Viber
GPS-трекери
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати садовий насос?

Садовий насос — річ незамінна, за допомогою цього агрегату забезпечується подача води й полив. Існує дуже багато різновидів садових насосів, які використовуються для вирішення найрізноманітніших завдань і під час вибору дуже важливо заздалегідь визначитися з тим, який же саме насос вам необхідний і його основними технічними характеристиками. Розгляньмо особливості різних типів насосів і відповімо на питання: "Як вибрати садовий насос?".

Як вибрати садовий насос?

Основні види садових насосів

Побутові насоси, що використовуються для поливу, діляться на кілька великих груп.

За місцем роботи:

  • поверхневі — їх встановлюють на суші;
  • заглибні — для подачі води їх треба опустити в воду (свердловину, річку, озеро тощо).

За типом конструкції:

  • відцентрові — перекачування води в таких моделях відбувається за рахунок відцентрової сили, яка створюється колесом з лопатями;
  • напірні — працюють тільки, поки йде подача води, як тільки вода зупиниться, автоматично відключаються;
  • моноблочні — різновид відцентрових насосів, в них двигун і корпус об'єднані в моноблок, а колесо, що обертається, насаджується безпосередньо на вал мотора;
  • вихрові — здатні створювати сильний напір струменя при малій кількості води, що перекачується;
  • вібраційні — вода нагнітається за допомогою гнучкої діафрагми, здійснює зворотно-поступальні рухи.

Також побутові насоси, що використовуються для поливу, ділять на групи не тільки за будовою, але й по області застосування. Розглянемо особливості різних насосів за їх призначенням і сфері використання.

Як вибрати садовий насос?

Насоси для подачі води з ємностей і резервуарів

Їх ще називають — садові або бочкові. Це досить прості та доступні за ціною пристрою, які качають воду тільки з невеликої глибини до 1,2 метра. Такі пристрої досить популярні серед садівників, тому що максимально прості у використанні. До їх переваг можна віднести:

  • компактні розміри;
  • малу вагу пристрою;
  • простота експлуатації, не вимагають спеціального обслуговування;
  • майже не шумлять в процесі роботи;
  • часто мають можливість регулювання напору води.

Поверхневі насоси

Цей тип апаратів дозволяє забирати воду з відносно чистих і дрібних водойм або неглибокого колодязя. Такі пристрої відрізняються великими габаритами, тому що для подачі води їм потрібна велика потужність. З недоліків можна відзначити сильний шум під час роботи.

Вода з водоймища надходить в насос через спеціальний жорсткий шланг, а віддається вода через звичайний неармований шланг. Максимальна глибина, з якою насос цього типу може підняти воду, становить 10 метрів.

За принципом роботи вони бувають: вихрові і відцентрові.

Як вибрати садовий насос?

Вихрові

Призначення цих апаратів — подача води з великої глибини, коли потрібна висока потужність всмоктування, а обсяг води, що перекачується не дуже великий.

Переваги

Недоліки

— можуть подавати воду на досить великі відстані;

— їх натиск в кілька разів потужнішій, ніж у відцентрових;

— низька вартість.

— низький ККД;

— сильно шумлять;

— чутливі до чистоти води, не люблять пісок, мул, водорості та ін.

Відцентрові

Для поливу агрегати цього типу використовуються рідко, найчастіше такі насоси застосовуються під час створення системи домашнього водопостачання. Глибина всмоктування таких пристроїв зазвичай становить до 6-8 м, а продуктивність — до 2000 л/хв. Часто можна зустріти багатоступеневі моделі, на валу встановлюється не 1, а 2 і більше робочих колеса, це підвищує ефективність і натиск води, що подається.

Переваги

Недоліки

— мало чутливі до забруднення води;

— мають високу надійність;

— не шумлять під час роботи.

— слабкий напір води;

— висока вартість.

Як вибрати садовий насос?

Дренажні насоси

Їх використовують тоді, коли треба забезпечити подачу води з брудних або замулених водойм. Їх конструкція дозволяє набирати воду з мулистих ставків або навіть боліт, також їх використовують для викачування рідини із затопленого підвалу, погребу, вигрібної ями тощо.

Вони легко працюють з водою, що містить частинки від 3 до 35 мм, в разі більш суттєвих забруднень рекомендується використовувати спеціалізовані фекальні насоси. Крім того, існують спеціальні моделі дренажних насосів з подрібнювачем. Їх перевага в тому, що такий пристрій зможе перемолоти дрібні гілки, листя та інше сміття, полегшуючи перекачку води.

Якщо говорити про недоліки дренажного насоса, то вони є — це слабкий напір води. Цей тип насосів створений для відкачування великого обсягу води, але водночас він не здатний створити потужний потік. Фактично, вода в цьому випадку буде бігти не сильним струменем, а практично самопливом.

Занурювальні насоси

Цей тип призначений для забору води зі свердловин і колодязів глибиною 40-80 метрів. Найпотужніші моделі можуть качати і з більшої глибини, максимально до 300 метрів.

Особливість насосів у тому, що для роботи їх треба спочатку повністю занурити у воду. І тут важливо чітко знати, як це правильно зробити, може знадобитися фахівець. Також з мінусів можна виділити те, що для поливу воду відразу використовувати не можна, тому що з такої глибини вона буде подаватися дуже холодною, що шкідливо для рослин. Найчастіше такі насоси використовують не для саду та городу, а для подачі води в будинки.

Занурювальні насоси діляться на два види:

  • вібраційні — відносно не дорогий варіант, однак цей тип насосів має високу чутливість до забруднення води;
  • відцентрові — не сприйнятливі до дрібних часточок мулу і піску, які містяться у воді, проте вони помітно дорожче вібраційних.
Як вибрати садовий насос?

Основні параметри, на які слід дивитися під час вибору насоса

Продуктивність

Для поливу городу потужність насоса слід підбирати так, щоб напором води не зривало шланг з насадками. Згідно з прийнятими стандартами для поливу площі в 1 кв.м. в добу потрібно близько 3-6 літрів води (з урахуванням температури повітря і стану грунту). Значить, якщо ви берете насос для поливу території в 500 кв.м., то в добу для повноцінної роботи потрібно 3000 л води. Якщо час поливу складе 2 години, то насос повинен за годину встигнути прокачати 1500 л води. Відповідно, потрібно брати пристрій з продуктивністю не менше 1500 л/год.

Напір

Цей показник відповідає за підйом води на необхідну висоту і транспортування її на ділянку для поливу. Для розрахунку необхідно брати вертикальну і горизонтальну складові.

Вертикальна визначається як різниця висот між точкою, де встановлено насос, і максимальною висотою, на якій здійснюється полив. В разі використання заглибних насосів ця різниця береться не від поверхні, а з урахуванням глибинні, на яку опущений насос. Горизонтальна — це показник втрат тиску, що виникають під час транспортування води до найбільш віддаленої точки поливу.

Розглянемо приклад розрахунку. Насос встановлений на глибині 10 м, а максимальна висота подачі води — 1 м. У цьому випадку вертикальна складова визначається, як: 10 + 1 = 11 м.

Якщо при цьому взято шланг довжиною 55 м і діаметром 1" (25 мм), то горизонтальна складова визначається, як: 55: 11 = 5 м. Втрати складуть приблизно 25%: 25%: 5 + 25%=7, 5 м. Це і буде горизонтальна складова. Додамо ще 1,5 бар (15 м) вихідного напору і в результаті отримаємо необхідний показник напору:

11 + 7,5 + 15=33,5 м.

Як вибрати садовий насос?

Захист від перегріву мотора і роботи без води

Це корисна опція, що продовжує ресурс пристрою, як тільки буде досягнуто пороговий показник температури, електроживлення автоматично вимикається.

Якщо вода в колодязі або водоймі раптом закінчиться, а будь-який обсяг може бути викачаний, треба лише час, то насосу доведеться працювати на сухому ходу, без води. Це неприємна ситуація, здатна привести до того, що пристрій просто перегорить. Тому наявність захисту від сухого ходу допоможе уникнути багатьох проблем.

Інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір моделей. У нас ви можете купити садовий насос у Львові, Тернополі та Івано-Франківську, а також інший садовий інвентар та інструмент за привабливою ціною з доставкою по Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.