Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Спосіб кодування радіосигналу — це один з основних параметрів будь автомобільної сигналізації. Всього у двосторонніх сигналізаціях використовується два варіанти захисту сигналу: динамічне і діалогове кодування. Який метод кодування краще, які у них є особливості, плюси та мінуси ми й розглянемо в цій статті.

Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Динамічне кодування

Боротьба виробників охоронних систем і викрадачів почалася вже тоді, коли з'явилися перші автосигналізації. З появою нових більш досконалих пристроїв захисту методи і засоби злому також постійно вдосконалювалися. Перші сигналізації передавали простий статичний код, який можна було легко зламати підбором. Щоб мінімізувати ризики й забезпечити високий рівень захисту розробники заблокували можливість добірки коду. На це зломщики створили спеціальні пристрої код-грабери, які могли просканувати сигнал, що йде від брелока, і потім відтворювали його, що давало їм доступ в салон автомобіля.

Саме для захисту від грабберів був розроблений оригінальний динамічний метод кодування сигналу. Зараз він дуже активно використовується в самих різних моделях автомобільних охоронних систем.

Принцип роботи

Суть динамічного кодування в тому, що дані, які надходять з брелока водія на основний блок управління (БУ) сигналізації по радіоканалу, постійно змінюється. Кожна наступна команда — це новий унікальний код, який система раніше ніколи не використовувала. Безпосередньо код розраховується на основі спеціального алгоритму, що закладається в систему виробником при створенні пристрою. Одним з найбільш надійних варіантів динамічного кодування є алгоритм Keelog. Деякі виробники використовують свої оригінальні алгоритми.

Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Принцип роботи сигналізацій цього типу досить простий. Автовласник натискає на кнопку брелока, в цей момент генерується зашифрований сигнал, який в собі несе дані про кількість натискань, серійний номер, а також унікальний секретний код пристрою. Звичайно, що вся інформація передається в закодованому вигляді. Варто звернути увагу на те, що алгоритм шифрування не секрет, його легко можна знайти у вільному доступі, але це ніяк не допоможе зламати систему. Річ у тому, що для розшифровки потрібен секретний код, який закладають в систему відразу ж на заводі.

Такий метод кодування практично виключає можливість підбору кодової команди, проте злочинцям вдалося знайти рішення й обійти навіть такий захист.

Особливості злому системи з динамічним кодом

Для злому подібних систем був створений динамічний граббер, який створював перешкоди та перехоплював сигнал. Коли водій залишає салон автомобіля і вмикає сигналізацію, граббер створює радіоперешкоду при передачі сигналу з брелока. В результаті сигнал з кодом до БУ охоронної системи просто не надходить — він залишається у злочинця, який його перехопив і зберіг. Звичайно, автовласник натисне кнопку повторно, щоб включити сигналізацію. Але і цей сигнал буде перехоплений граббером. Однак водій отримає відповідь, що сигналізацій активована, але відповідь ця прийде не з БУ, а від граббера в руках злочинця. Як тільки автовласник піде, викрадач просто відправляє раніше перехоплений код і керуючий блок деактивує захист.

Виробникам автосигналізацій вдалося вирішити й цю проблему, оснастивши свої брелоки двома окремими кнопками: одна ставить машину під охорону, а друга — відключає сигналізацію. В цьому випадку для активації та деактивації сигналізації використовуються різні коди. Завдяки цьому, які б перешкоди злодій ні створював і ні перехоплював коди, він ніколи не зможе отримати код, необхідний для деактивації охоронної функції.

 Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Але в будь-якому випадку будьте уважні! Якщо ви тиснете кнопку, щоб включити сигналізацію, але машина ніяк не зреагувала, можливо, ви потрапили в поле зору викрадачів. У такій ситуації не треба відразу ж кидатися і натискати на всі підряд кнопки. Досить просто знову натиснути на кнопку активації режиму охорони. Якщо ж ви натиснете на кнопку деактивації системи, то злодій зможе отримати код для злому.

Діалогове кодування

З появою динамічних зчитувальних пристроїв сигналізації, що діють на динамічному коді, стали досить вразливі. Природно, що виробники стали шукати нове рішення цієї проблеми. В результаті на зміну сигналізацій з динамічним кодом прийшли пристрої, в основі роботи яких лежить більш сучасний діалоговий код.

Принцип роботи

В цьому випадку шифр передається в особливому режимі, який можна порівняти з діалогом, який ведеться між блоком управління, встановленим в машині, і контрольним брелоком. Саме тому цей метод і отримав свою назву. Суть його в тому, що натискаючи на кнопку брелока, водій передає БУ запит на виконання певної команди. Фактично, він буквально ставить якесь питання своєму співрозмовнику. Щоб ідентифікувати і підтвердити, що повідомлення прийшло саме з брелока господаря машини, блок управління посилає на брелок сигнал, що містить якесь випадкове число. За допомогою спеціального алгоритму дане число обробляється і на блок управління відправляється відповідь. Відбувається свого роду діалог питання/відповідь. Одночасно БУ сам обробляє це саме число і потім порівнює дві відповіді. Якщо вони збігаються, то команда виконується.

Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Алгоритм, який використовується для виконання розрахунків, унікальний і у кожної сигналізації індивідуальний. В результаті перехопити і розшифрувати такий сигнал майже неможливо. Крім того, використовувані для кодування хеш-функції здатні перетворювати рядки будь-якої довільної довжини, що додатково ускладнює процес дешифрування. У підсумку після перетворення зашифрована відповідь може містити до 32 символів (букви і цифри). За оцінкою експертів, зворотне декодування алгоритму навіть за допомогою сучасних комп'ютерів буде потребувати дуже багато часу — понад століття. Тому навіть в найближчому майбутньому, швидше за все, навряд чи з'являться пристрої, здатні зламати діалоговий код.

Висновок

Очевидно, що більш сучасною і надійною є технологія діалогового кодування. Їх неможливо зламати, тому у таких систем рівень захисту вище. Однак і це не гарантує 100% захисту. Водій може випадково втратити брелок, або його у нього викрадуть. Крім того, ці системи досить дорогі, тому динамічний код також досить популярний серед водіїв. Особливо актуально використання динамічних систем на автомобілях середнього класу, ризик викрадення яких не такий великий.

Крім того, завжди можна підвищити рівень захисту транспортного засобу. Для цього рекомендується використовувати додаткові механізми й пристрої такі, як блокувальники капота, gps-трекери, іммобілайзери тощо.

Діалогове або динамічне кодування в автосигналізації, що вибрати?

Купити сигналізацію для автомобіля у Львові, Івано-Франківську або Тернополі ви завжди можете, зробивши замовлення в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас великий вибір моделей охоронних систем в широкому ціновому діапазоні як з динамічним, так і з діалоговим принципом кодування.

ТОП-3 автосигналізації
 

Найкращі сигналізації на авто

Шукаєте якісну і найкращу автосигналізацію? Даний рейтинг автосигналізацій складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710
Особливості:
  • ★ з автозапуском двигуна
  • ★ з 3xCAN, 2xLIN, GSM, GPS і Bluetooth
  • ★ Висока захищеність від злому

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO
Особливості:
  • ★ З зворотним зв'язком
  • ★ Діалоговий код
  • ★ Дворівневий датчик удару і G-сенсор

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090
Особливості:
  • ★ динамічний код CFMII
  • ★ Режим антипограбування («Anti-Hi-Jack»)
  • ★ Радіус дії до 2000 м
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.