Фіксуємо ціни, поки зростає курс долару
Закрити
Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Якою напругою потрібно заряджати акумулятор старт-стоп?

Автомобілі з функцією "старт/стоп" спеціально створювалися для того, щоб забезпечити економію палива, крім того, для них необхідний акумулятор особливої ​​конструкції, який легко переносить часті зупинки та здатний швидше звичайних батарей відновлювати ємність в умовах їзди у місті.

Проте, навіть не дивлячись на те, що використовувані в них батареї більш стабільні, а в конструкції машини є спеціальний контролер, що стежить за станом акумулятора, все одно час від часу АКБ треба заряджати. І дуже важливо зробити це правильно. Розгляньмо особливості зарядки "старт-стопних" автомобільних акумуляторів, на що звернути увагу, який зарядний пристрій краще використовувати і якою має бути оптимальна напруга.

Яким напругою потрібно заряджати акумулятор старт-стоп?

Особливості акумуляторів, що використовуються в машинах, обладнаних системою "старт/стоп"

В автомобілі функція "старт/стоп" використовується для того, щоб при кожному гальмуванні або на невеликих зупинках під час руху в міських пробках глушити двигун. У цей момент, коли мотор заглушений, бортова електроніка: мультимедійна система, обігрів/кондиціонер, відеореєстратор і багато іншого — все отримує живлення безпосередньо від акумуляторної батареї. Тобто навантаження на акумулятор в цьому випадку істотно зростає. Саме тому в такі автомобілі встановлюють батареї особливої ​​конструкції.

Так званий "старт-стопний" автомобільний акумулятор повинен не тільки стабільно працювати й витримувати багато разів повторювані цикли розряду та заряду, але і поєднувати в собі можливості стартерних АКБ, які швидко віддають струм великої сили, достатній для пуску двигуна; і тягових, які не бояться тривалих розрядів.

З урахуванням всіх цих вимог, були розроблені спеціальні акумулятори, які відмінно справляються зі своєю роботою і підходять для експлуатації в автомобілях з системою "старт/стоп". Це батареї, які виготовляються за технологіями EFB і AGM. При цьому, варто зазначити, що кожен з даних типів автомобільних акумуляторів має певні конструктивні особливості, які впливають на специфіку їхнього заряду. І автомобілістам треба це знати перед тим, як підключити зарядний пристрій, щоб потім уникнути проблем і поломок.

Яким напругою потрібно заряджати акумулятор старт-стоп?

Як і чим правильно заряджати EFB-батареї?

Акумулятори типу EFB від звичайних автомобільних кислотних джерел живлення відрізняються використанням більш масивних пластин негативно заряджених електродів, а також об'ємом електроліту. Також в них застосовують особливі конверти-сепаратори, що мають вдосконалену мікропористу структуру. Завдяки такій конструкції вони відрізняються підвищеною стійкістю до сильних, глибоких розрядів, а також здатні витримати велику кількість циклів розряд/заряд. Навіть якщо батарея віддасть накопичену енергію всю без залишку, тобто розрядиться до нуля, то за допомогою наявного в автомобілі контролера її ємність буде відновлена ​​дуже швидко. Також варто сказати, що EFB акумулятори можуть похвалитися також і збільшеними показниками пускових струмів, якщо порівнювати зі звичайними свинцево-кислотними аналогами, то стартовий струм буде більше приблизно на 30%.

Що стосується їх зарядки, то для цієї мети підійдуть будь-які зарядні пристрої, можна взяти прилади, які використовуються для відновлення класичних свинцево-кислотних акумуляторів. Найкраще, звичайно, вибрати автоматичний зарядний пристрій, тому що в експлуатації подібні апарати простіше і зручніше. Тільки обов'язково перед початком роботи треба правильно виставити рекомендовані показники зарядного струму і напруги. Це дуже важливо, щоб можна було домогтися оптимального алгоритму відновлення, і акумулятор не втратив своїх робочих властивостей.

Для АКБ, що відносяться до типу EFB, встановлено максимальну межу зарядної наруги, яку перевищувати не можна — це 14,8 Вольт. А оптимальна величина зарядного струму, як і у випадку зі звичайними кислотними акумуляторами, становить 1/10 від ємності батарей для автомобільної батареї, яка завжди вказується на корпусі джерела живлення.

Яким напругою потрібно заряджати акумулятор старт-стоп?

Як безпечно зарядити AGM-акумулятор?

AGM-акумулятори відносяться до необслуговуваного типу, їх особливість у тому, що всередині таких батарей повністю відсутній рідкий електроліт. Насправді кислота там є, тільки використовується вона не в рідкому, а в абсорбованому вигляді. Уже в самій назві міститься опис технології — абревіатура AGM, насправді розшифровується як Absorbent Glass Mat. Усередині таких АКБ знаходяться особливі сепаратори (мати) зі скловолокна, просочені кислотним електролітом. Вони дуже щільно прилягають до акумуляторних пластин, забезпечуючи можливість протікання електрохімічної реакції. Крім того, в акумуляторах цього типу блоки свинцевих пластин дуже щільно притиснуті один до одного, це сприяє більш надійному утриманню активної маси на решітках.

Якщо розглядати основні робочі характеристики, то AGM-акумулятори відмінно поєднують в собі переваги тягових батарей, яким не страшні глибокі розряди, і потужних стартерних АКБ, здатних швидко запустити практично будь-який мотор. Їх пускові можливості, як і в EFB батарей, як мінімум, на третину вище показників стандартних свинцево-кислотних акумуляторів. Ці джерела живлення відрізняються тривалим терміном служби, тому що можуть витримати до декількох тисяч повторюваних циклів розрядки та зарядки.

Як і інші акумулятори, AGM-батареї потребують періодичної підзарядки. В цілому процедура мало чим відрізняється від того, як заряджаються інші автомобільні джерела живлення. Головне тільки стежити за рівнем зарядної напруги, цей тип АКБ досить чутливий до різких стрибків і перепадів напруги. Є певний критичний показник, який перевищувати не можна. Саме тому для них треба вибирати спеціальні зарядні пристрої, які можуть забезпечити контроль напруги й мають обов'язково захист від перенапруги.

Максимальне значення напруги, встановлене для AGM-акумуляторів знаходиться в межах від 14,2 до 14,4 Вольт. Цей параметр перед початком роботи треба встановити на зарядному пристрої. А для сили струму, рекомендується вибирати все теж значення, не більше 1/10 від ємності відновлюваної акумуляторної батареї. Також для роботи з батареями цього типу можна використовувати спеціальні автоматичні зарядні пристрої, які мають спеціальний режим для зарядки AGM акумуляторів. Це дуже зручно, тому що пристрій протягом усього процесу відновлення буде контролювати параметри акумулятора і не допустить перенапруги.

Яким напругою потрібно заряджати акумулятор старт-стоп?

Якщо вам необхідно зарядити AGM або EFB акумулятор, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити зарядний пристрій у Львові, Тернополі або Івано-Франківську, який допоможе відновити ємність і повернути вашу автомобільну батарею в робочий стан. У нас дуже великий вибір самих різних автоматичних зарядних пристроїв від провідних брендів за доступними цінами.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристроїв
 

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна ЗП RING RESC612

Автомобільна ЗП RING RESC612
Особливості:
  • ★ З десульфатацією
  • ★ Є вбудовані режими тесту акумулятора
  • ★ Тип ЗП — інтелектуальне

Інтелектуальний ЗП Auto Welle AW05-1208

Інтелектуальний ЗП Auto Welle AW05-1208
Особливості:
  • ★ Максимальний струм 8 А
  • ★ 9 ступенів зарядки з режимом десульфатаціі
  • ★ для легкового автомобіля, джипа і мікроавтобус

Автомобільний зарядний пристрій Bosch C7 (018999907M)

Автомобільний зарядний пристрій Bosch C7 (018999907M)
Особливості:
  • ★ з режимом десульфатації
  • ★ для 12 або 24 В свинцево-кислотних акумуляторів
  • ★ Максимальний струм 7 А
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.