Чому не працює відеореєстратор: основні причини й методи їх усунення
Насправді причин, що викликають поломку автомобільного відеореєстратора, небагато. Найчастіше через несправність пристрій просто не включається, може пищати, перестає записувати ролики або сильно гріється. Розгляньмо основні причини, чому відеореєстратори ламаються і як боротися з цим.
Пристрій не вмикається або постійно сам вимикається
Якщо відеореєстратор у вашому автомобілі перестав включатися або відразу ж після включення почав відключатися, то це може бути викликано такими причинами:
- розхиталося гніздо для підключення проводу живлення в самому пристрої або прикурювачі.
- Пристрій не може розпізнати кабель.
- Ви використовуєте несправний шнур.
- "Померла" батарея.
- Прошивка на карті пам'яті постійно намагається оновитися.
- Використовується карта пам'яті неправильного формату.
Вирішити перші три проблеми можна досить легко — треба ретельно перевірити справність всіх кабелів і роз'ємів. Як тільки проблема виявлена, слід замінити потрібний елемент. Якщо роз'єми та кабелю справні, і ви все перевірили, але реєстратор відмовляється працювати, швидше за все, з ладу вийшла акумуляторна батарея. Її доведеться замінити.
Також при оновленні не варто забувати видаляти файли прошивки з флешки. Якщо на карті залишиться раніше вже встановлена версія прошивки, то в момент включення пристрій буде постійно намагатися встановлювати її знову. Це призводить до збою налаштувань і відключення.
Ще однією з можливих причин довільного вимкнення автомобільного реєстратора є наявність вірусів, які могли бути завантажені разом з новою прошивкою. В цьому випадку рекомендується спробувати скинути налаштування до заводських. На корпусі більшості сучасних пристроїв є кнопка перезавантаження Reset. Іноді для її натискання може знадобитися тонка голка.
Якщо після проведених дій проблема не була усунена, то перевірте, який клас має карта пам'яті. Він повинен бути високим, тобто карта повинна мати високу швидкість запису, інакше вона просто не буде встигати зберігати відео у високій роздільній здатності. Також важливий тип файлової системи, наприклад, FAT, а не FAT32, тому що часто нові прилади його просто не підтримують. Не можна економити під час купівлі карти пам'яті, адже навіть така, здавалося б, дрібниця, може бути тим фактором, через який автомобільний реєстратор постійно відключається і не буде нормально працювати.
Запис постійно переривається і пристрій знімає ривками
Тут також варто відзначити декілька можливих причин:
- Використовується карта пам'яті, що має низький клас, яка не підходить для реєстратора.
- Провід в гнізді ненадійно закріплений.
- Увімкнення пристрою з підключеним живленням.
Установка дешевих карт низької якості є, мабуть, найпоширенішою причиною гальмування відео і проблем із записом. Як ми вже говорили для сучасних реєстраторів рекомендується використовувати карти class 10 і вище. Якщо поставити нижчий клас, то відео буде виходити уривчастим, тому що карта не встигатиме записувати на потрібної швидкості.
Якщо розхитався провід, то при їзді він може постійно від'єднуватися і запис буде перериватися, тому гніздо треба перевірити та ретельно зафіксувати, якщо воно дуже сильно розхитане, то краще віднести пристрій в ремонт і поміняти гніздо.
Також не треба залишати провід з включеним живленням у відеореєстраторі. Спочатку він може працювати добре, а потім приводити до підвисання, що також негативно впливає на якість запису.
Проблеми з циклічною зйомкою
Більшість сучасних моделей пристроїв відеофіксації мають функцію, коли на місце старих роликів записується нове відео. Але іноді вона не працює, і коли місце закінчується нові файли просто не записуються. Цьому може бути кілька причин:
Недостатньо місця на флешці. Не треба заради економії встановлювати в реєстратор стару картку з телефону або фотоапарата. Для автомобільного реєстратора рекомендується купити флешку об'ємом від 8 Гб, але краще відразу 32. Щоб ви могли орієнтуватися, наведемо дані про те, скільки відео по часу можна записати на карти різного об'єму.
Ємність карти, ГБ
Запис ролика в якості Full HD H.264, хвилин
8
10
16
21
32
43
64
87
128
174
Поміняли місцями карту пам'яті з одного пристрою на інший. Тут теж часто виникають проблеми, наприклад, ви переставили картку з відеореєстратора, який автоматично створював папку, що називається DCIM, куди й записувалися всі файли, в другій , який створює папку абсолютно з іншою назвою — MEDIA. Це може стати причиною, що циклічна зйомка перестане працювати. Другий пристрій не зможе отримати доступ до папки DCIM, щоб видалити в ній відео і записувати нові, а в папці MEDIA може просто не вистачити пам'яті. Тому перед перевстановленням рекомендується обов'язково відформатувати флешку.
Карта має неправильну файлову систему. Рішенням тут також є форматування карти пам'яті, через деякий час апарат автоматично встановить необхідну йому для роботи файлову систему.
Під час роботи відеореєстратор починає пищати
Несправність якогось компонента конструкції або програмний збій — ці поломки можуть привести до того, що відеореєстратор починає пищати. Таким чином пристрій повідомляє водієві про проблему, і необхідності її розв'язання. Крім того, разом зі звуком найчастіше на екрані з'являється сервісне текстове повідомлення. Розгляньмо деякі з них.
Повідомлення на екрані пристрою
Розшифровка
HDD Full
перезапис відключено, тому що пам'ять перевантажена
HDD Error/Exception
несправний або неправильно підключений вінчестер
Network Disconnected
відсутній вихід у мережу
IP Conflict/IP Address Conflict
IP-адреса цього відеореєстратора раніше вже був присвоєний іншому пристрою, зареєстрованому в мережі
Illegal Login
некоректний логін
Record/Capture Exception
відсутній сигнал з відеокамери
Найдієвіший спосіб позбутися писку — це вирішити проблему, яка призвела до його появи. Якщо ви впевнені, що неполадки усунені, а пристрій продовжує набридливо пищати, можна змінити налаштування і відключити звукове сповіщення. Однак це може бути небезпечно, тому що в разі появи реальної проблеми її можна буде не помітити.
Корпус сильно нагрівається
Це може спостерігатися в разі серйозної несправності будь-якого елементу конструкції реєстратора або через заводський брак. Нагріватися можуть такі елементи, як:
- процесор;
- батарея;
- корпус під впливом прямих сонячних променів.
Якщо джерело проблем — саме процесор, то допускається кілька варіантів вирішення проблеми: спробуйте змінити термопасту, яка з'єднує процесор з кулером, або замініть систему охолодження на потужнішу модель. Якщо нічого не допомогло, то цілком може бути, що процесор має заводський брак, тоді слід звернутися в сервісний центр і відремонтувати або замінити реєстратор по гарантії.
Здуття батареї — неприємна проблема, але вирішується вона швидко, заміною джерела живлення. Все одно така батарея довго не пропрацює та й інші компоненти всередині може пошкодити, краще її відразу замінити на нову.
Якщо корпус просто гріється на сонці, то можна спробувати його прикрити, щоб промені не потрапляли безпосередньо на пристрій.
Несправності пам'яті
Часто водії стикаються з тим, що пристрій не бачить карту пам'яті, або пише, що вільного місця не залишилося. Це може відбуватися з кількох причин:
- використовується неправильний формат запису;
- низький клас, що призводить до повільної роботи карти, її швидкості недостатньо для запису;
- адаптер не працює;
- наявність браку;
- є проблеми з прошивкою.
Про проблеми з установкою карти низького класу і використання невідповідної файлової системи ми вже говорили раніше. Також ви можете зіткнутися з неякісною або бракованою флешкою, тоді треба купувати нову або спробувати брак повернути в магазин або обміняти. Така точно працювати не буде. Іноді допомагає оновлення прошивки до найновішої актуальної версії.
Правила експлуатації автомобільного реєстратора
Як бачимо, несправності зазвичай не критичні й можуть бути легко усунені. Тому, щоб їх уникнути та продовжити термін служби пристрою фахівці рекомендують дотримуватися кількох важливих правил:
- Купуйте тільки якісні карти пам'яті, які відповідають 10 класу швидкості запису відео.
- Обов'язково перевіряйте флешки на присутність на них вірусів.
- Своєчасно міняйте термопасту на процесорі.
- Перевіряйте надійність підключення проводів до пристрою.
- Використовуйте найсвіжішу версію прошивки.
Нічого складного тут немає, але так ви зможете забезпечити відеореєстратору найкращий робочий стан і він буде записувати відео без збоїв і проблем.
Звичайно, до вибору реєстратора завжди треба підходити дуже відповідально, але і в процесі експлуатації слід дотримуватися певних правил, тоді пристрій прослужить довго. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви завжди можете купити відеореєстратор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську з доставкою по всій Україні. У нас дуже великий вибір пристроїв.