати оптимальний робочий режим для різних матеріалів.
  • Гальмо двигуна — з його допомогою забезпечується захист оператора від можливих травм, а інструмент від зворотного удару. Ця функція також дозволяє в процесі роботи запобігти пошкодженню матеріалу.
  • Захист від перевантажень — якщо пила працює на межі, то система автоматично вимкне інструмент, захищаючи його від перевантаження. Це дуже корисна опція, яка продовжує термін її служби та мінімізує ризики поломки та відмови.
Як вибрати дискову пилу?

Опорна платформа

Перед тим, як купити дискову пилу, подивіться на опорну пластину інструменту. Від неї багато в чому залежить функціональність кожної моделі, тому що тут будуть встановлюватися кріплення і механічні регулювання додаткових елементів. Якісними та надійними прийнято вважати платформи, які виготовляються методом лиття з легких сплавів металу. Вони довговічні й дуже добре зберігають свою геометрію, не ушкоджуються і не деформуються. Також добре себе зарекомендували потовщені майданчики, виконані зі штампованої сталі. Вони відрізняються стійкістю до ударних навантажень, від випадкового удару така платформа не потріскалася. Також на опорній пластині розташовується спеціальний механізм, який встановлює глибину розпилу. Пам'ятайте, що при роботі з таким інструментом, як дискова пила, дуже важливо, щоб всі елементи на опорній платформі були надійно зафіксовані, ніякого люфту бути не повинно. Від цього залежить не тільки якість роботи, але й безпека оператора.

Регулювання нахилу розпилу

Дискові пили можуть різати матеріал під кутом, який регулюється шляхом зміни положення опорної платформи щодо верхньої частини пили та ріжучого диска, зокрема. Кут нахилу може бути різним: 30°, 45°, а у деяких моделей він може становити навіть до 50-55°. Вибирати пристрій треба з урахуванням того, для яких цілей ви будете використовувати пилу, і який кут вам буде потрібно під час роботи.

Паралельний упор і шина

Всі дискові пили мають спеціальний паралельний упор, який забезпечує рівне і якісне розпилювання по прямій. Також для максимальної точності та акуратності різу рекомендується використовувати направляючу шину. Зверніть увагу, що шина купується окремо (часто виробники роблять універсальні шини, тому може підійти варіант і від іншого виробника, не того, чию пилу ви використовуєте). На підошві повинен бути паз для кріплення шини. Якщо треба працювати «з руки» по нанесеній розмітці, то дуже важливо чітко контролювати лінію розпилу, для цього на опорній плиті роблять додатковий щілинний отвір.

Дизайн і ергономіка

Дискова пила — це інструмент ручної, тому дуже важливо, щоб вона мала продуманий, грамотний дизайн і зручну форму. Залежно від зручності розташування рукоятки, її форми та конструкції буде залежати і якість роботи, швидкість і продуктивність майстра. І виробники цьому приділяють дуже багато уваги, деякі компанії зараз навіть пропонують спеціальний інструмент для лівшів.

Як вибрати дискову пилу?

Як ми вже сказали дуже важлива форма та розташування рукояток. Звичайно, для кожної людини вимоги та переваги будуть індивідуальні. Дуже добре, якщо ручки мають гумове покриття. Це робить утримання максимально надійним, майстру буде легко зберігати контроль над приладом під час розпилювання листа.

Також не зайвим буде звернути увагу і на місце входу мережевого шнура. Користувачі часто перерізають кабель живлення, коли він спрямований строго назад, це не завжди зручно. Також важлива і довжина мережевого шнура, оптимально — від 4 метрів. Цього буде достатньо для комфортної роботи, інакше доведеться постійно возитися з подовжувачем.

Пам'ятайте, що вибір дискової пили — завдання дуже відповідальне. І до цього питання підходити треба ретельно, важливо заздалегідь визначитися з навантаженням і цілями, для яких ви будете використовувати інструмент. Це допоможе зробити правильний вибір. Крім того, ви завжди можете звернутися до менеджерів нашого магазину, і вони допоможуть вам купити дискову пилу у Львові, Тернополі, Івано-Франківську.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.