Viber
GPS-трекери
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Огляд динаміка Ground Zero GZNF 50SQ

GROUND ZERO — це авторитетний німецький бренд, один з провідних виробників якісної автомобільної акустики. Компанія часто бере назви для своїх лінійок, надихаючись таблицею Менделєєва, вважаючи за краще використовувати трансуранові елементи. Не виняток і компактний надширокосмуговий динамік тридюймового діаметра з "ядерної" лінійки NUCLEAR — GZNF 50SQ. Попри свою досить демократичну для акустики з аналогічними характеристиками вартість, він дасть фору багатьом своїм суперникам. У цій статті ми докладніше розглянемо його особливості та основні робочі характеристики.

Огляд динаміка Ground Zero GZNF 50SQ

Оригінальний надширокосмуговий динамік з широким діапазоном частот

Приваблива ідея — домогтися від динаміків відтворення звуків в максимально широкому звуковому діапазоні з застосуванням лише однієї головки вже дуже давно займає кращих конструкторів по всьому світу. Саме тому кожен відомий і авторитетний виробник акустичних систем хоча б раз робив спроби створити "надширокосмуговий" динамік, їх ще називають мідтвітерами.

Але це досить складне завдання. Пояснюється цей тим, що для досягнення хорошого результату треба узгодити й пов'язати в одному корпусі можливості передачі звуку в широкому діапазоні, мінімізувати спотворення, врахувати параметри чутливості й дисперсії.

Щоб збільшити показник верхньої межі частотного діапазону, у динаміку інженерам необхідно було зробити максимально легкою рухливу систему (дифузор). Але це тягне за собою проблему, тому що у разі таких параметрів дифузора збільшується резонанс, який провокує спотворення звукопередачі. Для її зменшення слід підняти гнучкість підвісу дифузора, що тягне за собою зростання обсягу. Рухома частина динаміка повинна бути не тільки легкою, але і жорсткою, при цьому збільшувати масу конструкції категорично не рекомендується. Єдиний вихід, який і використовують інженери — збільшення глибини частини конуса.

Тому що це не так просто реалізувати, гідні зразки зустрічаються вкрай рідко. Саме до них і відноситься Ground Zero GZNF 50SQ.

Огляд динаміка Ground Zero GZNF 50SQ

Особливості конструкції Ground Zero GZNF 50SQ

Це якісний і надійний мідтвітер з дуже хорошими функціональними параметрами.

Динамік отримав жорсткий алюмінієвий дифузор діаметром 45 мм з великим пилозахисним ковпачком з аналогічного матеріалу. Підвіс має ширину 5 мм. Лінійний хід дифузора 1 мм, при цьому граничний, з нелінійними спотвореннями може доходити до 3 мм. Варто звернути увагу, що для динаміків такого невеликого розміру GZNF 50SQ має дуже низький показник основного резонансу — всього 130 Гц. За рахунок цього він отримав можливість працювати навіть на низьких частотах — від 350 Гц.

Кошик досить легкий, але при цьому міцний, тому що виготовляється з якісного ABS пластику. В основі магнітної системи знаходиться неодимовий магніт. Діаметр звукової котушки в цьому динаміку для його розмірів можна назвати просто величезним — він становить 22 мм.

Також варто окремо сказати й про центруючу шайбу зі спеціальними отворами, які використовуються для зниження жорсткості. Саме ця особливість конструкції забезпечує мінімізацію резонансної частоти при полегшеній рухомій системі. Крім того, ці отвори використовуються для вентилювання звукової котушки, що дозволяє динаміку, попри скромні габарити, працювати на дуже великій потужності — 50 Вт при безперервному відтворенні, і 80 Вт — на піку. Звичайно, такі параметри спостерігаються при використанні робочої частоти понад 350 Гц.

Через те, що дифузор вийшов досить глибокий, а каркас має подовжену форму звукової котушки, то динамік має велику монтажну глибину — 28 мм. Фланець має квадратну форму зі зрізаними кутами, додатково він закривається спеціальною захисною сіткою (вона поставляється з динаміком), що трохи збільшує габарити акустики. Але навіть і з ґратами дана модель буде компактніше, якщо порівнювати розміри з аналогічними за своїми властивостями середньочастотними й широкосмуговими динаміками. Це значно розширює можливості монтажу акустики в салоні автомобіля.

Огляд динаміка Ground Zero GZNF 50SQ

Потужний і реалістичний звук

Для максимального розкриття акустичних можливостей даного сверхширокополосного динаміка рекомендується підключати його через зовнішній підсилювач, а при налаштуванні активного кросовера використовувати значення верхньої межі в 320 Гц.

Цей динамік здатний передавати звучання музичних інструментів в середньому і верхньому регістрі з дуже природним і натуральним забарвленням. Завдяки використанню легкого, але досить жорсткого дифузора звук виходить дуже деталізованим, з хорошим промальовуванням відтінків. При цьому незважаючи навіть на невеликій лінійний хід дифузора немає спотворення, шипіння і призвуків. Ця акустика дозволяє насолоджуватися улюбленою музикою в дуже хорошій якості.

З урахуванням конструкції та розмірів динаміка йому не потрібне особливе акустичне оформлення при монтажі в торпедо. Однак при установці у дверях машини все ж доведеться подбати про те, щоб захистити його від впливу низкочастотників, які дуже часто встановлюються саме там. В цьому випадку потрібно буде якісне закрите оформлення об'ємом приблизно від 0,3 літра. При монтажі в стійці отримати навіть такий невеликий обсяг буде складно, отже, треба буде миритися з тим, що зросте частота резонансу, що тягне за собою відразу ж підвищення нижньої межі діапазону частот, доступних для чистого відтворення.

Зверніть увагу, що який би варіант встановлення та акустичного оформлення ви не вибрали, обов'язково рекомендується використання фільтра високих частот мінімум другого порядку (чим вище, ті краще). Це важливо для того, щоб захистити динамік від перевантаження низькочастотними сигналами з великою амплітудою, що сприяє мінімізації ймовірності появи можливих нелінійних спотворень.

В ролі среднечастотника його можна використовувати при частоті до 5-6 кГц. При цьому зверніть увагу на орієнтацію динаміка при монтажі й налаштуванні акустичної системи. Пов'язано це з тим, що сама концепція використання надширокосмугових динаміків передбачає відсутність високочастотних випромінювачів (твитеров), тому при побудові акустичної сцени в салоні автомобіля орієнтація дуже важлива. Цьому питанню треба приділити максимум уваги, якщо хочете домогтися якісного та чистого звучання.

Висновок

В цілому можна сказати, що у своєму ціновому діапазоні у цього динаміка майже немає аналогів. Він має відмінні параметри: широкий діапазон робочих частот при дуже компактних розмірах. Так, це накладає певні обмеження — акустика має вузьку діаграму спрямованості та невеликий показник чутливості. Однак подібні дрібниці складно назвати серйозними недоліками, тому що їх можна легко компенсувати грамотним встановленням та підключенням зовнішнього підсилювача.

Установка подібних динаміків вигідна ще й тим, що можна отримати чисте і реалістичне звучання високих і середніх частот без додавання в систему окремого твітера. А значить можна заощадити, тому що можна взяти один динамік замість комплекту з СЧ-акустики й пищалки.

Огляд динаміка Ground Zero GZNF 50SQ

Якщо ви хочете купити акустику Ground Zero GZNF 50SQ у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, то інтернет-магазин 130.com.ua пропонує його з доставкою по всій Україні за дуже привабливою і вигідній ціною. У нас в каталозі представлений великий вибір динаміків та інших акустичних систем і устаткування для автомобілів.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.