Дізнайтесь як правильно обирати автоаксесуари в машину

Автомобільні акумулятори з прямою і зворотною полярністю — в чому різниця?

Акумулятори для автомобілів існують двох типів — з прямою полярністю і зі зворотною полярністю. У чому ж особливість цих видів батарей і чим вони відрізняються між собою?

Акумулятори прямої полярності і що вони собою являють

Акумулятори прямої полярності

Автомобільний акумуляторр має полярність, зрозуміти яку можна по розташуванню клем на його поверхні (зазвичай, на кришці). Полярність вважається прямою, коли «плюс» АКБ знаходиться з лівого боку батареї, а «мінус» розташований праворуч. При цьому батарея повинна бути розгорнута лицьовою стороною до автомобіліста (у багатьох випадках клеми знаходяться ближче до неї, а якщо немає — потрібну сторону легко можна визначити по етикетці). Клеми в акумуляторі позначаються знаками «+» (плюс) і «-» (мінус). Купити акумулятор у Львові, Івано-Франківську, Тернополі можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

Акумулятори зворотної полярності і що вони собою являють

Зворотна полярність — це коли «плюс» в акумуляторі знаходиться праворуч, а «мінус», відповідно, ліворуч. Само собою, також з умовою, що акумулятор повернутий лицьовою стороною.

Акумулятори прямої полярності

Різниця акумуляторів прямої і зворотної полярності

Головна відмінність цих акумуляторів і полягає, власне, в місці розташування «плюсової» і «мінусової» клем. На вигляд такі пристрої, а також за функціональністю можуть бути практично однаковими (особливо якщо вони одного бренду і призначені для однакової категорії автомобілів).

Однак, дуже не рекомендується ставити на автомобіль, який розрахований на акумулятори прямої полярності, батареї, де клеми розташовані по-іншому. Якщо порушити полярність, то електроніка в автомобілі не буде працювати, а то і взагалі може вийти з ладу. На щастя, конструкція більшості авто просто не дозволяє нормально підключити батареї, які не підходять по полярності.

В процесі вибору АКБ можна відштовхуватися від країни виробника автомобіля. Якщо країною є Росія або, наприклад, Японія, то для машини, швидше за все, потрібна батарея прямої полярності. Якщо виробник США або Німеччина, то треба буде, швидше за все, використовувати пристрої з клемами, які розташовані навпаки.

Визначивши, чим відрізняються акумулятори прямої і зворотної полярності, підсумуємо результати в невеликій табличці.

Акумулятори прямої полярності Акумулятори зворотної полярності
Схожості цих акумуляторів
Обидва типи автомобільних акумуляторів працюють за однаковими принципами і можуть бути однаковими на вигляд, якщо випускаються одним і тим же виробником
Відмінності цих акумуляторів
«Плюсова» клема на АКБ прямої полярності знаходиться ліворуч, а «мінусова» — праворуч «Плюсова» клема на АКБ зворотної полярності знаходиться праворуч, а «мінусова» — ріворуч
Встановлюються, зазвичай, на автомобілі російського і азіатського виробництва Встановлюються, переважно, на автомобілі американського і європейського виробництва