Автомобільні статті та обзори

Юридична сторона використання відеореєстратора

Юридичні аспекти використання відеореєстратора в якості доказу

Автомобільний відеореєстратор призначений допомогти автомобілісту відновити події що відбулися на дорозі з метою підтвердження своєї невинності. Однак надання відеозапису має деякі підводні камені. Не дотримуючись деяких правил можна анулювати такий вагомий доказ вашої непричетності.

Далі ми наведемо думки деяких автолюбителів та юристів. Для початку опишемо думки досвідчених автовласників, а потім коментарі і навіть поетапне керівництво від юристів.

Отже, коментарі автовласників.

  1. Кодексом про адміністративні правопорушення чітко зафіксовано право надавати будь-які свідчення у справі, зокрема й відеозапис зроблений відеореєстратором.
  2. У багатьох випадках відеореєстратор — єдиний неупереджений свідок, здатний у повній мірі відновити ситуацію.
  3. Запис відеореєстратора оцінюється разом з іншими доказами при розгляді питання про відшкодування збитку.
  4. Співробітник Державтоінспекції не зможе тлумачити те, що відбувалось на свою користь за наявності відеозапису авто відеореєстратора.
  5. Свідчення очевидців, так само як і інших учасників, частенько може бути упередженим на відміну від відеореєстратора.
  6. Нехтування використанням відеозапису того, що відбувалось у якості доказу з боку правоохоронних органів малоймовірно.

Нижче надані коментарі юристів та інструкція по використанню подібних відеозаписів як доказів.

По-перше, про присутність carcam та відповідного відеозапису подій необхідно заявляти на місці ДТП відразу, інакше запис не буде мати юридичну силу.

По-друге, юридичний статус буде мати тільки непідроблений відеозапис, придбаний законним шляхом і той, що має прямий зв’язок зі справою, яка розглядається.

Перевірити чи має запис юридичну силу можна за документами. Міліцейський протокол повинен містити детальну інформацію про вилучений з місця події відеоматеріал. В даному випадку це говорить про достовірність доказу, адже на підробку у вас не було часу.

Наполегливо просіть інспектора внести у протокол найдрібніші подробиці про відеореєстратор: його місце і напрямок розташування, модель і марку, характерні ознаки вилученої флеш-карти.

Досить важливе співпадіння в часі відбитого на відеозаписі з реальними даними, тому  налаштування відеореєстратора має бути правильним. Підсилити юридичну силу може присутність понятих. Добре якщо, також за їх присутності, ви запечатаєте носій передтим як передати його інспектору.

Якщо інспектор відмовляється зазначити у протоколі наявність відеозапису, ви маєте право згадати про нього у своїх свідченнях, а при підписанні протоколу зазначте про свою незгоду з відмовою інспектора.

Для надання в суді потрібно підготувати детальну інформацію про принцип роботи відеореєстратора, а також надати пристрій з відповідним ПО для перегляду відеозапису.

По-третє, для надання відеозапису як доказу в суді необхідно зробити наступне.

Перш за все, повідомити всім посадовим особам, присутнім на місці ДТП, про наявність у вас відеореєстратора, із занесенням всіх подробиць до протоколу. У разі відмови, самим згадати його у поясненнях і протоколі, так само як і відмову інспектора.

Не забувайте, що переданий вами доказ може бути зіпсований або загублений. В такому випадку є кілька варіантів:

  • — створити резервну копію запису відеореєстратора на місці;
  • — надіслати примірник запису у стислі строки замовленим листом до суду, юридичну силу доказ придбає з моменту отримання судом;
  • — копію можна покласти в індивідуальний банківський сейф, даних про останній візит буде достатньо для встановлення дати легалізації.

Незалежно від того, як ви вчините з відеоматеріалом відеореєстратора, його буде віддано на експертизу автентичності. Основним аспектом є час, адже ніщо не можна зробити за секунди. Експерти встановлюють, чи можливо фальсифікувати цей відеоматеріал, як швидко і за допомогою якого обладнання.

Для легалізації цього доказу важливим є час і місце передачі запису з камери відеореєстратора правоохоронним органам. Якщо місце відображено у протоколі, то час — грає дуже важливу роль. Відеореєстратор купити в Івано-Франківську, Львові, Тернополі з доставкою по Україні можна на 130.com.ua.

Час виготовлення фальсифікованого відеоматеріалу — головний аспект визначення автентичності. Запис, наданий через півроку, не буде розглядатися експертизою і буде прийнятим у якості умовно фальсифікованого.

Як бачимо, відеореєстратор реально може стати на ваш бік в будь-яких суперечках пов’язаних з автомобілем. При цьому потрібно знати свої права і діяти відповідно з порадами юристів. За вами вибір відеореєстратора, що відповідає всім вимогам. Який відеореєстратор кращий — вірішувати вам, консультанти магазина автотоварів «130» завжди допомогуть доброю порадою.

Читайте також

Огляд HD і Full HD відеореєстраторів

ВDOD F900LHD - як відрізнити оригінал від неоригінал

Вибір автомобільного реєстратора відповідно до дозволу

Як вибрати і купити автомобільний відеореєстратор

Автомобільний відеореєстратор — шпигун або помічник

Майстри підбору

Майстер підбору радар-детекторів Майстер підбору автосигналізацій Майстер підбору автотентів Майстер підбору дитячих автокрісел Майстер підбору відеореєстраторів Майстер підбору компресорів Майстер підбору автопилососів Майстер підбору механічних блокіраторів Майстер підбору магнітол Майстер підбору зарядних пристроїв Майстер підбору ксенона Майстер підбору акустики Майстер підбору автохолодильників Майстер підбору шумо-віброізоляції Майстри підбору