Viber
Шумоізоляція
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Маючи транспортний засіб автовласник усіма відомими способами намагається захистити його від різного роду пошкоджень, зломів та інших неприємних ситуацій при використанні. Особливо це стосується руху заднім ходом або під час паркування, де виникає велика ймовірність зіткнення або наїзду на предмети або інші перешкоди. Одним з найбільш ефективних засобів такого захисту є паркувальні системи або парктроніки.

Вибір відповідного пристрою досить складний, оскільки водієві потрібно визначитися з видом даного приладу, який буде встановлено в автомобілі. Розрізняють основні два типи систем – електромагнітні та ультразвукові, а ось який вибрати, щоб отримати ефективний та тривалий захист – непросте завдання. Тому розглянемо основні відмінні риси та переваги використання кожного з цих видів паркувальних радарів.

Особливості ультразвукових парктроніків

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Дана система складається з блоку, який займається обробкою сигналу, його дуже часто поєднують з системою індикації світлозвуку, проводами з'єднання і датчиком для виявлення перешкод. Останнім виконується функція генерації та уловлювання ультразвукових хвиль. Ультразвукові хвилі «взаємодіють» з перешкодою і повертаються в перетвореному вигляді до датчика. Таким чином, водій може дізнатися відстань до перешкоди, після певного оброблення сигналу.

Робота даного парктроніка починається після ввімкнення передачі «задній хід». Крім того, дані системи представлені в такому асортименті:

1. врізні – для їх встановлення потрібно свердлити отвори в задній частині кузова;

2. інтегровані – їх кріплять в ручку або кришку багажника, панелі, інші елементи задньої частини авто;

3. накладки, вони фіксуються на двосторонній скотч, для їх встановлення не потрібно свердлити отвори або облаштовувати додаткові елементи кріплення.

Кількість встановлюваних датчиків може бути різною – від 2 до 8 шт. Традиційні моделі здатні працювати з датчиками, що вмонтовані тільки в задній частині, більш дорогі – з передніми або бічними елементами паркувальної системи.

Особливості електромагнітних паркувальних систем

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Цей парктронік складається також з центрального блоку управління, який обробляє сигнал, його часто інтегрують з модулем, що визначає відстань до перешкоди і датчиком електромагнітного типу, він виконаний у вигляді металізованої стрічки. Її фіксують на кузові в будь-якому зручному місці на клейовій основі. Детектування перепони здійснюється з використанням електромагнітного поля і будь-який предмет, який потрапить в зону його функціонування, буде зареєстрований і оброблений блоком обчислення та індикації.

Переваги та особливості використання ультразвукового парктроніка

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Ультразвукові системи відрізняються досить невисокою ціною і величезним асортиментом запропонованих варіантів. Можна підібрати паркувальний радар з дисплеєм або без нього, в останньому випадку можна підключити систему до магнітоли або відеореєстратора для відображення інформації про стан території позаду авто.

Крім того, пропонується автолюбителям вибирати моделі з різною кількістю датчиків, при цьому чим їх більше, тим підвищується ефективність і точність визначення перешкоди. До того ж існує ряд особливостей, які відрізняють подібні паркувальні радари від інших типів:

  • виникають помилкові спрацьовування при паркуванні на нерівній поверхні або ґрунтовій дорозі, поруч із заметами або під нахилом;
  • сигнал може бути некоректним при контакті з хутряними елементами. Це може бути собака або людина в шубі, а також прогумований стовпчик.

Також, використовуючи ультразвукові парктроніки простежується виникнення «мертвих зон», проте їх можна позбутися шляхом встановлення більшої кількості датчиків.

Чим відрізняються електромагнітні паркувальні системи?

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Дані паркувальні системи мають ряд істотних переваг над ультразвуковими. Вони відрізняються більшою точністю визначення перешкоди, незважаючи на відстань до неї – чи це 2м, чи 5 см, а також простотою у встановленні пактроніка – не потрібно свердлити частину кузова.

Однак, все ж в даних систем є свої недоліки в роботі, вони полягають в наступному:

  • під час роботи можуть виникати перешкоди через вплив на парктронік інших електромагнітних випромінювань;
  • відсутня можливість зниження або підвищення чутливості, тому рівень помилкових спрацьовувань досить високий;
  • можливість оцінки зміни перешкоди відсутня, оскільки паркувальний радар складається не з декількох елементів, а з одної металізованої стрічки.

З урахуванням даних факторів, кожна з даних систем має свої особливості роботи. Тому, вибираючи той або інший тип системи треба добре вивчити характеристики і конструкцію, щоб підібрати оптимальний варіант для використання. З величезним вибором різноманітних варіантів та моделей відомих виробників можна ознайомитися на нашому сайті. Тут представлена величезна кількість паркувальних систем будь-якого типу та комплектації. На 130.com.ua можна купити парктроніки в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.

Важливість використання паркувальних радарів

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Незважаючи на ряд недоліків різних видів партроніків, все ж ефективність їх роботи істотна. Особливо ними часто користуються водії новачки, яким складно припаркуватися або важко вдало проїхати певну відстань заднім ходом. Також дані паркувальні системи будуть необхідні для власників великих машин – джипів або позашляховиків, а також мікроавтобусів, інших габаритних транспортних засобів.

Варто враховувати, що некоректна робота паркувального радара може бути пов'язана з:

1. забрудненням датчиків;

2. під час їзди по пересіченій місцевості;

3. якщо на стоянці є джерела сильного шуму;

4. під час сильних опадів.

Підбираємо паркувальний радар – електромагнітний чи ультразвуковий?

Також, даним системам іноді складно визначити наявність троса або ланцюгів, невеликих стовпчиків, ям або люків каналізації. Тому, варто врахувати дані фактори під час руху заднім ходом або паркування.

Вивчивши всі нюанси вибору і принцип роботи кожного типу паркувальних радарів водієві буде набагато простіше і легше визначитися з вибором відповідного типу пактроніка. Крім того, зараз на ринку представлено багато виробників і брендів, які випускають з кожним роком більш сучасні системи, що відрізняються набагато кращою продуктивністю і ефективністю роботи. Тому вибір залишається за вами.

ТОП-3 парктроніка
 

Найкращі парковочні радари

Шукаєте якісний і найкращий парктронік? Даний рейтинг парктроніків складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Паркувальний радар Gazer PA40R

Паркувальний радар Gazer PA40R
Особливості:
  • ★ Установка на задній бампер
  • ★ 4 датчика
  • ★ Діаметр датчиків 22, 5 мм

Радар для паркування GT P Drive 8 silver (P DR8 Silver) з LCD-дисплеєм

Радар для паркування GT P Drive 8 silver (P DR8 Silver) з LCD-дисплеєм
Особливості:
  • ★ Частота ультразвукових сенсорів 40 kHz
  • ★ Дальність вимірювання відстані 30 см - 2.5 м
  • ★ Діаметр 8-х ультразвукових датчиків 22 мм

Парковочний радар ParkCity Lviv 619/4M

Парковочний радар ParkCity Lviv 619/4M
Особливості:
  • ★ задній парктронік
  • ★ Мінімальна робоча дистанція
  • ★ Максимальна робоча дистанція
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.