Відеореєстратор: корисні функції та особливості роботи різних пристроїв
Основне завдання автомобільного відеореєстратора — записувати те, що відбувається на дорозі по шляху проходження транспортного засобу. В результаті, якщо виникають спірні ситуації, то такий запис може виявитися дуже корисним, бо буде важливим доказом, який буде використано для вирішення спірних ситуацій або покарання винної особи. Крім того, багато моделей мають безліч інших не менш корисних функцій, наприклад, визначення координат, нічна зйомка, режим парковки та інші.
Щоб точно знати, який гаджет краще придбати, щоб він став не просто камерою, а й корисним помічником, треба вивчити, як працюють сучасні авто відеореєстратори, їх основні та додаткові функції. Саме про це ми й поговоримо.
Особливості роботи відеореєстраторів
Призначення кожного пристрою, що реєструє — фіксація відеоінформації, при цьому на запису зазначається час і дата, іноді навіть координати.
Принцип роботи пам'яті в відеореєстраторові:
- Відеокамера веде запис роликів певної довжини (тривалість і розмір залежать від якості картинки та моделі апарата). Запис в більшості сучасних моделей ведеться циклічно, тобто на місце старих файлів, коли місце на флешці закінчується, поступово записуються нові, щоб процес не переривався.
- Зняті записи зберігаються на карті пам'яті у вигляді окремих файлів.
- На якість роботи відеореєстратора великий вплив робить те, який процесор в ньому встановлений. Від його характеристик залежить швидкість і обсяг оброблюваної інформації. Це також впливає на якість відео. Саме від роботи процесора залежить те, що запис вийде в хорошому дозволі, без переривання і стрибків. Зараз одними з найбільш продуктивних і затребуваних є процесори Novatek NT96660, AMBARELLA A7L.
- На те, як формується сигнал, який потім обробляється процесором і зберігається в пам'яті відеореєстратора, впливає матриця. Якщо матриця має достатню світлочутливість, то якість картинки завжди залишатиметься хорошим, навіть при недостатньому освітленні, наприклад, в сутінках, вночі або в дощову погоду.
Автомобільні камери від звичайних відрізняються тим, що виконуються в компактних корпусах і оптика їх адаптована для ведення зйомки в русі. Це дуже важливо, тому що картинка повинна бути чіткою і не розмитою. Кріпляться реєстратори зазвичай на лобове скло за допомогою ЗМ скотча або спеціальній вакуумній присоски. Вони забезпечують надійне утримання приладу, навіть при їзді по нерівних дорогах. Також дуже популярними є спеціальні магнітні кріплення, які дозволяють при необхідності швидко і легко знімати камеру, наприклад, щоб зняти пошкодження автомобіля після ДТП зовні, і потім швидко повертати на місце.
Що стосується підключення, то більшість сучасних автомобільних реєстраторів підключаються до гнізда прикурювача. Потужність їм для роботи потрібна невелика. Додатково багато пристроїв зазвичай оснащуються власними акумуляторними батареями, це необхідно для забезпечення безперебійної записи. Він активується, якщо харчування припиняє надходити, наприклад, в момент аварії.
Також варто звернути увагу, що різні моделі можуть підтримувати різний обсяг карт пам'яті, зазвичай ви можете використовувати MicroSD від 32 до 128 ГБ.
Додаткові можливості, якими володіють сучасні автомобільні реєстратори
Крім безпосередньо записи того, що відбувається агрегати вміють ще дуже багато. Наприклад, більшість сучасних моделей оснащуються вбудованим датчиком удару (G-сенсор, акселерометр). Він використовується в екстрених ситуаціях (різке гальмування, зіткнення) і дозволяє автоматично захистити записаний відеофайл від втрати. За командою датчика файл поміщається в спеціальну область на карті пам'яті, яка захищена від перезапису. Зверніть увагу, що якщо ви вибираєте пристрій з цієї опцією, то при налаштуванні правильно виставляйте чутливість. Датчик не повинен спрацьовувати на кожній купині або ямі, в яку потрапляє автомобіль.
Можна виділити й інші спеціальні функції, якими володіють автомобільні відеореєстратори:
Функція пристрою
Опис
Wi-Fi
Наявність вбудованого Wi-Fi-модулю дозволяє швидко передавати відзняті відео на підключений мобільний пристрій, а також переглядати ролики з карти пам'яті на смартфоні або ноутбуці.
GPS
Відстежує і фіксує координати та швидкість руху транспортного засобу. Дані надходять з супутника і потім можуть бути доказом того, де машина перебувала в певний момент часу.
WDR
Ця функція дозволяє істотно поліпшити якість зображення при різному рівні освітлення. Картинка виходить контрастна та добре читається.
Датчик руху
В режимі паркування, після вимкнення двигуна, реєстратор переходить в спеціальний "сплячий" режим і не веде запис. Як тільки датчик фіксує поблизу транспортного засобу будь-який рух, запис включається автоматично. Це дозволяє економити харчування і пам'ять при тривалій стоянці машини на парковці.
Антисон
Деякі пристрої можуть подавати спеціальні звукові сигнали, покликані попередити водія про тривале перебуванні за кермом. Періодично вони також можуть нагадувати про необхідність включення фар. Найбільш актуальна ця опція для далекобійників і водіїв міжміських автобусів.
Наявність або відсутність певних функцій залежить від фірми-виробника і конкретної моделі пристрою. Набір необхідних опцій кожен вибирає для себе сам, тільки пам'ятайте, що чим "наворочені" апарат, тим його вартість буде вище. Тому до вибору варто підходити усвідомлено і ретельно, щоб не переплачувати за те, чим ви не плануєте активно користуватися. З іншого боку, більшість додаткових функцій покликані підвищити комфорт експлуатації та забезпечити захист в дорозі.
В інтернет-магазині 130.com.ua ви завжди можете купити відеореєстратор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську. У нас великий вибір моделей від провідних виробників. Ви легко виберете модель в будь-якій ціновій категорії з будь-яким набором функцій, відповідно до ваших потреб.