Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як вибрати повітродувку?

Повітродувка — спеціальний садово-парковий інструмент, з яким досить легко працювати. Вона використовується, в основному для видалення сміття і листя. Попри досить просту конструкцію, зараз виробники пропонують різні види пристроїв цього типу, тому не кожен може відразу вирішити для себе як вибрати повітродувку? Ми допоможемо вам визначитися з вибором, розповімо про особливості, технічних параметрах і необхідних функціях, які допоможуть вибрати ідеальний інструмент для ваших садових потреб.

Як вибрати повітродувку?

Типи повітродувок

Можна виділити три основні різновиди:

  • Стандартна повітродувка — невеликий, компактний інструмент, який допоможе позбутися від дрібного сміття і листя. Вони використовуються для очищення тротуарів, дворів, паркових зон, під'їзних шляхів тощо.
  • Повітродувка-пилосос — більш потужний варіант, що не здуває, а навпаки — всмоктує сміття. Також вони оснащуються: мішком для сміття та додатковими насадками. З їх допомогою також можна очищати прилеглу територію від сміття та листя.
  • Ранцеві повітродувки — цей тип, як правило, використовується комунальними службами та дорожньо-ремонтними організаціями. Це потужний професійний інструмент, призначений для прибирання великих площ садово-паркових комплексів. Вони можуть працювати довше інших і мають спеціальні ранцеві ремені, що забезпечують максимальний комфорт під час роботи.

Основні технічні характеристики

Серед усіх параметрів найбільш важливими для того, щоб визначити ефективність інструменту, є наступні:

Продуктивність

Характеризує обсяг повітря, що перекачується повітродувкою, вимірюється в м3/год. Кожен пристрій оснащується турбіною, яка пересуває певний обсяг повітря з встановленою швидкістю. Продуктивність буде визначатися співвідношенням цих двох показників. Від цього параметра безпосередньо залежатиме кількість сміття, яке інструмент здатний переміщати в одиницю часу.

Як вибрати повітродувку?

Швидкість повітряного струменя

Показує швидкість повітря, що подається турбіною пристрою, вимірюється в м/с. Чим вона вища, тим на більшу відстань інструмент зможе переміщати сміття. Тобто такий апарат дозволить очистити більшу площу за набагато менший проміжок часу. Крім того, висока швидкість забезпечує можливість пересування об'єктів більшої маси, тобто повітродувка зможе впоратися з будь-яким сміттям. Наприклад, потужні інструменти з високою швидкістю видування можуть переміщувати мокре листя, невеликі гілки, сніг, лід і навіть каміння.

Коли в пріоритеті швидкість, а коли продуктивність?

Тут все досить просто. Якщо працювати належить на великій території, де мало дерев і обсяг опалого листя невеликий, то оптимальніше всього використовувати повітродувку з невеликою продуктивністю, але досить високою швидкістю. Це дозволить швидше переміщатися по ділянці, видувати сміття і листя на більшу відстань. Тобто робота в цьому випадку займе менше часу і сил.

Якщо робота ведеться на значній території з великим об'ємом сміття, то краще вибирати прилад з великою швидкістю і продуктивністю.

Якщо належить очищати ділянку невеликій площі, наприклад, внутрішній дворик заміського будинку з великою кількістю опалого листя, то тут важливіше дивитися на продуктивність, її бажано брати більше. А ось швидкість повітряного потоку в цьому випадку менш важлива.

Також варто звернути увагу і на те, що висока швидкість може бути і недоліком, наприклад, коли треба використовувати пристрій в замкнутому приміщенні або поблизу зовнішніх стін будинку. Занадто сильний повітряний потік дуже швидко буде розкидати сміття, і деякі його частинки можуть сильно розлетітися, відскакувати від стін, потрапляти у вікна тощо.

Як вибрати повітродувку?

Живлення

Перше, з чим слід визначитися — джерело живлення. Всі моделі діляться на дві групи:

  • Електричні — цей тип повітродувок простий в експлуатації, оскільки не треба возитися з паливом, і двигун не вимагає якогось спеціального обслуговування. Вони діляться на два різновиди — акумуляторні та мережеві. Перші абсолютно безпечні і мобільні, не прив'язані до розетки, але є у них і мінус — менша потужність і обмежений час роботи на одному заряді батареї. Другі потужніше, але часто потребують подовжувача, тому що довжина проводу живлення обмежена, і не скрізь він може дістати.
  • Бензинові — потужні, продуктивні та автономні, відмінно підходять для роботи на великих ділянках. З недоліків можна виділити — відносну складність експлуатації та високу вартість години роботи. Вони не призначені для закритих приміщень, тому що бензиновий двигун виділяє в процесі роботи в атмосферу шкідливі вихлопні гази, що супроводжується неприємним запахом, а при великій концентрації в приміщенні може викликати отруєння людини.

Обсяг травозбірника

Для збору сміття в садових пилососах використовується спеціальний підвісний мішок. Його обсяг може бути різним. Гнатися за максимальним рівнем не варто. Тому що спорожняти травосбірник рекомендується частіше, та і носити великий і важкий мішок по всій ділянці не дуже зручно. Крім того, для мережевих моделей це некритичний параметр, особливо для тих, що мають функцію подрібнювача, яка дозволяє зменшити об'єм сміття в 5-10 разів. Деякі травозбірники не треба знімати з пилососа, тому що вони мають спеціальну застібку-блискавку, це дуже зручно.

Як вибрати повітродувку?

Режими роботи

Основних режимів у повітродувки може бути два: видування і всмоктування. В ідеалі режими повинні миттєво перемикатися, це зробить прибирання максимально простим. Однак подібний підхід вимагає використання одночасно двох труб, що збільшує вагу конструкції і робить її менш продуктивною, тому більшість моделей треба зупиняти й міняти їх конфігурацію.

Пилососом пристрій буде, якщо у всмоктуючому отворі закріплений розтруб, а після випускного отвору розташована ємність для збору сміття.

Для переходу в режим повітродувки на випускний отвір встановлюється спеціальна труба, що має звужений наконечник, який формує спрямований повітряний струмінь, збільшуючи тиск.

Функція подрібнення

Як ми вже говорили, це корисна функція. Обов'язково треба запитати у продавця, що може подрібнювати конкретна модель садового пилососа. Як мінімум пристрій повинен справлятися з опалим листям і травою. В ідеалі ще й з дрібними гілками. Наявність подібної опції спрощує роботу, дозволяє заощадити місце в травозбірнику та отримати на виході подрібнену однорідну масу, яку потім можна використовувати в якості натурального добрива. Подрібнені рослинні "відходи" — відмінне органічне добриво для ґрунту, а також воно може використовуватися для приховування рослин на випадок морозу, щоб вони легше перенесли холод.

Як вибрати повітродувку?

Де ще застосовуються повітродувки?

Садовий пилосос стане в нагоді на тільки в саду або в парку для прибирання листя, його можна використовуватися під час ремонтно-будівельних робіт. З його допомогою легко і швидко можна прибрати деревні тріски та стружку.

Також повітродувку можна використовувати для заповнення деяких просторів легкими сипучими матеріалами, наприклад, простір між стінами вона може заповнити сухою пеноізольною ватою.

Потужні моделі також стануть в нагоді й взимку, вони легко справляються зі свіжим снігом, що випав, який легко здувається з доріжок або з автомобіля. Звичайно, з мокрим снігом цей трюк НЕ проходиш.

Пам'ятайте, щоб вибрати гарну повітродувку або садовий пилосос, треба врахувати всі нюанси і завдання, для яких буде використовуватися інструмент. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір моделей і зможете купити повітродувку у Львові, Тернополі або Івано-Франківську з доставкою по всій Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.