Viber
Дитячі автокрісла
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

Як тільки температура на вулиці опускається і стає холодно, автовласник повинен подбати про те, щоб його машина була готова до нових умов експлуатації. Це стосується багатьох елементів, серед яких дуже важливим є перевірка стану акумуляторної батареї. Адже від роботи батареї безпосередньо залежить можливість стабільної експлуатації транспортного засобу. А з пониженням температури акумулятор починає відчувати певні складності, тому що реакція всередині сповільнюється, отже, накопичувати та віддавати струм йому стає важче.

Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

В цій статті ми детально розглянемо, як підготувати автомобільний акумулятор до зими, щоб не зіткнутися з його раптовою відмовою.

Чому автомобільна батарея може вийти з ладу?

Причин насправді, дуже багато, ми розповімо про найпоширеніші.

Старість

Під час експлуатації батареї поступово витрачають свій ресурс, тому джерело живлення, яке прослужило понад 4-5 років, в силу природних причин вже втратить у своїй ємності через старіння. І якщо влітку ще це не сильно помітно, то в осінньо-зимовий період з приходом холодів ця проблема може раптово заявити про себе. Все це пояснюється тим, що при низькій температурі АКБ доводиться витрачати більше енергії на запуск холодного двигуна. І потім вона відновлюється повільніше, в результаті ємності, яка ще й від старості знизилася, може не вистачити на стабільну роботу.

Сульфатація і низький рівень заряду

Якщо під капотом автомобіля знаходиться слабо заряджена батарея, то при експлуатації в подібних умовах всередині неї можуть початися серйозні незворотні зміни. Одним з наслідків подібної роботи акумулятора є сульфатація свинцевих пластин. Це дуже негативне явище, яке знижує ефективність роботи батареї — та просто втрачає можливість приймати і віддавати струм. Сульфатація — це процес, при якому на пластинах утворюється наліт сульфату свинцю, він може бути білим або сіруватим. Він не проводить струм і перешкоджає взаємодії електродів з електролітом. Ємність засульфатірованних АКБ різко падає.

Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

Надмірна заряд

Якщо генератор автомобіля несправний, то струм, що надходить на батарею, може не відповідати встановленій нормі. Зокрема, при включеному двигуні в бортовій мережі напруга повинна бути нижче позначки 13,6 В. Якщо показник виявиться вище, то це може привести до того, що акумуляторна батарея отримає зайвий заряд і почне перегріватися, що може привести до активного випаровування рідини з розчину електроліту і активного газоутворення, аж до вибуху. В такому випадку АКБ не підлягає відновленню, і доведеться купити новий акумулятор.

Хронічний недозаряд

Якщо машина експлуатується в режимі частих коротких поїздок в межах міста або температура на вулиці різко опускається нижче нульової позначки, то навіть при чіткій роботі генератора акумуляторна батарея не отримуватиме достатній обсяг заряду. Міські жителі зазвичай стикаються з такою ситуацією дуже часто. Адже вони їздять з увімкненим світлом, підігрівом, часто запускають двигун через часті зупинки та багато іншого, що призводить до зростання енергоспоживання. Такі умови не дають батареї вчасно відновлюватися та отримувати необхідний для нормальної і стабільної роботи заряд.

Перевірити стан автомобільного акумулятора можна різними способами: отримувати дані з бортового комп'ютера, стежити за індикацією на приладовій панелі. Тільки пам'ятайте, що максимально точні дані ви можете отримати лише при заглушеному двигуні. Якщо батарея постійно недозаряжена, це треба виправити за допомогою спеціального зарядного пристрою, раз генератор не справляється зі своїм завданням.

Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

Поверхневий заряд

Це досить цікаве явище, яке часто збиває автомобілістів з пантелику, тому що не дає точно оцінити справжній ступінь зарядженості батареї. Це стан, при якому заряд АКБ оцінюється під навантаженням. Наприклад, коли двигун був тільки що заглушений, або акумулятор недавно пройшов підзарядку, то, швидше за все, він буде мати поверхневий заряд. В цьому випадку показник зарядженості буде вище, ніж зазвичай, проте основна частина заряду сконцентрована лише на поверхні акумуляторних пластин. Щоб цього уникнути, потрібно зробити наступне:

  • на одну хвилину включите дальнє світло;
  • вимкніть фари і пару хвилин почекайте.

Зверніть увагу, що двигун треба відключити, так само як і наявні в машині електропристрої: магнітола, освітлення, підігрів тощо.

Перевіряємо стан автоакумулятора за допомогою мультиметра

Щоб оцінити стан батареї треба перевірити рівень напруги. Для цього автовласникові знадобиться спеціальний прилад — вольтметр або мультиметр. Обов'язково, перед перевіркою усуньте поверхневий заряд. Це дозволить зробити вимірювання максимально точними і достовірними. Далі порядок дій повинен бути наступним:

  • встановіть на пристрої режим визначення постійної напруги (DC);
  • виберіть шкалу на 20 В;
  • правильно зафіксуйте контактні клеми (червоний «плюс»/чорний «мінус»);
  • торкніться щупами, при цьому строго дотримуючись полярності, позитивної і негативної клем акумуляторної батареї.
Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

Показник напруги спокою повинен бути вище за 12,6 В. Якщо вольтметр показує 12,2 В, то ця батарея заряджена тільки наполовину. Якщо значення ще менше ніж 11,9 В, то це говорить про практично повний розряд. Таке джерело живлення вимагає підзарядки, і не варто з цим зволікати. Фахівці не рекомендують експлуатувати АКБ, рівень заряду якої опустився нижче 75%. Це може негативно вплинути на ємність джерела живлення і термін його експлуатації.

Коли треба заряджати акумулятор автомобіля?

Звичайно, коли автомобільна стартерна батарея розряджена, то її треба відновити, для цього використовуються спеціальні портативні зарядні пристрої. Ці прилади мають різні робочі параметри і різні режими, деякі тільки можуть заряджати, а інші можуть також проводити десульфатаціі і відновлення.

Так, коли ж необхідно заряджати АКБ? Тут можна дати кілька простих рекомендацій:

  • У період тривалого простою транспортного засобу не рідше 1 разу в 4-6 тижнів.
  • Якщо рівень зарядженості впав нижче позначки 75%.
Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

Що стосується самого процесу зарядки, то не рекомендується проводити його на машині. Спочатку треба витягти акумулятор, від'єднуйте клеми, дотримуючись полярності. А потім вже до джерела живлення підключається зарядний пристрій. Оптимальною для роботи вважається сила струму на рівні 10% від ємності акумуляторної батареї. На максимальних токах працювати не можна, це може привести до прискореного виходу АКБ з ладу і скорочення терміну її корисної експлуатації.

Як вибрати якісний і надійний акумулятор на заміну?

Якщо ви все-таки не встежили, і ваш акумулятор вже старий, або відмовляється працювати навіть після кількох підзарядок, то таке джерело живлення доведеться замінити. І краще це зробити заздалегідь, до настання морозів.

Нагадуємо, що при покупці акумулятора для авто треба дивитися на ємність, і не варто економити. Якісна надійна батарея за визначенням не може коштувати три копійки. Ємність повинна бути такою ж, як у старого джерела живлення, іноді допускається брати АКБ трохи більшої ємності, особливо на зиму. Однак, батареї з дуже великою ємністю використовувати не варто. Річ у тому, що генератор розрахований на роботу з батареями конкретної потужності, і він не зможе забезпечити відновлення більшої, ніж передбаченої виробником ємності.

Також, якщо ви вирішили купити новий акумулятор, то дивіться на його розміри та полярність. Інакше ви просто не зможете встановити батарею, тому що вона не підійде для вашого автомобіля.

Як підготувати автомобільний акумулятор до зими?

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви в будь-який час можете замовити і купити автомобільні акумулятори в Києві, Одесі чи Харкові для всіх типів транспорту. У нас також ви можете купити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора за вигідною ціною з доставкою по всій Україні.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристрої
 

Найкращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410
Особливості:
  • ★ 9 ступенів заряду
  • ★ максимальний струм – 4А
  • ★ Максимальна ємність АКБ, що заряджається: 110 Ач

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155
Особливості:
  • ★ Номінальна напруга: 12 В / 24 В
  • ★ для акумуляторів ємністю 20 – 300 А / г
  • ★ Номінальний пусковий струм: 100 А

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18
Особливості:
  • ★ Пусковий струм 600 А
  • ★ Ємність 18 Аг
  • ★ with LED light
 
 

Матеріали по темі

Пуско-зарядні пристрої: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.