Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Коли автовласникові треба вирішити, який сабвуфер вибрати, то багато хто зазнає труднощів. Звичайно, що сабвуфери можуть бути різними за своїми технічними параметрами. Вони часто мають різні розміри, потужність, тип корпусу, опір магнітної котушки, розмір магніту, а також матеріал дифузора динаміка. Останній має не останнє значення, тому що впливає на роботу динаміка. У цій статті ми розглянемо, якими бувають дифузори, з яких матеріалів їх роблять, і як це впливає на властивості динаміків.

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Алюмінієвий дифузор

Алюміній відмінно підходить для виготовлення саме низькочастотних динаміків. Пояснюється це тим, що під час роботі динаміків на високих частотах алюміній може сприяти появі резонансів, що робить сильний вплив на звук.

Дифузори з алюмінію відрізняються підвищеною жорсткістю, особливо, якщо порівнювати їх з паперовими або поліпропіленовими, але при цьому вони мають хороші показники загасання коливань. Завдяки цьому баси виходять більш чистими, і при їх відтворенні спотворень практично не спостерігається.

До позитивних властивостей дифузорів цього типу можна віднести:

  • висока міцність і довговічність матеріалу;
  • широкий діапазон потужностей;
  • стійкість до механічних пошкоджень і впливу атмосферних опадів і перепадів температури.
Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Паперовий дифузор

Спеціальним чином оброблений папір дуже часто використовується при створенні самих різних динаміків, сабвуфери не виняток. Це одним з найбільш популярних матеріалів для дифузорів, тому що він легкий і має високу чутливість, що сприятливо впливає на час відгуку і робить звучання більш реалістичним і детальним. Целюлоза має гладку амплітудно-частотну характеристику і відмінне внутрішнє демпфірування, тобто дифузор з цього матеріалу добре гасить коливання, що створює умови для високого звукового розподілу.

Виготовляються дифузори даного типу за допомогою методу лиття — розм'якшена паперова маса наноситься на спеціальну матрицю, після чого вона сохне і твердне, утворюючи конусоподібну заготовку, з якої потім і роблять дифузор НЧ динаміка. Потім, щоб надати паперу міцності, на неї наноситься спеціальне захисне покриття, що сприяє збільшенню терміну служби целюлозного дифузора.

До позитивних властивостей дифузорів цього типу відноситься:

  • легкість;
  • висока чутливість;
  • здатність гасити внутрішні коливання, що сприятливо позначається на якості звуку.

Проте, варто враховувати, що паперові дифузори менш міцні й не такі жорсткі, у порівнянні з іншими більш сучасними матеріалами, що дещо обмежує такі динаміки в потужності. Зате вони більш чутливі, і звук виходить досить чистим без перешкод.

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Поліпропіленовий дифузор

Поліпропілен є більш жорстким матеріалом, ніж папір, при цьому він також дуже легкий. Поліпропіленові дифузори теж відрізняються хорошими показниками внутрішнього демпфування і гладкою амплітудно-частотною характеристикою. Це робить звукопередачу якісною і не схильною до згубного впливу коливань і перешкод.

Для того, щоб збільшити жорсткість, під час їх виробництва часто використовують додаткові мінеральні добавки у вигляді слюди, кварцу, силікату магнію та інших.

До позитивних властивостей дифузорів цього типу можна віднести:

  • міцність;
  • легкість;
  • стійкість до впливу атмосферних опадів і перепадів температури, вологості.

Однак дифузори даного типу все одно дещо поступаються більш жорстким варіантам по детальності звукопередачі. Тому вважається, що поліпропілен — досить слабенький матеріал для виготовлення сабвуферів діаметром понад десять дюймів, більше допускається робити, тільки при збільшенні товщини, що вже збільшує вагу конструкції.

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Карбоновий дифузор

Карбон — це сучасний композитний матеріал, який являє собою полотно з тонких, щільно переплетених між собою вуглецевих ниток. Цей матеріал був обраний за основу для виготовлення дифузорів низькочастотних динаміків завдяки його міцності та невеликій вазі. Сабвуфери з подібними дифузорами видають завжди потужний і щільний бас.

До основних переваг дифузорів цього типу можна віднести:

  • підвищену жорсткість і механічна міцність, стійкість до пошкоджень;
  • малу вагу;
  • стійкість до впливу вологи та інших атмосферних чинників.

Однак є у них і деякі недоліки. Зокрема, динаміки з подібним дифузором мають нерівну амплітудно-частотну характеристику і слабкий показник внутрішнього демпфування, що може знижувати якість відтворення музики.

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Кевларовий дифузор

Кевлар — це особливе синтетичне волокно, його зазвичай застосовують у виробництві кабелів, захисних куленепробивних жилетів тощо. Основна перевага цього матеріалу — мала вага, гнучкість і підвищена міцність. Дифузори сабвуферів з кевлару здатні зберігати форму і не втрачають своїх робочих характеристик під дуже великим тиском. Це сприяє тому, що такі динаміки можуть стабільно працювати на високій потужності, ніж аналоги з целюлозними або поліпропіленовими дифузорами, які при подачі великої потужності часто починають хрипіти. Кевлар здатний зберігати стабільну дисперсію, що сприятливо позначається на чистоті та якості звучання.

До позитивних властивостей дифузорів цього типу можна віднести:

  • міцність і тривалий термін експлуатації;
  • легкість;
  • потужний звук;
  • стійкість до впливу вологи, перепадів температури тощо.

Однак врахуйте, що бас у динаміків такого типу часто відрізняється жорсткістю, тому не кожному припаде до смаку подібне звучання. Але це вже індивідуально. І кожен вирішує для себе сам. За потужністю це одні з кращих варіантів.

Матеріал дифузора сабвуферів: типи і особливості

Підбиваємо підсумки

Всі розглянуті матеріали добре справляються з відтворенням аудіо на низьких частотах. Матеріал дифузора в сабвуферах може бути різним, і кожен матиме свої переваги. Основні відмінності тут більше пов'язані з міцністю і довговічністю конструкції, а також ціною. Тому при виборі орієнтуйтеся на свої потреби та особисті переваги. Обов'язково підбирайте сабвуфер так, щоб по потужності та опору він узгоджувався з іншим встановленим в автомобілі акустичним обладнанням. Також важливо правильно все підключити й налаштувати, тоді звук буде якісним і чистим без спотворень.

Купити сабвуфер у Львові, Тернополі або Івано-Франківську ви завжди можете в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас ви знайдете кращі моделі за доступною ціною.

ТОП-3 автосабвуфери
 

Найкращі автосабвуфери

Шукаєте якісний і найкращий автосабвуфер? Даний рейтинг автосабвуферів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Корпусний сабвуфер Blaupunkt GTb 8200 A

Корпусний сабвуфер Blaupunkt GTb 8200 A
Особливості:
  • ★ З вбудованим підсилювачем
  • ★ Опір 2 Ом
  • ★ Частотний діапазон від 30 до 200 Гц

Корпусний сабвуфер для автомобіля Mystery MBB-252A

Корпусний сабвуфер для автомобіля Mystery MBB-252A
Особливості:
  • ★ Вбудований підсилювач потужності звуку
  • ★ Стронцієвий магніт 45 унцій
  • ★ Дистанційне керування рівнем баса

Сабвуфер в машину Phantom GB-200BPA

Сабвуфер в машину Phantom GB-200BPA
Особливості:
  • ★ Активний з вбудованим підсилювачем
  • ★ Максимальна потужність: 350 Вт
  • ★ Діаметр основного динаміка 200 мм
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.