Працюємо
Пн–Нд: 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Чому в автомобілі моргають світлодіодні лампочки?

Автовласники в Україні дуже активно використовують світлодіодні автолампи, заміною галогенних ламп на світлодіоди складно когось здивувати.

Чому в автомобілі моргають світлодіодні лампочки?

Причин для зростання популярності ламп цього типу декілька:

 • яскраве світіння, причому в якісних лампах інтенсивність і яскравість променя не залежать від напруги мережі;
 • економність, вони в кілька разів менше споживають енергії, приблизно в 8-10 разів, у порівнянні з галогенками, при однаковій яскравості;
 • стійкість до вібрації, ці лампи краще переносять тряску;
 • миттєве включення, у них немає ніякої затримки, яка характерна для всіх ламп розжарювання при їх увімкненні;
 • великий ресурс і довгий термін служби, звичайно, при грамотній експлуатації.

Але, попри всі їхні переваги, іноді світлодіоди блимають. Чому це відбувається?

Причини того, що світлодіодні автолампи моргають?

Світлодіод — це напівпровідниковий елемент з p-n переходом. Якщо розбиратися в механічних причинах моргання, то тут все досить просто. Якщо через перехід проходить струм вище допустимого рівня, це приведете до перегріву, що у свою чергу може спровокувати нестабільність в області переходу, яка почне пропускати струм не постійно, а з певним періодом. Це і буде періодом моргання світлодіода.

Чому в автомобілі моргають світлодіодні лампочки?

Тепер треба знайти причини, за якими може виникнути перевищення струму. Давайте це питання розглянемо докладніше.

У більшості пропонованих на ринку світлодіодних автомобільних лампочок вказується робоча напруга 12 В. На перший погляд, все вірно, сучасні легкові автомобілі оснащуються 12-вольтовим електроустаткуванням. Але будь-який транспортний засіб — це не блок живлення з постійною напругою. В реальності напруга в бортовій мережі в процесі роботи генератора змінюється, коливання можуть бути досить значні — від 8,0 до 14,8 вольт. І тоді світлодіоди, які розраховані на те, щоб забезпечувати стабільну роботу і належну яскравість при напрузі 12 В, вже при 14 В можуть мати проблеми — починається швидка деградація p-n переходу. І світлодіодна лампа починає блимати.

Швидше за все з ладу виходять дешеві лампи, в них немає стабілізатора струму, а використовується простий струмообмежуючій резистор, що підбирається так, щоб лампи світили яскравіше, ніж у конкурентів. Також в таких світлодіодних лампах відсутня система відводу тепла, що також негативно позначається на їх роботі. Лампи дорожче зазвичай стабілізатором вже оснащуються, що робить їх використання довшим, а роботу надійнішою.

Чому в автомобілі моргають світлодіодні лампочки?

Ще однією причиною може бути перегрів лампи під впливом зовнішніх джерел тепла. Тут слід мати на увазі, що навіть дорогі фірмові світлодіодні лампи, при установці їх у фару одночасно з лампою розжарювання, яка відповідає за ближнє світло, через деякий час можуть почати моргати. Пов'язано це з тим, що галогенові лампи сильно нагріваються і тепло передається світлодіодам, які від подібного підвищення температури починають відчувати підвищене навантаження. Колба лампи розжарювання може нагріватися до температури в 100 градусів. А влітку, в спеку, нагрів буде набагато більшим. А конструкція світлодіодів не розрахована на подібні умови роботи, для них критичною є вже температура в 70 градусів, якщо цей показник перевищено, то кристал починає руйнуватися. Природно взимку перегрів спостерігається рідше, тому що на вулиці не дуже жарко. Якщо ви помітили, що світлодіод в спеку почав моргати, то, швидше за все, доведеться вирішувати питання з під'єднанням ламп у фарі автомобіля.

Як вибрати правильну і надійну світлодіодну лампу?

Якщо хочете купити хорошу світлодіодну лампу, яка прослужить довго, то рекомендуємо керуватися наступними принципами:

 • Найпростіший варіант — придбати фірмову світлодіодну лампу відомого виробника з офіційною гарантією. Найбільш надійними вважаються лампи таких брендів, як: Osram, Philips, OLLO й інші.
 • Вибираючи автомобільні led-лампи, звертайте увагу на те, з якого матеріалу виконаний їх радіатор. Найкраще брати моделі з металевим радіатором, вони працюють довше і стабільніше. Оптимальний варіант, якщо виробник вказує діапазон робочої напруги від 8,0 до 14,5 В.
 • Віддавайте перевагу лампам, які мають робочу напругу в діапазоні від 12 до 24В. Це універсальні світлодіодні лампи, які призначені для установки в легкові авто і вантажівки. Їм підвищення напруги в мережі до 14,8 В не страшно.
Чому в автомобілі моргають світлодіодні лампочки?

Якщо шукаєте якісні та надійні лампи для автомобіля, то в інтернет-магазині 130.com.ua завжди великий вибір автосвітла від кращих виробників. У нас ви можете купити світлодіодні лампи в фари у Львові, Увано-Франківську та Тернополі за вигідною ціною з гарантією.

ТОП-3 світлодіодні автолампи
 

Кращі світлодіодні лампи для авто

Шукаєте якісні і найкращі світлодіодні лампи для авто? Даний рейтинг світлодіодних ламп для авто складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Комплект світлодіодів Philips X-treme Ultinon LED gen2 (11366XUWX2) H8/H11/H16

Комплект світлодіодів Philips X-treme Ultinon LED gen2 (11366XUWX2) H8/H11/H16
Особливості:
 • ★ Рівень колірної температури 5800 К
 • ★ Автолампи оснащені системою розподілу тепла AirCool і AirFlux
 • ★ До конструкції входять діоди діоди преміум-класу Lumileds LUXEON Altilon SMD

Комплект світлодіодних автоламп Philips X-treme Ultinon LED gen2 (11342XUWX2) з цоколем H4

Комплект світлодіодних автоламп Philips X-treme Ultinon LED gen2 (11342XUWX2) з цоколем H4
Особливості:
 • ★ До 250% більш яскраве світло, завдяки технології Lumileds LUXEON Altilon SMD
 • ★ Температура світіння 5800 К
 • ★ Оснащена системами розподілу тепла AirFlux і AirCool

Комплект світлодіодних ламп Baxster SE H4 H / L 6000K для автомобіля

Комплект світлодіодних ламп Baxster SE H4 H / L 6000K для автомобіля
Особливості:
 • ★ Температура світлового потоку 6000 К
 • ★ Призначені для заміни штатних ламп з цоколем Н4
 • ★ Корпус виготовлений з алюмінієвого сплаву
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.