Viber
Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як вибрати дроти для прикурювання?

Запуск автомобільного двигуна відбувається за участю стартера та акумуляторної батареї. Кожен водій добре знає, що АКБ іноді підводить несподівано, особливо в холодну пору року. І в таких випадках знадобляться дроти для прикурювання, вони багато місця не займають і легко розміщуються в багажнику. Досвідчені водії завжди возять їх з собою, тому що вони знають, що від дротів точно буде багато користі.

Однак, щоб дроти можна було використовувати безпечно, треба знати їх параметри та особливості. У цій статті ми розповімо, як вибрати дроти для прикурювання.

Як вибрати дроти для прикурювання?

Призначення пускового кабелю

Пускові дроти для прикурювання можна використовувати лише для запуску двигуна автомобіля, під капотом у якого знаходиться акумулятор, що сів, тобто його заряду вже недостатньо для успішного старту. Використовувати їх в інших цілях категорично заборонено, тому що це може призвести до несподіваних наслідків. Принцип роботи тут дуже простий: за допомогою дротів з'єднують дві акумуляторні батареї — на машині-донорі (заряджений) і той, що сів (на вашій машині). Після чого з донора струм надходить на акумулятор, і двигун запускається.

Які дроти для прикурювання вибрати?

Це дуже важливо знати, тому що якщо ви візьмете дроти низької якості, то вони можуть не впоратися з великими струмами. У кращому випадку дріт просто оплавиться і не зможе завести двигун. У гіршому — це може призвести до займання або короткого замикання в бортовій електромережі.

Щоб кабель був надійним і підходив для роботи з автомобілем конкретної марки, треба під час вибору врахувати кілька дуже важливих технічних параметрів:

Перетин і товщина жил дротів

Основним елементом, який проводить струм в будь-якому пусковому дроті, є жили, які ховаються під товстою ізоляцією. Найкращим варіантом є мідні жили. Мідь — дуже хороший матеріал, який не тільки коштує відносно недорого, але і має низький показник опору. Тобто такий дріт не затримуватиме струм, відповідно, і втрати напруги при його проходженні теж будуть практично мінімальними.

Як вибрати дроти для прикурювання?

Для визначення перетину дротів для прикурювання, треба всього лише взяти площу перетину кожної жили і помножити на їх кількість. Наприклад, якщо під ізоляцією знаходиться 300 жил діаметром по 0,3 мм кожна, то загальний перетин дроту дорівнюватиме: 300x(0,3x0,3x3,14:4)=21,2 мм²;.

Виробники зазвичай вказують цей параметр на кабелі або на його упаковці, тому ніяких складних розрахунків водієві проводити не доведеться.

Пам'ятайте, що якісні пускові дроти повинні мати площу перетину від 12 мм², якщо цей параметр буде вище 16 мм², це буде оптимальний варіант. Такий дріт легко впорається з передачею струму великої сили з мінімальними втратами. І водій зможе завести мотор.

Також під час вибору варто врахувати й той факт, що для різних машин треба використовувати кабель з різними параметрами. Наприклад, дроти перетином 6 мм² і силою струму у 200А не підходять для роботи з двигунами кросоверів і позашляховиків. Для таких машин краще купити дріт, який має перетин від 12 мм² і вище.

Пусковий струм

Цей параметр визначає, скільки ампер здатний витримати дріт, його обов'язково вказує виробник. Для більшості сучасних машин мінімальним вважається показник на позначці 200 А. Однак часто цього замало, тому фахівці рекомендують купувати дроти з максимальним струмом не нижче 400 А, а краще навіть ще вище.

Як вибрати дроти для прикурювання?

Зверніть увагу, що струм, який буде здатний витримати конкретний дріт, визначається діаметром жил і їх кількістю, а значить і площею перетину. І якщо виробник вказав струм 400-600 ампер, а кількість жил мала або вони дуже тонкі, то швидше за все ви не зможете отримати цього показника. На це теж треба звертати увагу під час вибору, якщо вам потрібні хороші дроти для прикурювання.

Довжина

У продажу можна знайти дроти прикурювання довжиною від 2 до 5 м. Здавалося б, природно, що треба брати найдовший варіант. Однак, якщо згадати елементарні закони фізики зі шкільної програми, то виходить, що, чим довше буде дріт, який проводить струм, тим більшими виявляться втрати напруги і опір також буде рости. Це негативно позначиться на загальній ефективності роботи.

Але так само важливо врахувати і той факт, що не завжди автомобіль-донор, зможе впритул під'їхати до машини, на якій сів акумулятор, тому все ж варто мати певний запас по довжині дроту. Фахівці оптимальною вважають довжину кабелю від 3 до 4 м. Цього буде цілком достатньо. А ось, якщо ви плануєте відновлювати акумулятор у будинку за допомогою спеціального зарядного пристрою, то тут вистачить дроту завдовжки до 2,5 м.

Затискачі типу "крокодили"

Одним з основних елементів будь-яких пускових дротів є спеціальні зубчасті захоплювачі (їх найчастіше між собою водії називають "крокодилами"). Їх чіпляють на акумуляторні клеми, строго дотримуючись полярності.

Як вибрати дроти для прикурювання?

Для надійної та безпечної роботи "крокодили" повинні бути якісними, в тому числі треба врахувати такі особливості:

 • Матеріал — тут краще використовувати дроти, крокодили яких виготовлені повністю з міді, або мають комбінований склад: основна частина сталева, а зуби — мідні.
 • З'єднання проводу з "крокодилами" — тут треба дивитися на те, яким способом виробник поєднав метал затискачів з кабелем. Найкраще, якщо це буде пайка. Такі дроти відрізняються довговічністю і стійкі до розривів.
 • Захоплення — тут все очевидно, затискач повинен надійно сидіти, тобто захоплення повинно бути щільним і чіпким, щоб клеми не вискочили під час спроби пуску. Правило просте: чим більше площа зіткнення, тим контакт надійніше.
 • Ізоляція — дуже важливо, щоб рукоятки мали надійну ізоляцію, наявність спеціальних гумових ущільнювачів знизить ступінь нагріву і допоможе запобігти утворенню іскор при подачі високого навантаження.

Якщо ви купите пускові дроти з неякісними "крокодилами", то це може не тільки позначитися на низької ефективності їх роботи, а й навіть призвести до серйозних неприємностей. Наприклад, до короткого замикання.

Ізоляція

Це один з найважливіших показників якості. Але і тут треба бути уважним, тому що не завжди товстий шар гуми — це супер якість. Адже під ним можуть бути дуже тонкі жили. Проте ізоляція повинна бути міцною і надійно захищати кабель від пошкоджень. Ще дуже важливо, щоб матеріал ізоляції добре переносив мороз, він не повинен тріскатися і кришитися. Найкраще використовувати дроти з морозостійкою ізоляцією, здатною витримати мороз до -40°С і при цьому не втрачати свою еластичність.

Як вибрати дроти для прикурювання?

За якими ознаками розпізнати неякісну продукцію?

Питання, які дроти для прикурювання кращі і яки з них вибрати, цікавить багатьох автовласників, особливо напередодні зими. Кожен хоче заздалегідь підготуватися до можливих несподіванок. Щоб не розчаруватися після в покупці, зверніть увагу під час вибору пускових дротів на наступні моменти:

 • найкраще брати моделі, максимальний струм яких має значення не менше 400 А;
 • дивіться, щоб перетин був не менше 12 мм², звичайно, якщо цей показник буде становити 16 мм² і вище, це навіть краще;
 • "крокодили" повинні мати мідні зуби, надійно з'єднуватися з проводом, а також забезпечувати міцне захоплення клем автомобільного акумулятора;
 • ізоляцію треба вибирати надійну і морозостійку, так дріт прослужить довго і зможе справно працювати в будь-яку погоду;
 • не женіться за дуже довгими дротами, для оптимальної роботи цілком достатньо буде кабелю завдовжки 4 метри;
 • не завжди товстий дріт — це добре, дивіться не на загальну товщину, тому що це може бути лише гума, а ще й на товщину жил, і перетин;
 • купувати пускові дроти рекомендуємо тільки в спеціалізованих магазинах від перевірених виробників, так менше шанс отримати товар низької якості, який не впорається з пуском двигуна в найвідповідальніший момент.
Як вибрати дроти для прикурювання?

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити дріт для прикурювання автомобіля у Львові, Івано-Франківську або Тернополі будь-якого типу за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.