Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Що краще обрати ксенон або світлодіодні лампи для автомобіля?

Стрімкий розвиток науково-технічного прогресу, який спостерігається останніми роками, торкнувся й такої галузі, як виробництво автомобільних фар. Стара світлова техніка поступово стає неактуальною, поступаючись місцем більш ефективним та продуктивним сучасним системам освітлення. Тому багатьох автовласників цікавить: що ж вибрати? Які лампи надійніше і гарантують гарне освітлення в будь-яких погодних умовах? Одними з найбільш популярних серед сучасних водіїв типами ламп головного світла є ксенонові та світлодіодні. Вони демонструють дуже хороші показники, але мають свої особливості, які слід враховувати при виборі.

Що краще вибрати ксенон або світлодіодні лампи для автомобіля

Ксенонові автолампи

Конструкція ксенонових ламп дуже проста, вони мають блок розпалювання, приєднаний за допомогою проводів до колби, в якій розміщена пара електродів. Дана колба всередині повністю заповнена спеціальним інертним газом — ксеноном. Звідси і назва даного типу автомобільних ламп. Принцип роботи також досить простий — блок подає на електроди високу напругу порядка 25000 В, що призводить до утворення між електродами електричної дуги, яка в інертному газі загоряється, формуючи досить яскравий світловий промінь.

Робоча температура ламп на основі ксенону становить від 4000 до 6000 кельвінів, а потужність світлового потоку знаходиться в межах від 2000 до 4000 люмен. При цьому температура світіння у ксенонових ламп може становити від 3000 до 12000 кельвінів, що гарантує високу яскравість світіння. За кольором їх світло ближче до білого, іноді з синюватим відливом. Рівень споживання енергії у даних ламп досить невеликий і становить близько 30-50 Ватт.

Завдяки своїм робочим характеристикам ксенонові автомобільні лампи здатні видавати потужний світловий промінь, який забезпечує відмінне освітлення дороги в будь-яких погодних умовах. Також серед переваг варто відзначити тривалий термін служби, в порівнянні зі звичайними галогеновими лампами.

Що краще вибрати ксенон або світлодіодні лампи для автомобіля

Світлодіодні автомобільні лампи

У світлодіодних лампах немає газу та ртуті, тому вони вважаються більш екологічними й стійкими до навантажень, а також відрізняються дуже довгим терміном експлуатації. У них джерелом світла є особливі елементи — світлодіоди, причому, чим їх більше, тим лампа буде світити яскравіше. За своєю будовою світлодіоди-це багатошарові напівпровідникові кристали, здатні перетворювати електричну енергію в світлові промені. Вони здатні виробляти світловий потік великої потужності, близький до природного світла — до 8000 люмен. Світлова температура у ламп цього типу становить близько 5500-6000 кельвінів.

Світлодіодні автолампи вважаються досить економними, тому що споживають досить мало електроенергії, близько 25-55 Вт. Однією з основних особливостей фар даного типу є можливість створення унікальних форм, тому часто виробники роблять світлодіодні моделі з унікальним дизайном. Різноманітність пропонованих форм відрізняється оригінальністю і вишуканістю.

Цей тип автоламп гарантує дуже хорошу видимість в будь-яких умовах. У них можливо розмістити кілька десятків світлодіодних елементів, які зможуть видати потужний світловий потік, висвітлюючи повністю весь простір перед автомобілем. В результаті під час їзди видимість забезпечується дуже хороша, крім того, так як світіння максимально наближене до природного світла, то це дозволяє уникнути засліплення водіїв зустрічних автомобілів. Це мінімізує ризики виникнення на дорозі аварійних ситуацій, підвищуючи безпеку водіння.

Що краще вибрати ксенон або світлодіодні лампи для автомобіля

Основні відмінності ксенонових та світлодіодних фар

Автолампи обох типів мають суттєві відмінності за своїми конструктивними та функціональними параметрами, серед основних можна виділити наступні:

 • Світлодіодні лампи на відміну від ксенонових і біксенонових відтворюють більший світловий потік та видають більш направлене світло, причому не зліплять зустрічні машини.
 • Робочий ресурс LED-ламп вище, ніж у ксенону. Зокрема, для ксенонових ламп він становить близько 3000 годин, а у світлодіодних показник в кілька разів вище.
 • Встановлення світлодіодних ламп відрізняється простотою. Якщо, щоб встановити ксенонові лампи, необхідно їхати в спеціалізовану майстерню, то у випадку з LED складних маніпуляцій не потрібно. Достатньо лише викрутити стару лампу і вкрутити нову світлодіодну.
 • Ксенонові лампи практично не нагріваються, в той час як світлодіодні можуть сильно нагріватися і вимагають гарної системи охолодження. Тому дешеві світлодіоди з поганим охолодженням служать зазвичай не дуже довго.
 • Вартість. Це теж одна з важливих відмінностей. Ксенонові лампи більш доступні за ціною, в порівнянні зі світлодіодними.

Обидва варіанти активно використовуються в якості джерел автомобільного світла. Звичайно, у них є свої плюси та мінуси. Який варіант вибрати кожен вирішує для себе сам, сподіваємося наведена інформація була корисна та допоможе зробити вибір. А купити автолампи у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, ви завжди можете в інтернет-магазині 130.com.ua.

ТОП-3 автомобільні лампи
 

Кращі лампи в авто

Шукаєте якісну і найкращу лампу в авто? Даний рейтинг ламп в авто складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ксенон автолампа Philips D1S XenStart

Ксенон автолампа Philips D1S XenStart
Особливості:
 • ★ Має тип цоколя D1S
 • ★ Світловий потік — 3650 Лм
 • ★ Колірна температура — 4300К

Автолампа ксенонова Philips D3S XenEcoStart 35 Вт

Автолампа ксенонова Philips D3S XenEcoStart 35 Вт
Особливості:
 • ★ Цоколь D3S
 • ★ Лампа для лінзованной оптики
 • ★ Термін роботи - 3000 годин

Галогеновая лампа OSRAM 64150NL Night Breaker LASER NG H1 +150% для автомобиля

Галогеновая лампа OSRAM 64150NL Night Breaker LASER NG H1 +150% для автомобиля
Особливості:
 • ★ Колірна температура автолампи 4200 К
 • ★ Сила світлового потоку складає 1500 Lm
 • ★ Рівень споживаної потужності 55 Вт
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.