Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як правильно налаштувати фазу сабвуфера?

Кожен водій повинен розуміти, що покупка навіть дуже потужного сабвуфера — це ще не гарантія того, що ви відразу ж після установки отримаєте ідеальне звучання басів. Щоб домогтися максимальної віддачі та чистого звуку, слід правильно налаштувати сабвуфер. Це важливо, тому що акустика і сабвуфер повинні працювати "в фазі", це коли дифузори динаміків синхронно переміщаються вперед і назад. Тобто вони повинні звучати в унісон. Давайте докладніше розглянемо, як же правильно налаштувати цей параметр, щоб узгодити роботу автомобільної акустики та сабвуфера.

Як правильно налаштувати фазу сабвуфера?

Що таке фаза динаміків?

Щоб зрозуміти, що означає термін "фаза сабвуфера", треба уявити собі як йде звук. Очевидно, що звукові хвилі від динаміків і саба випромінюються одночасно. Але тому що в автомобілі часто джерела звуку розташовані від слухача на різній відстані й вільному проходженню хвиль можуть заважати різні перешкоди, що знаходяться в салоні автомобіля, то до вуха доходять вони не рівномірно — в різний час. Через це виходить, що звук не узгоджений, і якість передачі істотно знижується. Подібний ефект отримав назву "фазовий зсув".

Як правильно відрегулювати фазу сабвуфера

Сучасні підсилювачі для підключення сабвуферів оснащуються регулятором фази, що дозволяє регулювати затримки звукових хвиль. Ця функція може використовуватися для синхронізації низькочастотного динаміка з іншими елементами акустичної системи (синфазность).

Якщо затримки немає, це збігається з нульовим значенням, при максимальній затримці, відповідно, значення 180 градусів. Якщо все налаштовано оптимально й звукові хвилі знаходяться в сінфазе, то слухач чує якісний, чистий і узгоджений звук. Тому дуже важливо домогтися повного узгодження звукопередачи, тільки так можна забезпечити оптимальне і реалістичне звучання улюбленої музики в салоні автомобіля.

Як правильно налаштувати фазу сабвуфера?

Порядок настройки фази сабвуфера

Найкраще виконувати настройку НЧ динаміків безпосередньо під час прослуховування аудіо (оптимальніше для цього вибрати інструментальну музику з чітким звучанням басів, або взяти спеціальний тестовий диск).

Сядьте на автомобільне крісло і включіть музику. Вам знадобиться помічник, який в момент прослуховування буде змінювати положення перемикача або регулятора фази. Ваше завдання визначити на слух саме те положення, в якому баси звучать максимально синхронно, рівно і голосно.

Якщо своїм вухам і слуху ви не готові довіритися на всі 100%, то є більш точний метод настройки, що дозволяє забезпечити узгодження сабвуфера з автомобільною акустичною системою. Перед тим, як приступити безпосередньо до налаштування, треба поміняти полярність підключення автомобільних динаміків, для цього слід поміняти місцями проводи, щоб порядок був такий: плюс з'єднайте з мінусом, а мінус — з плюсом. Робити це рекомендується з боку звукового підсилювача, це дозволяє включити динаміки так, щоб вони знаходилися в положенні протифази.

Зверніть увагу, що всі перемикання необхідно здійснювати на виключеній системі. Це правило незмінно і має застосовуватися завжди!

Наступний пункт — включення синуса або тону з частотою, котра дорівнює максимальному показнику зрізу сабвуфера LPF/ФНЧ. Поки сидите в кріслі, помічник повинен обертати регулятор фази, поки не зрозумієте, що гучність опустилася на свій найнижчий граничний рівень. Це означає, що сабвуфер і динаміки виявилися в протифазі, тобто регулятор знаходиться в потрібному вам положенні.

Після завершення налаштування можна відновити правильне підключення динаміків і повернути полюса на місце.

Як правильно налаштувати фазу сабвуфера?

Виконання всіх запропонованих вище дій дозволить домогтися точного узгодження і рівного звучання акустичних динаміків і сабвуфера. Фаза звучання узгоджена, і можна насолоджуватися улюбленою музикою в хорошій якості без спотворень.

Якщо ви ще тільки задумалися про те, щоб купити сабвуфер для свого автомобіля у Львові, Тернополі або Івано-Франківську, то в інтернет-магазині 130.com.ua завжди можна знайти низькочастотні динаміки за дуже вигідною ціною. У нас є модель в різному виконанні, з різною потужністю, менеджери завжди готові допомогти у виборі найбільш оптимального варіанта під ваші вимоги й побажання.

ТОП-3 автосабвуфери

Кращі автосабвуфери

Шукаєте якісний і найкращий автосабвуфер? Даний рейтинг автосабвуферів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Сабвуфер в машину Hertz S 300 S4 Uno

Сабвуфер в машину Hertz S 300 S4 Uno
Особливості:
  • ★ Розмір динаміка — 30 см
  • ★ Номінальна потужність 250 Вт
  • ★ Дифузор з пресованої целюлози — V-cone

Корпусний сабвуфер Blaupunkt GTb 8200 A

Корпусний сабвуфер Blaupunkt GTb 8200 A
Особливості:
  • ★ З вбудованим підсилювачем
  • ★ Опір 2 Ом
  • ★ Частотний діапазон від 30 до 200 Гц

Корпусний автомобільний сабвуфер Mystery MBS-312A

Корпусний автомобільний сабвуфер Mystery MBS-312A
Особливості:
  • ★ Вмонтований підсилювач
  • ★ Чистий і насичений звук
  • ★ Сабвуфер - активний в готовому корпусі

Дивіться відеоогляди автомобільних сабвуферів

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.