Viber
Інвертори
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Основні види автомобільного освітлення

Освітлення — дуже важлива деталь в кожному сучасному автомобілі. Від якості освітлення безпосередньо залежить не тільки комфорт водіння, але і безпека водія та його пасажирів. Існують різні типи фар і автомобільних ламп, які мають різне призначення. Розгляньмо особливості всіх основних видів автомобільного світла.

Види автомобільного освітлення

Основні варіанти автоосвітлення

Всього можна виділити дві великі групи:

  • Зовнішнє. Це світлове обладнання, розташоване зовні автомобіля — передні та задні фари, а також інша оптика.
  • Внутрішнє. Сюди можна віднести системи освітлення, розташовані всередині салону. Ці лампи необхідні для забезпечення комфорту й зручності.

Особливості та види головного світла

До елементів головного освітлення, яке є у всіх автомобілях без винятку, відноситься ближнє й дальнє світло. Це два основні режими, які використовуються при включенні передніх фар транспортного засобу. Це освітлення допомагає забезпечити хорошу видимість на дорозі вночі або в умовах негоди.

  • Ближнє світло — як правило, промінь в цьому режимі здатний забезпечити видимість на відстані 60-80 м перед машиною, гарантуючи водієві видимість в сутінках або під час туману.
  • Дальнє світло — основне призначення цього типу освітлення — забезпечити видимість вночі на заміських трасах. Промінь світла б'є на відстань 130-150 м. Використовувати можна, коли немає машин на зустрічній смузі, інакше промінь може зліпити водіїв.

Для фар ближнього і дальнього світла можна використовувати такі автомобільні лампи:

  • Лампи розжарювання.
  • Ксенонові.
  • Світлодіодні (найчастіше встановлюються в фари ближнього світла).
Види автомобільного освітлення

Різновиди зовнішнього автомобільного освітлення

Про додаткове освітлення також не можна забувати, воно має своє не менш важливе призначення, тому всі лампи повинні завжди бути справними. Сюди відносяться:

  • Габаритні огні — використовуються для того, щоб позначити габаритну ширину транспортного засобу в темну пору доби, можуть бути передніми й задніми. Вони забезпечують те, щоб транспортний засіб було в темряві помітно, а також були добре видно його розміри. Необхідні для того, щоб забезпечити безпеку на дорозі.
  • Стоп-сигнали — їх встановлюють в задній оптиці. Їх основне призначення — попередження водіїв, які рухаються в потоці ззаду, про те, що автомобіль гальмує. Також, вони використовуються і в якості сигналу аварійної зупинки.
  • Покажчики повороту — вже з назви зрозуміло, що дані ліхтарі необхідні для того, щоб подати сигнал іншим учасникам дорожнього руху про те, що автомобіль планує здійснити поворот. Ці вогні бувають передніми й задніми, можуть використовуватися в будь-який час доби.
  • Лампи, що підсвічують номерний знак — ці вогні зазвичай активуються вночі, щоб забезпечити хорошу видимість держномера.
  • Вогні руху заднім ходом — застосовуються при здійсненні маневрів заднім ходом, як правило, під час паркування в темну пору доби. Допомагають водієві краще орієнтуватися та позначають транспортний засіб у просторі для інших водіїв.

В додатковому світловому обладнанні автомобілів можуть використовуватися такі види ламп:

  • Галогенні.
  • Світлодіоди.
  • Ксенон, встановлюються рідко, зазвичай це стосується оптики, що використовується під час руху заднім ходом.

В штатній комплектації, автомобілі найчастіше обладнуються звичайними лампами розжарювання, які можна легко замінити на світлодіоди. Останні працюють довше, відрізняються надійністю та економічністю, забезпечують хороший яскравий промінь світла.

Види автомобільного освітлення

Яке ще в автомобілі буває зовнішнє освітлення?

  • Протитуманні фари — це особливий тип оптики, такі фари можуть встановлюватися як спереду, так і ззаду (не обов'язково). Їх зазвичай використовують для того, щоб поліпшити видимість на дорозі в умовах низького рівня освітлення при несприятливих погодних умовах — дощ, туман тощо. Їх особливість в тому, що їхній світловий промінь може пробити щільний туман, як правило, вони мають жовте світіння. Використання ПТФ дозволяє підвищити безпеку на дорозі в негоду, тому що водієві краще видно як безпосередньо дорожнє полотно, так і інші автомобілі.
  • Денні ходові вогні (ДХВ) — це додаткові світлові прилади, що дозволяють виділити машину в потоці в денний час. Їх використовують зазвичай в осінньо-зимовий період для підвищення рівня безпеки, коли навіть вдень на дорозі буває не достатня видимість. Встановлюються вони зазвичай трохи нижче фар головного світла. Існує багато різновидів. Їх також часто використовують в якості стильного доповнення, як елемент тюнінгу.

Зверніть увагу, що використання протитуманних фар не є обов'язковим. Їх рекомендують ставити, якщо ви хочете убезпечити себе й отримати кращі умови видимості в погану погоду. У них найчастіше використовуються галогенові автолампи, іноді — ксенон.

Особливості та види внутрішніх систем освітлення

Внутрішнє освітлення в салоні машини — теж важливий елемент. Кожен водій хоче, щоб в поїздці було зручно і можна було бачити все, що відбувається в машині навіть вночі. Тому освітлення повинно бути обов'язково, воно охоплює підсвічування таких елементів:

  • Панель приладів — тут світло потрібно, щоб водій добре бачив показання всіх основних приладів. Наприклад, якщо вночі ви не будете стежити за показаннями спідометра через темряву, то можете перевищити швидкість і потрапити в аварію.
  • Салон — освітлення салону дуже актуально не тільки для водія, але і для пасажирів. Очевидно, що в темний час доби їхати в повній темряві некомфортно нікому. Це можуть бути як стельові лампи, так і світильники для читання та ін.
  • Бардачок — саме тут зазвичай зберігаються важливі дрібниці, які завжди повинні бути під рукою і можуть знадобитися водієві в будь-який момент. А в темряві шукати їх незручно, тому підсвічування бардачка дуже важливе.
  • Багажник — тут також зазвичай знаходиться багато різних предметів, це не тільки сумки, а також інструмент, компресор та багато іншого. Щоб вночі можна було легко знайти необхідне, в багажнику автомобіля також передбачено додаткове освітлення.
Види автомобільного освітлення

Для систем внутрішнього освітлення в автомобілях використовуються найчастіше стандартні лампи розжарювання невеликого розміру з відповідними цоколями, а також світлодіоди. Останні більш економні та можуть мати зовсім невеликі розміри. Крім того, лампи розжарювання, які найчастіше входять в заводську комплектацію, можуть мати слабке, тьмяне світло, якого буде недостатньо для якісного освітлення салону. У цьому випадку їх краще замінити на світлодіодні аналоги. Вони видають більш яскравий чистий білий світ.

Якщо ви хочете купити автомобільні фари або лампи в Києві, Одесі, Харкові, то можете зробити це в будь-який момент в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас великий вибір автосвітла.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.