Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як вибрати ланцюгову пилу?

Потрібен інструмент для догляду за садом, виконання різних ремонтних робіт або вирізання деталей з дерева? Тоді вам знадобиться ланцюгова пила. Це дуже корисний в будь-якому господарстві інструмент. Розгляньмо, які бувають ланцюгові пили, і як вибрати ланцюгову пилу, щоб вона була зручною і прослужила довго? Ця стаття допоможе відповісти на питання: "Як вибрати ланцюгову пилу?".

Як вибрати ланцюгову пилу?

Бензин або електрику?

Багато хто під час вибору відразу не може визначитися, яку купити пилу: бензинову або електричну. Особливо ті, у кого є вільний доступ до побутової електромережі. Якщо ж розетки немає поблизу, то тут підійде тільки бензиновий варіант.

Особливості бензинових ланцюгових пил

Ці моделі досить популярні й часто використовуються професіоналами, тому що мають велику продуктивність. Вони зручні й не залежать від джерела електроживлення. Дуже важливою їх перевагою є можливість роботи в будь-яку погоду, вони не бояться вологості та дощу, тому що не підключені до електрики.

Переваги
Недоліки
 • автономність;
 • надійність;
 • електробезпека;
 • можливість роботи в будь-яких умовах;
 • велика потужність, особливо високі параметри мають професійні бензопили, розраховані на лісоповал в промислових масштабах.
 • При роботі пили в атмосферу виділяються шкідливі речовини — продукти згоряння палива. Тому користуватися бензиновими пилами не рекомендується в закритих приміщеннях. Вони призначені для роботи на вулиці.
 • Високий рівень шуму та вібрації під час роботи.
 • Робота з ними вимагає певних навичок: треба вміти правильно запускати двигун і стежити за його оборотами, а також вчасно проводити обслуговування, міняти масло тощо.
 • Для роботи багатьох пристроїв потрібна спеціальна паливна суміш. Її користувач робить самостійно, змішуючи бензин і масло в пропорції, зазначеної виробником.
Як вибрати ланцюгову пилу?

Особливості електричних пил

Моделі цього типу найчастіше використовуються для побутових потреб, тому що вони більш компактні й прості в експлуатації, мають меншу потужність. Працюють вони зазвичай від стаціонарної побутової електромережі, але є і більш автономні моделі з акумулятором. Проте, запас ємності батареї обмежений, тому у разі частого використання або великого обсягу робіт, доведеться часто робити паузи на підзарядку.

Переваги
Недоліки
 • Невелика вага.
 • Низький рівень шуму і вібрації під час роботи.
 • Дешевше в експлуатації, тому що працюють від побутової розетки.
 • Більшість моделей прив'язані до джерела електроживлення.
 • Не можуть працювати в умовах підвищеної вологості.
 • Є ризик отримати удар струмом.
 • Низька потужність (в порівнянні з бензиновими моделями).
Як вибрати ланцюгову пилу?

Розташування двигуна: паралельно або перпендикулярно?

Бензинові та електричні ланцюгові пили бувають двох типів: двигун розташований паралельно або перпендикулярно напрямку різу.

Теоретично конструкція з поздовжнім розташуванням дозволяє домогтися більшої потужності при рівних параметрах мотора, тому що не треба міняти напрям прикладання сили й крутний момент на ланцюг передається через зірочку. А перпендикулярне (поперечне) розташування двигуна вимагає наявності конічного редуктора, що знижує ККД. Крім того, моделі з поперечним розташуванням двигуна відрізняються нерівномірним розподілом ваги, що робить їх не дуже зручними в експлуатації. Проте на практиці особливої ​​різниці немає, бо багато що залежить від конкретної моделі та використовуваних інженерних рішень і матеріалів.

Зараз можна зустріти в магазинах частіше поздовжні пилки. Вони більш компактні й зручні, але складні у виробництві, а отже вони й дорожче. Така пила має вузький корпус, що забезпечує можливість роботи в невеликих за площею просторах.

Що стосується двигуна, то тут є один момент. Обов'язково треба запитати у продавця — чи має вподобана вами пила функцію блокування кнопки включення. Вона забезпечує захист від випадкового запуску двигуна. Це допоможе уникнути травм.

Як вибрати ланцюгову пилу?

Шина і ланцюги

Шина — частина пили, по якій переміщається ланцюг. Шина, ланцюг і зірочка разом формують пильную гарнітуру. Шина, як і ланцюг, з часом втрачає свої робочі характеристики і підлягає заміні.

Довжина шини вибирається відповідно виконуваними операціями. Вона визначає глибину пропила, а також від неї залежить необхідна для роботи потужність двигуна.

Для простих завдань — розпилу невеликих полін і обрізки гілок відмінно підійде коротка шина 35-38 см. Вони встановлюються на малопотужні пили-до 2 кВт або до 3 к.с.

Для складних завдань слід вибирати варіанти з ширшою шиною і більшою потужністю двигуна.

Вибираючи шини та ланцюг, дивіться на типорозмір, що вказується в інструкції по експлуатації пили. Використання невідповідних за розміром комплектуючих може призвести до швидкого виходу інструменту з ладу.

Зверніть також увагу, що ланцюга бувають:

 • Поздовжні.
 • Поперечні.
Як вибрати ланцюгову пилу?

Це важливо враховувати і при розпилі уздовж і поперек волокон використовувати спеціальний ланцюг, тоді результат буде максимально якісним.

Крім того, дуже важливо, щоб ланцюг був правильно заточений. Інакше під час роботи він буде "рвати" деревину. Що негативно позначається на швидкості роботи і підвищує витрати палива.

Які аксесуари потрібні для роботи з ланцюговою пилою?

Тому що ланцюгова пила — це потенційно дуже травмонебезпечний інструмент, то під час роботи з нею треба строго дотримуватися встановлених правил і техніки безпеки. Тому вам обов'язково потрібно мати захисний одяг:

 • окуляри;
 • рукавички;
 • спеціальне взуття.

На окулярах не можна економити — тому що під час розпилу дерева тріски летять в різні боки з дуже великою швидкістю, то захист очей обов'язково повинен бути якісним.

Рукавички також дуже важливі, вони повинні бути зручними, з захистом від порізів.

Що стосується взуття, то тут важлива міцність і наявність спеціальної металевої склянки у носі черевика. Подібна конструкція зможе забезпечити належну ступінь захисту ніг від можливих травм.

Як вибрати ланцюгову пилу?

Вибір масла для ланцюгових пилок

Для електричних пил все дуже просто, тут знадобиться лише масло для змащення ланцюга. Вибирати треба той тип, який виробник вказав в інструкції з експлуатації пристрою.

З бензопилами ситуація складніша, тому що треба купувати спеціальне масло для двигуна, яке змішується з бензином. Фахівці рекомендують брати бензин АІ-95 з мінімальним обсягом присадок.

При виборі масла для двигуна, керуйтеся тими вимогами, які вказав виробник. Як правило, в інструкції докладно вказується, який тип моторного мастила підійде для вашої пили. Також дивіться на якість мастильного матеріалу, застосування підробок і неякісних сумішей може привести до поломки бензопили.

Що стосується суміші, то найчастіше тут рекомендується пропорція 1 до 50, тобто на літр моторного мастила береться 50 літрів бензину. Для змішування вам буде потрібна окрема ємність.

Зверніть увагу, що суміш довго не зберігається, тому якщо пилою користуєтеся не часто, то не робіть відразу багато, краще потім змішати свіжий склад.

Як вибрати ланцюгову пилу?

Висновок

І бензинові, і електричні ланцюгові пили ефективні інструменти й добре справляються зі своєю роботою. Але вони мають особливості, які визначають ефективність їх використання для вирішення різних завдань. Тому спочатку визначитеся, для чого вам потрібна пила і що ви будете робити. Це дозволить зробити правильний вибір.

Якщо ділянка невелика, і ви плануєте тільки пиляти дрова й гілки на деревах, то вибирайте електричну пилу. Цей тип простіше в роботі й не вимагає особливої ​​підготовки — для запуску досить натиснути кнопку включення. Крім того, вони дешевше і переплачувати недоцільно, тому що з побутовими завданнями такий інструмент впорається відмінно.

Чи потрібен професійний інструмент, який впорається з великим навантаженням, то вибирати краще бензопилу. Також цей варіант підійде для тих, кому потрібен максимально автономний інструмент. Це важливо, якщо роботи будуть здійснюватися далеко від стаціонарного джерела електроживлення.

Інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір моделей. У нас ви можете купити ланцюгову пилу у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, а також інший електроінструмент за привабливою ціною з доставкою по Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.