Viber
Компресори і насоси
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

З настанням зими кожен водій стикається з викликами та складностями, пов'язаними з використанням автомобіля в умовах холоду, снігопадів та крижаних доріг. Підготовка транспортного засобу до зимової експлуатації - це важлива частина турботи про безпеку та комфорт у мороз. І дуже важливо її не ігнорувати. Інакше потім буде вже пізно і деякі проблеми буде вирішити вкрай складно, якщо заздалегідь не вжити певних заходів. Розгляньмо всі основні моменти, на які треба звернути увагу.

Що робити, якщо автомобіль замерз?

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

Підготовка автомобіля до зимової експлуатації потребує особливої уваги. В умовах сильних морозів та снігопадів першорядним завданням стає забезпечення безперешкодного доступу до автомобіля, який, раптово може виявитися замерзлим: замки та ущільнювачі дверей прилипли, шибки вкрилися інеєм, і вся машина втоплена в кучугурі по самий дах. Що ж робити у такій ситуації?

Ефективним засобом для швидкого видалення льоду зі скла та розморожування дверних замків є спеціальні автомобільні розморожувачі. Існують також склади, призначені для боротьби з замерзлими ущільнювачами дверей. Хоча хімічний склад розморожувачів в основному аналогічний, ключова відмінність полягає в способі нанесення: для замків використовується спеціальний носик з тонким струменем, а для скла - аерозольний розпилювач.

Якщо все замерзло настільки, що знадобився розморожувач, значить, є багато вологи, тому важливо виявити причину виникнення проблеми, щоб уникнути її повторення. Для обробки дверних замків рекомендується застосовувати універсальне мастило, яке проникає в деталі механізму, виштовхує воду, а для мастила гумових ущільнювачів дверей краще використовувати мастила, у складі яких переважає силікон.

Необхідно мати під рукою щітку-скребок від снігу та льоду. Не турбуйтеся про можливе пошкодження лобового скла - його робоча кромка виконана із пластику або гуми, що робить його безпечним для твердого скла. Безпека завдяки хорошому огляду важливіша за незначні подряпини, які можуть і не з'явитися, якщо використовувати скребок обережно. Найкраще вибирати двосторонні моделі – з одного боку скребок, з іншого – щітка. Бажано, щоб у скребка була телескопічна ручка, що полегшує очищення снігу з даху автомобіля.

І, звичайно, не забувайте, що розморожувач і скребок повинні знаходитися зовні замерзлого автомобіля. Часто автолюбителі зберігають аксесуари в багажнику, але якщо він не відкривається, це безглуздо. Так що, якщо очікуються сильні снігопади та морозні ночі, не полінуйтеся витягти розморожувач та щітку з багажника. Таким чином, вранці ви будете готові до боротьби з льодом та снігом.

Як запустити двигун

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

Отже, ви успішно розморозили замки та змогли потрапити до салону, наступним кроком є запуск двигуна, і тут можуть виникнути різні неприємності, але їх можна вирішити.

Акумулятор

Однією з найпоширеніших проблем є розряджання акумулятора. Слід пам'ятати, що середній термін служби акумулятора становить 5-6 років, і якщо ваша батарея вже у віці, то заміна може бути найкращим рішенням.

Якщо заміна акумулятора не входить у плани, можна продовжити термін служби АКБ за допомогою зарядного пристрою для акумулятора. Перед сильними морозами рекомендується зняти батареї, занести його додому, розігріти до кімнатної температури і підключити до зарядного пристрою на 2-12 годин. Це знизить ризик проблем із запуском двигуна морозним ранком.

Для тих, хто часто виїжджає за місто та може зіткнутися з проблемою розряджання акумулятора у віддалених місцях, рекомендується придбати автономний пусковий пристрій (джамп стартер). Цей портативний power bank легко допоможе запустити двигун. Багато моделей поставляються з проводами для прикурювання, і при необхідності вони також можуть використовуватись для запуску двигуна від акумулятора іншого автомобіля. Однак варто пам'ятати, що постійне прикурювання може негативно вплинути на робочий стан акумуляторної батареї. У разі проблем із АКБ краще придбати зарядний пристрій або нову батарею.

Паливо та присадки

Проблеми можуть виникнути через конденсацію в паливній системі, особливо це актуально для дизельних автомобілів. При -20°C повітря, що проходить через відкриті елементи трубопроводу під час руху трасою, може призвести до їх промерзання, навіть якщо використовується "зим ний дизель".

Спеціальні присадки, такі як "дизельний антигель", можуть запобігти замерзанню палива. Важливо вибирати склади, які працюють як профілактика, запобігаючи замерзанню, та розморожувачі, які застосовуються після замерзання дизельного палива.

Також можливі проблеми із запуском бензинових двигунів за низьких температур і/або підвищеної вологості. У цьому випадку можна скористатися складами для швидкого запуску двигуна, що містять легкозаймисті речовини. Однак їх використання слід мінімізувати, оскільки вони можуть зашкодити силовій установці, вони призначені скоріше для екстрених ситуацій, ніж для регулярного застосування.

Безпечна їзда по слизьких дорогах

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

Коли йдеться про безпечну їзду в морозні дні, особливо обмерзлими дорогами, цінними порадами стануть рекомендації щодо вибору правильних шин і необхідних аксесуарів для безпечного водіння.

Якщо ви стикаєтеся з труднощами на обмерзлій дорозі, то зимові шиповані шини можуть стати надійним союзником. Незважаючи на окремі невдоволення автолюбителів через шум, витрату палива та деякі незручності на асфальті, високоякісні шиповані шини від лідерів ринку, позбавлені багатьох цих проблем, але й коштують вони дорожче.

Звичайно, можна використовувати і популярніші нешиповані зимові шини, які поводяться відмінно в зимових умовах. Але при сильному снігопаді вони можуть зазнати труднощів на льоду, маючи проблеми з їздою на підйомах та утруднення при гальмуванні на спусках.

В найбільш екстремальних умовах можуть стати в нагоді ланцюги протиковзання, антипробуксовані стрічки і траки під колеса. Якщо у вас вони є в багажнику про всяк випадок, то це може виявитися дуже доречним під час рясного снігопаду.

Забезпечення комфортних умов у дорозі

Готуємось до зимової експлуатації автомобіля

Крім того, в довгих поїздках узимку корисним буде мати портативний автомобільний електрочайник або термокухоль, щоб забезпечити собі гаряче пиття, яке допоможе зігрітися. Не зайвим буде подбати і про достатній запас їжі.

Ще одним важливим кроком для забезпечення комфорту та безпеки у холодні місяці є встановлення підігріву сидінь. Це ефективний спосіб забезпечити собі та своїм пасажирам комфортні температурні умови навіть у найморозніші дні. Причому можна використовувати як вбудовані підігріви сидінь, так і чохли, або накидки з підігрівом, які підключаються до прикурювача. Усі ці варіанти допоможуть вам зігрітися.

Також заздалегідь варто подбати про наявність пледу, ковдри та лопати для видалення снігу, а також достатньої кількості палива у баку – все це буде незамінним та дуже актуальним арсеналом для вашого комфорту та безпеки, якщо ви активно використовуєте автомобіль у зимових умовах.

У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити в Києві, Харкові або Одесі різні автомобільні аксесуари, які можуть стати у нагоді в зимовий період для обслуговування машини і для забезпечення додаткової безпеки і комфорту.

Матеріали за темою

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.