Viber
Шумоізоляція
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Захист автомобіля від угону — одна з основних турбот кожного автовласника. Саме тому зараз складно знайти машину, на якій би не була встановлена ​​автосигналізація. Однак, яким би суперсучасним не був охоронний пристрій, спрацювати він може раптово і довільно, без будь-якої вагомої причини. Однак насправді причина є, в цьому ми й спробуємо розібратися.

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Основні причини, що призводять до спрацьовування автомобільної сигналізації

Умовно всі причини можна поділити на: штатні та позаштатні. До першого типу, природно, відноситься проникнення в машину третіх осіб з метою викрадення транспортного засобу. До штатних також відносяться ситуації, коли сигналізація подає сигнал тривоги при ударі об зовнішні частини авто.

Позаштатні спрацьовування також нерідкість, їх можуть провокувати різні фактори. Наприклад, вона може спрацювати через:

  • високу чутливість використовуваних у системі датчиків;
  • недотримання правил установки;
  • допущених при налаштуванні або ремонті помилок;
  • високої вологості;
  • несправності кінцевиків;
  • залишених в салоні авто габаритних предметів.

Розберімо кожну причину помилкового спрацьовування більш детально. Адже, якщо це відбувається особливо часто, то вимагає втручання й усунення причини, що викликала несанкціоноване включення сигналізації.

Дуже чутливі датчики

Неправильне налаштування датчиків автосигналізації — одна з найбільш поширених причин. Адже, якщо елементи, які відповідають за реакцію охоронної системи на удар, налаштовані некоректно, і поріг чутливості у них дуже високий, то сигналізація може спрацювати від вібрації, створюваної проїжджаючими повз машинами. Тобто спрацьовувати сирена буде постійно, викликаючи у господарів автомобіля паніку й стрес.

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Вирішується подібна проблема досить легко шляхом зменшення сприйнятливості вбудованих в автосигналізацію датчиків удару. Дану процедуру можна, звичайно, виконати й самостійно. Однак врахуйте, що монтаж охоронного комплексу має певні особливості, й треба знати деякі нюанси. Тому, перед тим як приступити до регулювання датчиків, рекомендується дуже уважно вивчити інструкцію по експлуатації вашої автомобільної сигналізації.

Самостійне втручання в роботу охоронного комплексу в будь-якому випадку може викликати у недосвідченого людини певні складності. Особливо уважним треба бути при перенастроюванні датчиків у сигналізаціях раннього покоління. У таких моделях чутливість, як правило, треба регулювати стандартним механічним способом. У більш сучасних варіантах відрегулювати чутливість датчиків можна за допомогою електроніки. Врахуйте, що в процесі настройки датчиків, швидше за все, вам не раз доведеться зіткнутися зі спрацьовуванням системи, включенням звукового і світлового оповіщення. Це нормально. Якщо не впевнені у своїх силах, і боїтеся, що не зможете все зробити правильно, то надійніше і безпечніше буде звернутися до фахівців в сервісний центр, який займався установкою автомобільної сигналізації на вашу машину.

Часто спрацьовування сигналізації без видимих ​​причин можуть використовувати злочинці. Наприклад, машина в нічний час розхитується до того моменту, поки не спрацює сирена. Самі викрадачі відразу ж ховаються. Власник машини прокидається і визирає у вікно — все нормально автомобіль під вікнами на своєму місці й поруч нікого, тобто причини спрацювання сигналізації не спостерігається. Почекавши кілька хвилин, він назад ставить машину на охорону і йде спати. Злочинець же повертається і повторює процедуру. Це може відбуватися кілька разів за ніч. Що може викликати не тільки обурення автовласника, але ще і сусідів, яким гучні звуки заважають спати. У підсумку, власник машини робить для себе висновок, про несправності, тому що система охорони включається без причини, і вимикає сигналізацію або просто відключає звукове сповіщення. Все, викрадачі свого домоглися, тепер нічого їм не заважає проникнути в автомобіль і вкрасти його.

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Щоб не стати жертвою, після кількох подібних спрацьовувань сирени не рекомендується лягати спати. Вимкніть світло у квартирі та простежте за тим, що відбувається з вашим автомобілем, і чому сигналізація все ж спрацьовує. А ще краще просто відженіть авто на спеціалізовану стоянку.

Помилки під час встановлення, налаштування або ремонту

Дуже важливо, щоб установка і подальша настройка автомобільної сигналізації була проведена правильно. Якщо при цьому будуть допущені грубі помилки або робота буде проведена неякісно, ​​то ризик раптових безпричинних спрацьовувань дуже великий. Сирена може включитися в будь-який час і в будь-якому місці, просто тому, що система буде працювати неправильно.

Аналогічно справа йде і з ремонтними роботами. Звичайно, можна зробити все самостійно, але якщо не розбираєтеся в електроніці, то ризикувати не варто. Краще довіритися досвідченому майстрові з хорошою репутацією та відгуками.

Активація сирени через високу вологість

Як і будь-яка складна електроніка, сигналізація боїться води. Тому одним із чинників, здатних спровокувати збій в роботі пристрою, може бути надмірна вологість навколишнього середовища. Явище це досить поширене, тому що машина в процесі експлуатації часто стикається з опадами (дощ, сніг). Іноді вода може проникнути під капотом в процесі мийки. Якщо волога потрапила на з'єднувальні контакти, це може призвести до замикання мережі, що провокує у свою чергу спрацьовування сигналізації. Вирішити проблему досить легко — достатньо просушити систему.

Несправність кінцевих вимикачів

Елементи електричного кола, що замикають його воєдино, називаються кінцевими вимикачами. У випадку з автосигналізації, в них використовуються кінцеві вимикачі, вмонтовані в багажник, дверні отвори та під капот.

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Якщо кінцеві вимикачі несправні, то можуть викликати мимовільне спрацьовування охоронної системи транспортного засобу. Як правило, про подібну проблему сигналізує спеціальний індикатор, що загоряється на брелоку. Серед причин, що провокують некоректну роботу кінцевиків, можна виділити такі:

  • знос і окислення основних сполучних елементів;
  • поганий контакт;
  • порушення цілісності проводів.

Встановити реальну причину проблеми допоможе лише комплексна діагностика всіх компонентів електричної мережі сигналізації. Іноді для усунення спрацьовувань досить провести звичайну профілактику: зачистити контакти й обробити їх антикорозійною сумішшю, замінити несправні дроти. Якщо цього виявилося замало, то може знадобитися повна заміна вимикачів.

Наявність в салоні габаритних речей

Деякі моделі сучасних автомобільних охоронних систем оснащуються вбудованими датчиками обсягу. І якщо автовласник залишить в машині дуже великі за вагою і розміром речі, вони можуть привести до спрацьовування сигналізації. Тому під час встановлення в салоні й налаштування датчика обсягу треба обов'язково врахувати можливість наявності в машині сторонніх предметів великого розміру.

Іноді, якщо встановлена ​​дуже велика чутливість датчика обсягу, він може активувати сигналізацію навіть через маленьку муху або жука, які опинилися замкнутими в салоні транспортного засобу. Щоб не боротися з мухами, краще все налаштувати одразу правильно, тоді помилкових спрацьовувань не буде.

Автомобільна сигналізація спрацьовує без причини: що робити?

Очевидно, що без сигналізації зараз ніяк не обійтися. Це основний елемент захисту автомобілів. Якщо все працює справно, то водій може не турбуватися і спати спокійно. Коли ж система починає раптом спрацьовувати з незрозумілих причин, це ігнорувати ніяк не можна. Треба обов'язково провести діагностику, перевірити технічний стан проводки й всієї системи, справність комплектуючих і програмного забезпечення. Тільки таким способом можна буде знайти справжню причину та усунути її.

На сайті 130.com.ua ви можете купити автосигналізацію у Львові, Івано-Франківську та Тернополі будь-якого типу: односторонні й двосторонні, з GSM, GPS тощо.

ТОП-3 автосигналізації
 

Найкращі сигналізації на авто

Шукаєте якісну і найкращу автосигналізацію? Даний рейтинг автосигналізацій складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710
Особливості:
  • ★ з автозапуском двигуна
  • ★ з 3xCAN, 2xLIN, GSM, GPS і Bluetooth
  • ★ Висока захищеність від злому

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO
Особливості:
  • ★ З зворотним зв'язком
  • ★ Діалоговий код
  • ★ Дворівневий датчик удару і G-сенсор

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090
Особливості:
  • ★ динамічний код CFMII
  • ★ Режим антипограбування («Anti-Hi-Jack»)
  • ★ Радіус дії до 2000 м
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.