Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Зараз можна спостерігати тенденцію до зміни конструктивних особливостей фар на автомобілях. Якщо раніше оптимальним рішенням вважали ксенонові і галогенні лампи, то тепер їх активно витісняють сучасні світлодіодні аналоги.

Причина криється не тільки в тому, що світлодіоди або LED лампи відрізняються вкрай низьким показником енергоспоживання. Подібна оптика більш стійка до ударів, вібраційних навантажень. У них тривалий термін служби, а тому заміна потрібно значно рідше. Розігрів займає мінімум часу, як і повноцінна активація.

Якісний і ефективний світло фар на машинах - це запорука безпечної їзди. Тому тенденція до переходу на світлодіоди цілком логічна і закономірна.

Автомобілісти, які подумують замінити стандартні галогенки або ксенон на LED, закономірно цікавляться найкращими пристроями в цьому сегменті. Давайте ознайомимося з сильними і слабкими сторонами світлодіодних ламп і вивчимо їх різновиди.

Переваги LED-ламп

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Існує кілька причин, за якими LED-лампи є оптимальним вибором для установки в автомобілі:

Світлодіоди здатні виробляти більше світла на один ват енергії в порівнянні з будь-якими іншими побутовими лампами. Їх ККД дозволяє економити електрику і може перевершувати показник звичайних більш ніж в 10 разів.

LED-елементи працюють без нагріву, що відрізняє їх від ламп розжарювання, які отримали свою назву саме через цю особливість. У деяких автомобілях з класичними пристроями оплавляется пластмаса, яка знаходиться поруч з джерелом освітлення.

LED-лампи мають чистий білий світ, що робить їх більш зручними - таке освітлення не спотворює картину сприйняття. Це впливає і на людей поза автомобілем, так як світлодіодні фари збільшують видимість машини для інших водіїв. Крім того, в декоративних цілях можна придбати LED будь-якого кольору.

Світлодіодні джерела мають більший термін служби в порівнянні з лампами розжарювання, що дозволяє рідше робити заміну. LED працюють приблизно в 50 разів довше ламп розжарювання і в середньому в 10 разів довше люмінесцентних.

Також вони відрізняються високою міцністю колби, захистом від зовнішнього впливу, в тому числі вібрації і вологи.

LED-джерела мають більш швидкий час включення, що може зіграти вирішальну роль на дорозі, дозволяючи уберегти водія і пасажирів від аварії.

Світлодіодні освітлювачі дозволяють змінювати кут випромінювання завдяки оптичним елементам (лінз).

LED-лампи повністю безпечні для екології та організму людини - вони не мають шкідливий вплив. Вони не отруюють природу при переробці і в тому числі не містять ртуті.

Світлодіоди мають значно менший розмір, ніж інші лампи.

Таким чином, світлодіодні джерела виявляються набагато більш вигідним вибором, ніж звичайні лампи розжарювання або люмінесцентні. Їм не загрожує розрив нитки, так як для освітлення використовуються електроди в газонаповненої середовищі. Вони можуть використовуватися в будь-якому типі освітлення, будь то головна оптика або лампи в салоні.

Недоліки LED-ламп

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Крім безлічі плюсів, LED-лампи мають і ряд мінусів, які не дозволяють їм повністю замінити елементи розжарювання і галогенні:

Висока ціна, яка пояснюється тим, що виробництво вимагає безлічі дорогих елементів. Крім того, створення таких ламп вимагає складного технологічного обладнання. Вважається, що світлодіодні джерела не окупають себе ні терміном служби, ні якістю - вони обходяться досить дорого.

При поломці того чи іншого елемента світлодіодний джерело не підлягає ремонту - це відрізняє LED від інших ламп. Таким чином, при поломці світлодіода необхідно міняти весь елемент, що вимагає додаткових витрат.

Більшість світлодіодних елементів, роль яких - виробляти білий світ - мають провал в спектрі на позначці 480 нм. Це призводить до того, що око не може реагувати на довжину хвилі нормальним чином, звужуючи зіницю. Таким чином, в очі потрапляє зайва кількість синього світла, що може дезорієнтувати в короткостроковому проміжку часу і вразити сітківку в довгостроковому. Досліди на мишах дозволили підтвердити це припущення. Так чи інакше, деякі фірми вже винайшли безпечні лампи.

Елементам LED властиво вигоряння, що призводить до зменшення яскравості.

Типи цоколів

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Існує досить широке розмаїття цоколів, які застосовуються для установки світлодіодних пристроїв світіння і підсвічування. Але далеко не всі вони універсальні.

Щоб розуміти область застосування світлодіодних автоламп, слід обов'язково розібратися в типах цоколів і зрозуміти, в яких ситуаціях кожен з них застосовується.

W3W. Досить поширений стосовно автомобілів цоколь. Він служить для установки автоламп світлодіодного типу в підсвітку панелі приладів і для підсвічування кнопок управління. Пропонуються в широкій колірній гамі, користуються підвищеним попитом. Лампи з таким цоколем відрізняються компактними розмірами. Найчастіше цей цоколь йде разом зі світлодіодами SMD.

T10 або W5W. Цей цоколь застосовується для установки в габаритних ліхтарях, покажчиках поворотних сигналів, освітленні салону, підсвічування багажного відсіку, номерного знака і ін. Лампи відрізняються наявність двох контактів для підключення і виготовляються на основі різних світлодіодів, включаючи змішані. До цоколю типу Т10 відносяться і фістонние лампи. Ці світлодіоди отримали широке застосування в забезпеченні підсвічування салону транспортних засобів. У кожної лампи фістонного типу є роз'єм, що буде підключатись будь-якого Фісто на 31, 36 або 41 мм.

1156 і 1157. Ще пара поширених цоколів для світлодіодних ламп. Найчастіше використовуються при установці діодів в габарити, поворотники і стоп-сигнали. Під цоколь 1156 застосовують автомобільні одноконтактні лампи P21W. Пристрої можуть відрізнятися по різному розташуванню виступів для фіксації. Під цоколі 1157 підходять лампи P21 і 5W. Вони вже двоконтактний, все їх серії є аналогами одноконтактні пристроїв. Застосовуються в задніх стоп-сигналах. Як джерело світла використовуються діоди типу SMD і надяскравих пристрою.

H1, H3, H4, HB3, HB4, H7, H11 і ін. Такі цоколі активно застосовуються при оснащенні світлодіодними лампами фар головного світла. Кожен цоколь має свої відмінні риси і може відрізнятися в залежності від конкретного автомобіля. Тому при заміні подібних пристроїв автомобілісту потрібно обов'язково знати, який саме цоколь актуальний для його транспортного засобу. Ще слід враховувати необхідність наявності обманки.

Сучасні світлодіодні лампи також прийнято ділити на однопроменеві і двопроменеві.

До першої категорії відносяться цоколі типу H1, H3, H7, H9, H11 і ін. Пристрої з двома променями або двопроменеві мають цоколі H4, H13 та інші.

Щоб автомобілісту було простіше розібратися з вибором і відповідним світлодіодом для своєї машини, рекомендується заглянути в технічну документацію, вивчити керівництво з експлуатації.

Різновиди

Все про автомобільні світлодіодні лампи

Вибирати світлодіодні лампи для свого авто, спираючись на принцип, що найяскравіші і будуть кращими, не можна. Тут потрібно враховувати різні критерії вибору, технічні характеристики і конструктивні особливості власної машини.

Тільки спираючись на основні відомості можна сказати, які LED лампи будуть краще і що варто купувати для авто, щоб лампочки працювали ефективно, допомагали водієві і не заважали своїм світінням іншим учасникам дорожнього руху.

Те, наскільки яскраво будуть світити світлодіодні лампи, ще залежить у багато від того, де на авто вони встановлюються. Логічно припустити, що найяскравіші прилади - це ті, які працюють на ближній і дальнє світло фар. Але це далеко не повний список того, де в машині можуть використовуватися світлодіоди.

LED пристрою за призначенням можна розділити на наступні категорії:

Ближнє світло. Якщо встановити діодні лампи ближнього світла, вдасться отримати максимальну якість освітлення. Тут LED помітно перевершує галогенний аналог. Світло буде не жовтуватим, а чистішим, наближеним до природного.

Дальнє світло. Не менш актуальними є і лампи дальнього світла, виконані по LED технології. Фактично це компактні панелі, що складаються з світлодіодів. Вони вписуються в стандартний відбивач фар і забезпечують ефективне світіння на великі відстані.

Габарити і сигнальні ліхтарі. У цих пристроїв низькі показники енергоспоживання. Вони ефективно витрачають електрику бортової мережі, але при цьому гарантують чітку, яскраву і тривалу роботу. LED габарити і сигнальні лампи більш помітні в денний час доби в порівнянні з конкурентами.

Противотуманки. Ще є протитуманні лампи на LED технології. На практиці доведено, що їх ефективність вище в порівнянні з ВТФ з галогенних ламп. Плюс показники енергоспоживання у них нижче. Якість світла високе.

Салонне підсвічування. Все частіше почали встановлювати діоди в салон з заводу, виконуючи підсвічування різних елементів, забезпечуючи світло в салоні і так далі. Плюс широкого поширення набули LED стрічки. Автомобілісти самі прикрашають ними салон машини, створюючи підсвічування різного кольору і широкого світлового спектру. Красиво, практично і зручно.

Тобто світлодіоди отримали широку популярність, їх активно впроваджують в сучасні автомобілі.

Навіть бюджетні моделі можуть в базовій комплектації мають світлодіодні протитуманні фари. А головна оптика, повністю побудована на LED лампах, зазвичай стає надбанням дорогих комплектацій, або автомобілів більш високого класу.

Підібрати і купити світлодіодні автолампи можна на 130.com.ua з доставкою по Києву, Одесі, Харкову і Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.