Viber
Відеореєстратори
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Шліфмашини: види та сфера їх застосування

Шліфувальні машини — це не тільки болгарки (кутові шліфмашини), але ще й безліч найрізноманітніших типів пристроїв. З цієї статті ви зможете дізнатися, чим вони відрізняються і для виконання яких робіт можуть використовуватися.

Кутова шліфувальна машина (болгарка)

Почнемо, мабуть, з самого поширеного типу. Болгарки використовуються там, де треба різати, шліфувати, чистити металеві, бетонні та кам'яні елементи та поверхні. Саме через таку універсальності КШМ дуже популярні. До них можна підібрати безліч різних спеціалізованих насадок і дисків, які використовуються для виконання конкретних завдань. Продуктивність болгарки визначається її потужністю. І тут важливо пам'ятати, що чим складніше робота, яку доведеться виконувати, тим потужнішим має бути інструмент. Також від потужності залежить розмір диска, який можна буде використовувати. На цей параметр також варто дивитися дуже уважно. Для роботи з невеликими або тонкими матеріалами підійдуть і невеликі диски, а ось для професійного використання доведеться шукати машини з дисками більшого діаметра.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Пряма

Особливість машин цього типу в тому, що вони мають витягнутий вал, схожий на довгий хобот слона. Також в них шпиндель розташовується поздовжньо щодо основної осі інструменту. Шпиндель дає можливість використовувати різноманітні насадки, які призначені для роботи з різними матеріалами: шкіра, дерево, камінь або метал.

Вони бувають як мережеві, які працюють від розетки, так і більш автономні акумуляторні. Є ПШМ пневматичного типу, вони працюють від компресора.

Завдяки особливій конструкції шліфувальні машини цього типу часто використовуються для вирівнювання і чищення поверхонь в різних важкодоступних місцях. Їх, наприклад, також можна використовувати для зачистки зварних швів, які залишаються на трубах. Річ у тому, що шви часто розташовуються біля стіни на задній стінці труб, куди дуже складно дістатися і без такої шліфувальні машини зробити якісну зачистку буде майже неможливо.

Також цей інструмент стане в нагоді майстрам, які працюють у сфері обробки шкіри або виготовлення різних декоративних дерев'яних виробів. Також такий інструмент може використовуватися при расточке отворів (по типу напилка) і зачистки поверхонь у важкодоступних місцях.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Стрічкова

Цей інструмент візуально дуже нагадує електрорубанок і призначений для очищення великих за площею поверхонь. Але є у них і багато відмінностей з рубанком. Якщо останній знімає за один прохід досить велику кількість матеріалу, то СШМ працює максимально акуратно.

Конструкція передбачає наявність робочого вала і двох напрямних роликів, між якими натягується спеціальне полотно з абразивного матеріалу. Саме цей матеріал і використовується під час виконання зачистки та шліфування.

Цей інструмент можна використовувати як для грубого обдирання поверхні, так і для фінального гладкого шліфування виробів з дерева, пластика і металу. Однією з головних областей застосування стрічкових шліфмашин є обробка країв і кромок, наприклад, це необхідно під час виробництва меблів, дверей, віконних рам тощо. Також варто врахувати, нехай СШМ і використовують для фінальної зачистки, за якістю полірування цей інструмент поступається віброшліфувальним або полірувальним машинам.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Віброшліфувальна та ексцентрикова

Ці моделі мають схожий принцип роботи. У них двигун приводиться в рух ексцентрик-шатуном, розташованим на валу. Він передає коливання на робочу підошву інструмента, забезпечуючи тим самим можливість рівномірного зняття шару з оброблюваного матеріалу. В цьому випадку шліфування здійснюється з деякою амплітудою.

Різниця між ВШМ і ексцентриковими полягає в формі робочої підошви: у віброшліфувальних вона має рівну плоску форму, тому такий інструмент підійде для полірування тільки плоских за формою предметів і поверхонь; а ексцентрикові працюють з круглими дисками, тому підходять для роботи з різними навіть нерівними та хвилястими поверхнями.

Якість шліфування буде прямо залежати від розміру абразивної поверхні використовуваної насадки. Само по собі шліфувальне полотно до підошви машинки кріпиться спеціальними зажимами. Це не найшвидший інструмент, працює повільно, але в підсумку виходить дуже гарна якість полірування. Такий інструмент відмінно підійде для чистового шліфування дерев'яних, кам'яних, пластикових і металевих поверхонь. Вони просто незамінні в столярній майстерні.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Дельташліфувальна

Це різновид ексцентрикових машин, тільки вона має форму, дуже схожу на праску. Під час роботи ці пристрої також здійснюють коливальні рухи, за рахунок яких і відбувається видалення зайвого матеріалу на оброблюваної поверхні. Практично всі ці моделі мають спеціальні пилозбірники або додаткові роз'єми для підключення до пилососу.

Цей інструмент призначений для проведення шліфування й полірування в самих важкодоступних місцях. Вони зокрема необхідні для проведення якісної обробки крайок і внутрішніх кутів, в які складно отримати доступ, якщо заготовка має нерівний рельєф і складну форму. Також її можна використовувати для обробки різних деталей меблів після фігурного різання на фрезерному верстаті. Цей інструмент вважається вузькоспеціалізованим, і може стати в нагоді тільки для професійного використання там, де часто доводиться обробляти нерівні поверхні, особливо кути. Для побутових потреб зазвичай вистачає звичайної віброшліфувальної машини, яка прекрасно справляється з усім і замінює цю полірувальну «праску».

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Полірувальна

Конструктивно вони мало чим відрізняються від звичайної болгарки, різниця полягає лише в кріпленні полірувальної насадки: у ПШМ кріпильний болт розташований вище і насадка фіксується шляхом накручування внутрішньої втулки на спеціальний болт, а у болгарки насадка тримається за рахунок спеціальної притискної гайки.

Також варто сказати, що полірувальні машини виконують свою роботу максимально чисто, поверхня виходить рівна і гладка. Цей тип інструменту призначений для кінцевої чистової обробки поверхонь. Для полірування можуть використовуватися різні кола: повстяні, вовняні та виконані з різних інших м'яких матеріалів. Ці машини часто використовуються для виконання кузовних робіт, під час підготовки автомобіля безпосередньо перед фарбуванням. Шліфмашина дозволяє ідеально вирівняти поверхню і видалити все не потрібне, що буде заважати під час фарбування.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Стеношліфувальна

Цей інструмент за принципом своєї роботи чимось схожий на болгарку і полірувальну машину. Однак в них використовується робочий диск великого розміру від 225 до 370 мм. Також варто відзначити та інший тип кріплення диска, в конструкції пристроїв цього типу є спеціальна довга штанга. Працюють такі машини тільки від електромережі, тому поруч обов'язково повинна бути розетка.

Стеношліфувальні машини призначені для проведення шліфування й полірування стін після завершення штукатурних робіт. З грубими насадити з великим показником абразивності можна використовувати таку машину для зняття старої фарби та засохлих, несдірающіхся, застарілих шпалер. Також варто відзначити, що ці пристрої відрізняються хорошою продуктивністю, з їх допомогою досить швидко можна обробити великі за площею поверхні. Це ідеальний вибір, якщо вам належить готувати стіни під фарбування, шпалери або штукатурку.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Щіткова

Особливість шлифмашин цього типу полягає в тому, що у них замість диска використовується спеціальний валик, покритий жорсткою металевою щетиною. Такий валик зверху зазвичай закривається додатковим сталевим кожухом, покликаним забезпечити захист очей працівника від потрапляння в них металевого та іншого дрібного пилу. У них також є додаткова вигнута рукоятка, що робить інструмент максимально зручним в експлуатації й знижує навантаження на руки оператора. В іншому ці прилади — це звичайні кутові шліфувальні машини.

Щіткові шліфувальні машини призначені для видалення з поверхні металу іржі та зняття старої фарби. Тому що валик має щільну щетину, такий інструмент дуже ефективний у разі видалення застарілої фарби з металевих поверхонь, наприклад, зі старих залізних дверей або воріт. Крім роботи з металом, ці шліфувальні машини підходять і для роботи з деревом, в цьому випадку необхідно лише поміняти насадку. Для обробки дерева призначені спеціальні валики з абразивним напиленням.

Шліфмашини: види і сфера їх застосування

Висновок

Ми розглянули всі основні існуючі різновиди шліфувальних машин, які використовуються для роботи з різними матеріалами та поверхнями. І, підбиваючи підсумки, можна сказати, що всі вони, крім хіба що болгарок, мають дуже вузьку спеціалізацію. Отже, для роботи в побуті такий інструмент використовується рідко, зазвичай вистачає функціоналу болгарки. Однак, для професійних робіт: в деревообробній галузі, виробництві меблів, столярних роботах, виготовленні різних виробів з дерева та пластику, вони можуть стати незамінними помічниками.

Сподіваємося, ця стаття була для вас корисною і тепер ви знаєте які бувають шліфувальні машини та для чого вони призначені. Якщо ви хочете купити шліфувальну машину у Львові, Тернополі або Івано-Франківську, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір інструменту з доставкою по Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.