Viber
Ланцюги протиковзання
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Жоден автомобіль не може експлуатуватися без ламп ближнього світла, від роботи і якості автосвіту безпосередньо залежить безпека руху. При раптовій відмові ближнього освітлення, коли машина знаходиться на дорозі, різко зростають ризики потрапити в ДТП, особливо в темний час доби, коли освітлення дуже слабке. Навіть, якщо з ладу вийшла тільки одна лампочка, її треба якомога швидше замінити. У цій статті ми розповімо про те, що робити, якщо не працює ближнє світло і як правильно замінити лампочку.

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

За якими ознаками можна зрозуміти, що з ближнім світлом є проблеми?

У всіх типів ламп, які можуть використовуватися в автомобільних фарах ближнього світла, є свій обмежений ресурс.

Найбільшим ресурсом володіють світлодіодні лампи. Але і вони можуть з часом тьмяніти, сила світлового променя зменшується. Іноді права і ліва лампочки починають світити неоднаково, особливо якщо їх встановили в різний час. Найбільш сильно це буває помітно ввечері та вночі, якщо направити випромінювання на стіну білого кольору. Якщо при цьому спостерігається різна яскравість світлового потоку, то рекомендується замінити лампи. І взагалі міняти по одній не варто. Навіть якщо слабо світить тільки одна, міняти рекомендується відразу дві лампи.

У ксенонових ламп теж є свої особливості, з часом вони підпалюють по-різному. Неозброєним поглядом помітити це може бути складно. Це зазвичай відбувається через зношування електронного блоку розпалювання. Якщо різниця у швидкості розпалювання стає помітна вже візуально, це сигнал до того, що час міняти лампу або блок розпалу.

З галогеновими лампами ближнього світла все трохи складніше. У них найменший ресурс і якихось очевидних ознак їх близької відмови практично немає. Фахівці не рекомендують чекати, поки така лампа вийде з ладу. Зазвичай на упаковці вказується термін експлуатації. І як тільки він підходить до кінця, то краще заздалегідь подбати про те, щоб купити заміну. Так як галогенові лампи можуть дмухнути раптово. І якщо в багажнику лежить запасний комплект, це може виручити в критичній ситуації.

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Що може викликати відмову лампочки: основні причини і ознаки несправності

Автовласник в процесі експлуатації транспортного засобу може спостерігати кілька різних ситуацій, які сигналізують про проблеми з ближнім світлом. Зокрема:

Одна з ламп моргає, не включається або загоряється через раз

До цього може приводити:

  • вихід з ладу блоку розпалювання;
  • підгоряння контактів в гнізді або роз'ємі лампи;
  • неполадки в електричній мережі автомобіля;
  • несправність самої лампи.

Щоб упевнитися, що проблема виникла саме з лампою, то рекомендується поміняти місцями лампи. Наприклад, якщо з самого початку не горіла ліва фара, і після зміни проблема не пішла, а також не горить тільки ліва лампа, значить причина в чомусь іншому.

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Чи не світять відразу обидві лампи

Якщо помітили подібну ситуацію, то швидше за все, несправність не пов'язана з лампами. Вони дуже рідко перегорають одночасно. Швидше за все, ця проблема пов'язана з:

  • відмовою реле управління лампами;
  • проблемами з контактами або роз'ємом, куди підключаються лампи;
  • перегоранням запобіжника;
  • неполадками в електропроводці транспортного засобу;
  • несправністю системи перемикання світла;
  • проблемами в блоці управління кузовом.

Одна лампа раптово перегоріла і не світить

Тут також рекомендується спочатку переставити лампи місцями, щоб визначити причину. Якщо ж після перестановки лампа також не горить, значить, її пора міняти. Галогенову допускається продзвонити мультиметром. Якщо вона справна, то прилад покаже опір в кілька Ом.

Візуально стало помітно, що одна лампа світить тьмяніше, ніж друга

Якщо на машині встановлені галогенні і світлодіодні лампочки, то причина найімовірніше саме в них. Якщо використовуються ксенонові лампи, то проблема також може бути і в несправності блоку розпалювання.

Як вибрати правильну автолампу до фар ближнього світла?

При виборі, якщо плануєте купити лампу для ближнього світла, то треба дивитися на такі параметри:

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Тип лампи

Тут все просто, ставити на машину слід лампи того ж типу, які вже використовуються в фарах. Міняти тип ламп не рекомендується, так як можна їх неправильно підібрати. Для автомобілів, обладнаних ксеноновими або світлодіодними лампами, також обов'язкова наявність робочого регулятора світлового потоку. Якщо ж водій вирішує замінити галогенові лампи на діодні або ксенонові, то, крім самих ламп, також доведеться встановлювати і коректор світлового потоку фар.

Типорозмір і цоколь

Брати треба тільки лампи, які за своїм типорозміру і видом цоколя повністю відповідають рекомендації виробника для встановлених фар. Найкраще взяти встановлені лампи, і підібрати повний аналог, тоді точно не помилитеся при покупці.

Потужність лампи

Деякі автомобілісти упевнені, що чим потужність вище, тим яскравіше світить лампа і тим краще видно все, що відбувається на дорозі. Але тут є і зворотна сторона, дуже яскраве світло може зліпити водіїв зустрічних автомобілів. А це своєю чергою часто призводить до аварійних ситуацій.

Кількість ламп в комплекті

Фахівці рекомендують міняти одночасно лампи парами. Це дозволить досягти рівномірного світіння. Якщо замінити тільки одну, ту, що перегоріла, то потім можуть виникнути труднощі, так як світити вони будуть не рівномірно, бо і старіти лампи будуть не з однаковою швидкістю. А нерівне світло також досить небезпечно, особливо в темний час доби.

Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Як правильно замінити лампу ближнього світла?

Порядок дій в цьому випадку досить простий:

  • Треба дуже акуратно демонтувати стару лампочку. Якщо є регулятор світла фар, то знімати лампу треба дуже уважно. Краще перед початком будь-яких маніпуляцій прочитати інструкцію по експлуатації вашого автомобіля, там обов'язково будуть корисні поради та рекомендації, як все зробити правильно.
  • Перед тим, як поставити нову лампу, обов'язково протріть поверхню випромінювача м'якою ганчіркою, змоченою в спирті. Якщо на склі залишаться жирові плями або сліди від пальців, то це може стати причиною помутніння і навіть швидкого виходу з ладу.
  • Строго дотримуйтесь вказівника положення, який зазвичай є на лампі. Особливо це важливо при монтажі здвоєних ламп ближнього/дальнього світла.
  • Перед підключенням також важливо завжди перевіряти стан контактів. Якщо помітили, що підгоріли або схильні до корозії з'єднання, то ці місця треба обробити, це дозволить в майбутньому уникнути іскріння.
  • Після установки лампи в фару рекомендується перевіряти герметичність конструкції. Якщо волога потрапить всередину фари, це може привести до прискореного виходу лампи з ладу.
  • Не менш важливо перевірити надійність кріплення. Якщо машина буде часто їздити по нерівних дорогах, то через трясіння випромінювача ресурс будь-якої лампи різко скорочується.
Чому не працюють лампи ближнього світла і коли їх пора міняти?

Ви можете купити автолампи у Львові, Тернополі або Івано-Франківську У нашому інтернет-магазині 130.com.ua. У нас великий вибір варіантів для автомобілів різних марок за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

ТОП-3 автомобільні лампи
 

Найкращі лампи в авто

Шукаєте якісну і найкращу лампу в авто? Даний рейтинг ламп в авто складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна лампа Philips D2S 85 B 35 Bт (85122)

Автомобільна лампа Philips D2S 85 B 35 Bт (85122)
Особливості:
  • ★ Температура світіння 4300 ° K
  • ★ Потужність: 35 Вт
  • ★ Ксенонова

Автолампа ксенонова Philips D3S XenEcoStart 35 Вт

Автолампа ксенонова Philips D3S XenEcoStart 35 Вт
Особливості:
  • ★ Цоколь D3S
  • ★ Лампа для лінзованной оптики
  • ★ Термін роботи - 3000 годин

Автолампа ксенонова OLLO 50 Вт

Автолампа ксенонова OLLO 50 Вт
Особливості:
  • ★ Температура роботи від -40 до +105 градусів
  • ★ Термін роботи від 3000 годин
  • ★ Швидкий розпал ламп
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.