Viber
Чорная п'ятниця 2021
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні,
безготівкова, кредит, розстрочка
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Нюанси нічного водіння автомобіля

Навіть водії з великим досвідом водіння, зазвичай, відмовляються від нічних поїздок. Але що, якщо вона неминуча? Тоді потрібно обов'язково знати, як правильно управляти машиною в такий час і що робити, щоб максимально убезпечити себе від можливої аварії.

Вимоги до автомобіля

У випадку нічних поїздок важливо, щоб авто було повністю справним і відповідало всім правилам дорожнього руху. Так, згідно ПДР у вашій машині повинні обов'язково бути присутнім:

 • робоче освітлення;
 • справні поворотники, стоп-сигнали і габаритні вогні;
 • підсвічування номера авто;
 • функціонуюча звукова система.

Як бачите, це начебто дуже прості правила, які повинні виконуватися як само собою зрозумілі, проте деякі водії на практиці не дотримуються їх. Зверніть увагу і на нижченаведені рекомендації, вони не записані в підручниках, але покращать безпеку і комфорт нічних поїздок:

  • Чисте скло: заднє, бокове, лобове. Так вам буде краще видно ситуацію на дорозі з різних сторін, ну і до того ж такі вікна менше дзеркалять.
  • Наявність всіх необхідних рідин: масло гальмівна рідина та ін. Все має бути заповнено до необхідних параметрів, адже наливати все це в дорозі, та й ще при поганому освітленні – заняття не з приємних. Купити автолампи в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні можна на сайті 130.com.ua.

 • Двірники
– а хто сказав, що цієї ночі не піде дощ? Прогноз погоди? Але ж він може помилятися, тому двірники повинні бути справними і взагалі бути присутніми в автомобілі.

 • Запасне колесо – потрапите в захоплюючу пригоду, і, якщо його не виявиться, ви можете попасти в яму і пробити шину. Доведеться стояти вночі на дорозі і просити допомоги інших водіїв, які не особливо чуйні, а особливо вночі.

«Старички»-водії можуть посміхнутися з посилом: у нас і так все працює, а за 5 років водіння я ще жодного разу не потрапляв в аварії. Але хто сказав, що в наступну поїздку буде все добре? Тому перевірити всі перед виїздом в нічний час – це запорука безпечної їзди.

Водіння вночі

Вимоги до водія

Найважливіша ланка в безпечній і комфортній поїзці вночі – це сам водій, який за фізіологічним законам повинен солодко спати на м'якому ліжку, а не розгортати по нічному місту. Але бувають винятки, які можуть бути абсолютно безпечними, якщо дотримуватися таких рекомендацій:

 • Одну годину їдемо, 10 хвилин відпочиваємо. Ефективне правило для дальніх поїздок. Так ви зможете не втомитися в дорозі і швидко доїхати до пункту призначення.
 • Забули про спокійну музицу, яка виконує роль колискової: ви швидше заснете, ніж доїдете.
 • Пасажир на передньому сидінні повинен розмовляти з вами, а не спати. Будете дивитися на нього і на підсвідомому рівні захочеться спати ще більше.
 • Кава, енергетики, вода – це зайвий привід зупинитися в туалет, ніж якийсь ефект проти втоми.
 • Не треба багато їсти: з повним шлунком захочеться розвалитися на дивані, ну ніяк не сидіти за кермом.

Водій з силами і енергією на поїздку – це запорука комфортної та швидкої поїздки. Якщо ви заздалегідь знаєте, що вночі вам доведеться не спати, зробіть сон годину в літній час.

Їзда на автомобілі вночі

Типи доріг: що потрібно знати

Такий фактор відіграє важливу роль у безпечному пересуванні. Всі типи доріг можна розділити на 4 загальні групи. Розглянемо кожну з них, специфіку поїздок на них:

 • Міський рух. Рекомендуємо пересуватися ближче до центру, оскільки п'яні громадяни можуть «випасти» на дорогу і потрапити під колеса вашої машини. Знижуйте швидкість та збільшуйте дистанцію, адже невідповідальних водіїв з повною відсутністю логіки зараз дуже багато.
 • Великі магістралі. Поїздка по таким дорогам найбільш безпечна. Одна з головних умов – це дотримання швидкісного режиму. Рекомендуємо особливо дотримуватися інтервалу руху.
 • Другорядні дороги між населеними пунктами. Тут радимо максимально знижувати швидкість і не гнати вперед коней. Якість доріг часто складніша і змінна: шматок хорошої, шматок жахливої. Тому для збереження свого авто краще вибрати спокійний темп.
 • Польові напрямки. Тут вас може спіткати безліч проблем, так як і вдень їздити по таких дорогах не рекомендується. Як правило, дорога жахлива, тому ви можете потрапити в різні ями.

Звичайно, якщо потрібно буде їхати навіть по поганій дорозі, ви вирушите в дорогу. Але дотримання рекомендацій дозволить вам поліпшити комфорт поїздки і, звичайно ж, її безпеку.

Якщо є можливість уникнути нічної поїздки – користуйтеся нею. Краще відправитися в дорогу рано вранці. І, до речі, якщо такий тип поїздок ви вибираєте через економію часу, то поспішаємо вас розчарувати – так думає більшість водіїв, тому швидкість пересування в призначений пункт може взагалі не відрізнятися від денної поїздки.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.