Особливості та переваги установки паркувальних радарів
Багатьом водіям в сучасному світі складно обійтися без різноманітного обладнання для автомобіля, яке робить переміщення, паркування або рух заднім ходом безпечнішим і комфортним. Одними з таких пристроїв вважаються парктроніки.
Паркувальні радари є відмінним рішенням для встановлення на авто, вони можуть попередити про наявність перешкоди під час паркування, тим самим забезпечивши безпечне пересування на стоянці і цілісність заднього бампера. В даному випадку не йдеться про сусідні машини або бордюри, а про наявність на асфальтованій поверхні штирів з металу, каміння, тварин або інших складно помітних об'єктів. Тому встановлення подібних систем на авто для багатьох водіїв – важливе і дуже необхідне.
Принцип роботи парктроніка
Обладнання складається з дисплея і датчиків в різній кількості, це залежить від обраного набору і, відповідно, його вартості. В бюджетні моделі входить 2-6 датчиків, в дорожчі – 8.
Принцип роботи приладу полягає в наступному:
- датчики здійснюють відправку сигнального сповіщення, що відбивається від зустрічних перешкод;
- розраховується час зворотного повернення сигналу, і тим самим ведеться розрахунок відстані до перешкоди;
- дані про це виводяться на дисплей пристрою.
Розрізняють варіанти, які здатні визначити перешкоду і при наближенні до неї починають видавати сигнал більшої інтенсивності і частоти. Інші здатні не тільки швидко визначити наявність перешкоди, але і вивести на екран відеозображення, інформацію про відстань до неї. Крім того, подібне обладнання здатне проводити діагностику датчиків на наявність несправностей, забезпечуючи точне визначення перешкод.
Види та особливості встановлення паркувальних радарів
Розрізняють такі види паркувальних систем – задні, передні і комбіновані. Кожен з них має свої особливості використання і установки.
1. Задні парктроніки є найбільш популярними варіантами для установки, їх датчики встановлюють на задньому бампері авто. Оптимально встановлюють 4 датчики, вони дозволяють більш точно і чітко провести сканування простору і оцінку рівня небезпеки. Монтаж цієї кількості датчиків сприяє виявленню перепони на відстані 2 м.
Живлення подібних систем здійснюється шляхом приєднання проводів до ліхтарів, розташованим ззаду. Таким чином, активація датчиків відбувається відразу під час початку руху заднім ходом.
2. Передні парктроніки оснащені спеціальним роз'ємом, який може з'єднати обладнання зі швидкісним датчиком. Він також здатен вимкнути паркувальний радар тоді, коли швидкість буде менш ніж 20 км/год. При необхідності, в цих системах можна самостійно налаштувати чутливість, для того, щоб пристрій спрацьовував на необхідній для водія відстані.
Деякі пристрої спрацьовують на відстані навіть в 80см, їх необхідно підключати до проводів, які активують стоп-сигнали. Таким чином, датчики будуть вмикатись при гальмуванні.
3. Комбіновані паркувальні системи оснащені основним блоком управління, обладнані збільшеною кількістю датчиків, їх може бути 8. Монтаж здійснюється так, що в передній і задній частині встановлюється по 4 прилади. Подібна система має два види сигналів, які при виявленні небезпеки в задній або передній частині авто, сповіщають про наявність перешкоди та відстані до неї.
Крім даних видів паркувальних систем розрізняють також і бездротові, електромагнітні та ультразвукові.
Інноваційні рішення на виробництві парктроніків
Зараз багато водіїв надають перевагу бездротовому обладнанню. Воно відрізняється компактністю і зручністю у використанні, а також при їх встановленні не потрібно вести дроти. Дані паркувальні радари працюють по каналу радіочастот, який пов'язує датчики з системою.
Монтувати можна подібні датчики так, як і звичайні – шляхом свердління незначних розмірів отворів в задньому або передньому бампері, або ж можна їх закріпити на номерному знаку. Однак, в останньому випадку, який є більш простим і швидким, зменшується кут огляду і зона охоплення моніторингу простору, що, таким чином, зменшує ефективність роботи парктроніка.
Розрізняють також ультразвукові та електромагнітні паркувальні системи. Перші відрізняються надчутливістю, їх встановлюють після свердління необхідної кількості отворів на бампері, відповідного числа датчиків, якими обладнаний кожен окремий пристрій. Другий варіант виконаний у вигляді стрічки, що створює електромагнітне поле, яке може виявити небезпечні або невідомі об'єкти поблизу транспортного засобу. Дану стрічку монтують по внутрішній частині бампера, тому виявити її буде вкрай складно.
«Плюси» та «мінуси» монтажу паркувальних радарів
Як і будь-яке інше обладнання, парктроніки мають деякі переваги і недоліки, при цьому позитивних моментів все ж більше, ніж негативних.
- Простота установки, не потрібно звертатись за допомогою до фахівців.
- Можливість роботи при будь-яких температурах, від -35 до +50 градусів.
- Допомога під час паркування, що робить його більш швидким і безпечним.
- Безпечне переміщення по вузькій дорозі.
- Стійкість до зовнішніх видів впливів – бруду та пилу.
Деякі пристрої оснащені опцією самодіагностики датчиків на несправності, це позбавляє власника авто від необхідності проводити дану процедуру самостійно, а також забезпечує отримання більш точної інформації про наявність перешкод. Крім того, електромагнітні пристрої мають окрему перевагу, а саме – відсутність потреби в свердлінні заднього бампера для встановлення датчиків.
До числа недоліків, які є незначними, до того ж їх навіть можна врахувати до деяких особливостей використання паркувальних радарів, можна віднести:
1. в зимовий час можлива поява на датчиках льодової кірки або снігу, влітку – товстого шару пилу, це може привести до виходу з ладу датчика або передачі з нього неправильної інформації про перешкоду. Тому потрібно регулярно перевіряти датчики візуально;
2. поїздки по пересіченій місцевості можуть привести до можливості передачі датчиками хибної інформації про перепони. Тому, щоб уникнути подібних збоїв, потрібно обережно і повільно проїжджати подібні ділянки дороги;
3. деякі парктроніки мають незначний кут огляду, що ускладнює паркування в особливо складних умовах. Тому, при виборі подібного приладу потрібно враховувати цей момент.
Отже, можна зробити висновок, що наявність паркувальних радарів в автомобілі вкрай необхідна. Це обладнання не тільки зробить паркування більш швидким і простим, а також вбереже авто від потрапляння на бордюри, камінь або інші об'єкти. Таким чином, повністю виключаються додаткові фінансові втрати або виникнення неприємних ситуацій під час паркування або руху заднім ходом.
Величезний асортимент різних моделей паркувальних пристроїв можна підібрати на нашому сайті. Тут представлені моделі для встановлення як в задній, так і передній частині авто, а також комбіновані системи. Купити парктроніки можна з доставкою в Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та по всій Україні на 130.com.ua.