Viber
Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

10 засобів: як правильно їздити в снігопад

Цього року Україну накрили дуже сильні снігопади, в результаті на дорогах було зафіксовано велику кількість аварій. Пов'язано це з тим, що водієві в таких погодних умовах набагато складніше управляти своїм транспортним засобом. Зимова дорога, покрита льодом і снігом — серйозний виклик для кожного, навіть дуже досвідченого водія.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Як водієві себе правильно вести на дорозі в снігопад?

В цій статті ми розглянемо кілька корисних засобів, які допоможуть керувати машиною взимку більш впевнено.

Засіб перший — дистанція

Навіть в таких складних дорожніх умовах часто автомобілісти туляться на дорозі один до одного. В результаті виникають дрібні сутички, аварії і затори. Тому дуже важливо на засніженій дорозі дотримуватися як мінімум рекомендованої дистанції та бічного інтервалу з урахуванням швидкості й габаритів вашого транспортного засобу. Ще краще злегка збільшити дистанцію, щоб підстрахуватися.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Засіб другий — вибираємо правильний кут

Часто на дорозі між основними смугами руху, які чистять комунальники, залишаються невеликі замети. І коли водієві доведеться поміняти ряд руху, дуже важливо, щоб уникнути неприємностей, вибрати оптимальний кут в'їзду і виїзду. Тут діє дуже просте правило: чим гостріше кут в'їзду і виїзду машини на подібну засніжену ділянку, тим краще. Це правило дозволить водієві здійснювати подібні маневри максимально плавно, а значить безпечно. Пам'ятайте, що при будь-якому перестроюванні та під час здійснення обгону в умовах снігопаду ніколи не повертайте кермо на великий кут. Крім того, ніколи не робіть різких рухів різких рухів та не газуйте.

Засіб третій — світло

Це скоріше навіть не засіб, а правило, якого важливо дотримуватися в снігопад завжди. На всіх автомобілях у світлий час доби для їх позначення необхідно вмикати денні ходові вогні або фари ближнього світла. Але тут є невеликий нюанс. Якщо зробити так, як вимагають правила дорожнього руху, і включити ДХВ, то треба пам'ятати, що задні ліхтарі в цьому випадку не будуть світити, і якщо йде дуже сильний і густий сніг, то ззаду автомобіль буде дуже погано видно. Тому в снігопад все ж краще використовувати саме фари ближнього світла! Можна навіть скористатися протитуманними фарами.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Засіб четвертий — стежте за часом

Якщо збираєтеся їхати в снігопад завжди закладайте на маршрут більше часу, як мінімум в 1,5-2 рази. Пов'язано це з тим, що на дорозі в таких умовах завжди виникають затори через дрібні ДТП, роботу снігоприбиральної техніки, непрацюючі світлофори тощо. Якщо заздалегідь все не передбачити, то доведеться метушитися і поспішати, а це дуже небезпечно на засніженій дорозі. Краще виїхати заздалегідь і уважно стежити за дорогою. В умовах поганого зчеплення коліс з дорожнім полотном завжди найкраще працює приказка «Тихіше їдеш — далі будеш».

Засіб п'ятий — як знайти свій ряд

Часто при поганій видимості водії губляться на дорозі і починають зміщуватися, деякі навіть можуть займати одночасно по дві смуги, оскільки вони не можуть правильно зорієнтуватися, розмітку ж не видно. В сильний снігопад це досить часте явище на міських дорогах.

Щоб зорієнтуватися, просто подивіться на знаки, що вказують напрямки руху, які часто висять над дорогою відповідно до смуг руху. Якщо знаки відсутні, згадайте, що в місті стандартно ширина дорожньої смуги становить приблизно 2,75 – 3 м. Візуально спробуйте прикинути, скільки подібних 3-метрових смуг може поміститися на дорозі, по якій ви зараз їдете. Так ви зможете приблизно визначити скільки тут смуг і де можуть бути їх кордони.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Засіб шостий — міцно тримайте кермо

Звичайно, стискати рульове колесо дуже сильно, щоб пальці побіліли, не треба. Але і крутити його одним пальцем, теж категорично не можна. Водій повинен чітко контролювати машину, оскільки в будь-який момент може статися занос. У цій ситуації однією рукою скорегувати напрямок буде дуже складно, а вхопитися за кермо другою рукою можна банально не встигнути. Тому завжди в складних погодних умовах міцно, двома руками тримайтеся за кермо.

Засіб сьомий — Газуємо правильно

Врахуйте, що практично ніколи автомобіль не заносить при їзді « на рівному газу ». Зірватися в занесення на слизькій дорозі можна, якщо різко натиснути на педаль акселератора або різко загальмувати. Саме тому фахівці з екстремального водіння рекомендують завжди на засніженій або обмерзлій дорозі натискати на педаль газу плавно. Це ж стосується і гальмування. Якщо ж машину занесло (передній привід), то можна спробувати її стабілізувати, для цього ні в якому разі не гальмуйте. Навпаки треба піддати газу, всупереч інстинктам.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Засіб восьмий — повертаємо правильно

При проходженні поворотів треба бути дуже уважним, бо тут, навпаки, не рекомендується зайвий раз газувати, це може привести до того, що машина вилетить на зустрічну смугу. Досвідчений водій знає, що в будь-який поворот треба входити дуже акуратно, на рівному газу. Перед самим поворотом газ краще скинути, а потім при виході з нього можна злегка додати швидкості. Траєкторія повинна бути такою, щоб в повороті потім не потрібно було доворачивать кермо.

Засіб дев'ятий — не ліземо в сніг

В глибокий сніг лізти ніколи не варто, навіть якщо у вас великий позашляховик. Кучугури рекомендується об'їжджати. Візуально буває складно оцінити реальну глибину снігу, в результаті машина може застрягти. А це дуже неприємна ситуація, оскільки вибратися буває вкрай складно без сторонньої допомоги.

10 засобів: як правильно їздити на автомобілі в снігопад

Засіб десятий — вибираємося із замету

Якщо все ж водій не прислухався попередньої рекомендації та застряг у снігу. Без паніки! Щоб виїхати можна спробувати зробити це «враскачку», використовуючи інерцію. Якщо автомобіль хоча б трошки може рухатися вперед-назад, то під час руху назад включите задню передачу, вперед — передню.

Пам'ятайте, що будь-якому автомобілю виїжджати зі снігу легше буде з прямими колесами, але в деяких випадках можна попрацювати трохи кермом, вивертаючи його вліво-вправо на невеликі кути. Це може допомогти, якщо раптом шини зможуть за щось зачепитися, наприклад, за край дорожньої колії. В цьому випадку машина зможе виїхати зі снігового замету. Якщо виїхати самостійно не вдалося, доведеться шукати допомоги.

Як бачимо, все не так і складно, але дотримання цих нехитрих рекомендацій допоможе уникнути серйозних проблем, і вбереже водія від необдуманих вчинків на зимовій дорозі, які можуть спровокувати аварію.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.