Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Вибираємо компресор – з прямим або ремінним приводом?

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Необхідність використання компресора часто виникає при виконанні багатьох побутових завдань або на виробництві, де необхідно працювати з пневмоінструментом, а також для виконання інших завдань. До них відносять надування шин, а також фарбування, очищення, продування поверхонь або обігрівальних систем.

Часто водії використовують компресорне обладнання для самостійного тюнінгу свого автомобіля, в цьому випадку використовувати даний пристрій просто необхідно. До того ж дуже часто потреба у використанні таких пристроїв виникає в медицині. Іншими словами, компресори часто необхідні в побуті, тому вибір їх повинен бути продуманим і ретельним.

Вибір відповідного варіанта варто робити виходячи з необхідних параметрів і, відповідно, його призначення. Однак, найбільш важливим параметром вважається метод передачі обертального моменту електродвигуна, за цим принципом компресорне обладнання буває з ремінним або прямим приводом.

Відмінні характеристики

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Кожен компресорний пристрій складається з повітряного ресивера і електромотора. Для стиснення повітря в обладнанні застосовується поршень з металу і різні сполучні компоненти.

1. У компресорному обладнанні з прямим приводом елементом передачі буде поршнева головка, її вал і буде моторним валом.

2. Ремінні пристрої обладнані додатковим переданим механізмом – ременем зі шківами.

Ця відмінність незначна, однак від неї залежить ряд факторів, які передбачають особливості роботи обладнання. Перш за все, оснащення певним типом приводу позначає напрямок використання агрегату, вказує на його вид – для використання в побуті або більш професійно, а також впливає на продуктивність, тривалість роботи та ресурс.

Принцип роботи прямо-приводного компресора

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Подібні компресори оснащені поршнем і робочим циліндром, в кришці знаходяться повітряні клапани двох видів – для впуску (всмоктування) і випуску (подачі) повітря. Повітря стискається через рухи поршня, який впускає за собою повітря через впускний клапан. Рухаючись, він здавлює повітря, і коли тиск досягає необхідного показника, тоді відкривається клапан нагнітання, випускаючи повітря для роботи з пневматичним обладнанням.

Таким чином, здійснюється пряма передача повітря, оскільки весь процес виконується без «посередників». Така конструкція робить подібний компресор недорогим і не складним в роботі. Тому, його часто використовують в побуті, рідше – в професійних цілях.

Як влаштований ремінний компресор?

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Передача за допомогою ремінного приводу передає обертальну енергію електродвигуна на рух поршня, в її склад входять плоский ремінь і 2 шківа.

1. Перший шків називається провідним, він менший в діаметрі, з'єднаний з моторним валом.

2. Інший шків називають маховиком, він має більший діаметр, з'єднаний з поршневою головкою.

Передача повітря здійснюється без шуму, плавно, маховик також відповідає за визначення частоти руху головки поршня. Під час роботи він знижує даний показник, зменшуючи зношуваність всіх механізмів. Важливою опцією ведучого шківа також є охолодження повітряного потоку, менше нагріваючи головку.

Подібні особливості компресора з ремінним приводом роблять його більш продуктивним, він здатен працювати кілька годин безперервно. Варто врахувати, що при роботі він не нагрівається, не дивлячись на час функціонування, це і визначає його часте використання в професійних цілях.

Переваги використання прямо-приводного і ремінно-приводного нагнітача повітря

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Розглянемо основні переваги використання кожного з видів насосного обладнання. Перш за все, ознайомимося з характерними ознаками пристроїв, які працюють на прямому приводі:

 • відрізняються невеликою вагою і розмірами, їх легше зберігати і переносити;
 • невисока ціна через недорогу та просту конструкцію;
 • виключаються регулярні поломки, відрізняється надійністю і довговічністю;
 • менші витрати електроенергії.

Серед основних переваг компресорів з ремінним приводом виділяють такі:

 • плавність запуску і робота з відсутністю ривків;
 • тривалий час використання через наявність охолодження поршневої головки;
 • легкість ремонту – якщо ремінь трісне, то його можна просто замінити;
 • зниження шумів і вібрацій;
 • можливість роботи при будь-яких температурах – як низьких, так і високих;
 • захист від зовнішніх впливів через наявність міцного кожуха зовні всіх механізмів.

В результаті, продуктивність роботи підвищується, що надає можливість використання таких компресорів на виробництвах, при професійному застосуванні.

Особливості використання кожного виду компресорного обладнання

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Серед суттєвих переваг є кілька недоліків, які має кожен тип насосних пристроїв – як ремінних, так і з прямим приводом. Розглянемо спочатку прямо-приводні компресори.

1. Зменшений ресурс експлуатації – не дивлячись на рідкісні випадки поломок, все ж дані пристрою швидко виходять з ладу.

2. Неможливість тривалої роботи за рахунок швидкого нагріву, потрібно час від часу їх вимикати, щоб охолонув двигун.

3. Високий рівень шумів і вібрацій.

Також дані компресори різко запускаються, що веде за собою стрибок електрики через жорстке увімкнення в роботу поршня.

Серед недоліків ремінних компресорів виділяють такі:

 • великі розміри і маса агрегату;
 • складний процес технічного обслуговування;
 • необхідно час про час замінювати ремінь через його швидку зношуваність.

Однак, незважаючи на дані недоліки, кожен з цих варіантів часто вибирають для покупки, з огляду на ці моменти.

Складнощі вибору підходящого виду компресорного обладнання

Вибираємо компресор з прямим або ремінним приводом

Незважаючи на особливості кожного з цих агрегатів, кожен зможе підібрати оптимальний варіант для використання в особистих цілях. Важливо враховувати, що ремінні компресори мають не тільки складну конструкцію, але і більш продуктивні, за рахунок цього багато хто вибирає їх для виконання професійних завдань – для експлуатації на виробництві, величезних цехах або СТО. В даному випадку габарити і маса не істотні, оскільки компресор встановлюється на цих підприємствах стаціонарно.

Для використання в домашніх умовах – в гаражі або на дачі, для виконання різних повсякденних завдань краще підійде прямо-приводний компресор. Цей агрегат не вимагає підвищеного обслуговування, його легко переносити, можна зберігати в будь-якому зручному місці.

Вибір залишається за вами. Головне потрібно мати уявлення про призначення пристрою і тоді підбирати оптимальний варіант. У цьому можуть також допомогти менеджери нашого інтернет-магазину. Таким чином, покупець зможе отримати ідеальний варіант для використання в особистих цілях. Шукаєте автокомпресори? Купити у Львові, Тернополі, Івано-Франківську можна на 130.com.ua. Доставка по Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.