Viber
Великдень
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Етапи роботи інтелектуального автомобільного зарядного пристрою

Для відновлення сучасних автомобільних акумуляторів можна використовувати кілька типів зарядних пристроїв. Одними з найбільш ефективних і простих в роботі є інтелектуальні зарядні пристрої. В цьому випадку, визначення "інтелектуальні" означає, що прилад може не тільки відновити заряд, але й автоматично підібрати для конкретного джерела живлення оптимальні параметри роботи, а також виконати діагностику АКБ, визначити початкове значення заряду тощо. Керує всіма процесами роботи подібних пристроїв вбудований мікропроцесор.

Етапи роботи інтелектуального автомобільного зарядного пристрою

Особливості інтелектуальних зарядок для автомобіля

Популярність інтелектуальних мікропроцесорних ЗП полягає в тому, що вони не вимагають від людини спеціальних знань про принцип і цикли відновлення акумуляторних батарей, вимірів часу і безперервного контролю за зниженням напруги й зміною рівня зарядного струму.

Головна особливість цих пристроїв в тому, що водієві достатньо знати ємність батареї. Імпульсні зарядки мають схожий принцип роботи, однак вони не можуть стежити за станом АКБ і оцінювати його. Саме тому інтелектуальні пристрої вважаються найбільш зручними й ефективними. Можна не турбуватися і не витрачати час на вивчення особливостей зарядки різних типів батарей, все одно прилад все зробить самостійно в кращому вигляді.

Якщо брати стандартний імпульсний прилад, то процес зарядки буде наступним: спочатку батарея заряджається до номінального рівня, після включається етап розрядки. На повну зарядку може знадобитися до двох днів. Тут важливо пам'ятати, що пристрій треба контролювати, щоб він не перевищив зарядний струм, і в батареї не знижувався рівень електроліту. З інтелектуальним все простіше.

Принцип і етапи роботи інтелектуального зарядного пристрою для автомобільних акумуляторів

Інтелектуальні зарядки працюють зовсім за іншим принципом. Основний цикл зарядки батареї у них проходить за 5 годин. Після чого, з урахуванням ємності та стану АКБ, пристрій може додати заряду, щоб підлаштувати параметри струму під реальний стан джерела живлення. Це може зайняти ще близько 2-3 годин. Більшість мікропроцесорних пристроїв має режим адаптивного автоматичного заряду АКБ, в цьому випадку повна зарядка може досягатися ще швидше — від 50 хвилин до 1,5 годин. Звичайно, що кінцеве значення часу безпосередньо залежить від стану і ємності відновлюваної автомобільної батареї.

Етапи роботи інтелектуального автомобільного зарядного пристрою

Кожний інтелектуальний ЗП дотримується наступного алгоритму роботи, який складається з 8 етапів:

1. Тест.

Це перший етап, на якому спочатку пристрій перевіряє дотримання полярності підключення, а потім відбувається оцінка технічного стану джерела живлення — його працездатності й справності. Пристрій заміряє напругу на клемах і з урахуванням отриманих даних підбирає оптимальні параметри зарядки й розраховує необхідний до повного завершення процесу час.

2. Десульфатація.

Цей режим дозволяє відновити старі батареї й повернути їм можливість накопичення й утримання всередині електроенергії. Прилад подає імпульсні струми на батарею, це дозволяє зруйнувати наліт сульфатів і видалити їх з поверхні акумуляторних пластин. Саме наявність цього режиму дозволяє ЗП ефективно працювати зі старими АКБ і повертати їм працездатність.

3. Початковий заряд.

На цьому етапі зарядний подає на батарею струм невеликої сили з поступовим підвищенням його рівня до необхідного показника. Цей режим дозволяє забезпечити успішне відновлення акумуляторів, які зазнали глибоких розрядів.

4. Основний заряд.

На цьому етапі прилад подає максимально необхідний зарядний струм, поки напруга на виводах акумуляторної батареї не досягне встановленого номінального показника. Цей режим дозволяє відновити основні робочі параметри АКБ приблизно на 75-80%.

5. Абсорбція.

Цей етап характеризується плавним зниженням зарядного струму на виводах, а показник напруги при цьому залишається незмінним.

6. Відновлення.

Цей режим необхідний для того, щоб забезпечити реакцію активної речовини для відновлення глибоко виряджених автомобільних акумуляторів для повернення їм номінального рівня ємності.

7. Аналіз.

Перевірка працездатності батареї, а також її здатності утримувати всередині себе необхідний заряд.

8. Зберігання.

Це фінальний етап, якщо пристрій перейшов в цей режим, значить АКБ повністю заряджена і готова до подальшої експлуатації. Цей режим дозволяє підтримувати протягом тривалого часу рівень напруги в 13,6 В завдяки тому, що постійно на виходи батареї подається низька напруга.

Етапи роботи інтелектуального автомобільного зарядного пристрою

Попри те, що кожен прилад має всі ці етапи, з урахуванням типу батареї, що підключається, ступеня розряду і наявності сульфатації, деякі з етапів можуть бути пропущені, або навпаки, деякі етапи затягуються за часом. При цьому зарядний оцінює стан батареї під час підключення і потім повністю самостійно контролює весь процес.

Переваги мікропроцесорних зарядних пристроїв для АКБ

Всі інтелектуальні зарядки — це сучасні пристрої з мікропроцесорним управлінням. Це необхідна річ для кожного автомобіліста, тому що навіть справна акумуляторна батарея не може обійтися без періодичного проведення профілактичного заряду. Пов'язано це з тим, що не дивлячись на те, що АКБ відновлюється під час їзди автомобіля від генератора, який підтримує її робочий стан тривалий час, стабільність та якість зарядного струму він гарантувати не може. Тому зарядка за допомогою спеціального приладу необхідна. І тут мікропроцесорні пристрої мають цілий ряд переваг перед своїми аналогами, серед яких основними можна вважати:

  • скорочення витрат на обслуговування акумуляторної батареї;
  • підвищення зручності експлуатації за рахунок автоматизації процесу заряду;
  • можливість відновлення робочих якостей засульфатірованних джерел живлення;
  • уповільнення старіння пластин, що призводить до збільшення загального терміну служби акумулятора;
  • збільшення і стабілізація струму віддачі батареї.
  • системи захисту від неправильного підключення до клем, короткого замикання, перевантаження, стрибків напруги в мережі, перегріву.

Вибираючи для себе інтелектуальний зарядний пристрій, автовласник значно полегшує собі життя. Йому не доведеться вивчати всі нюанси роботи різних приладів і особливості батарей різних конструкцій. Пристрій все зробить за людину, автолюбителю навіть не доведеться контролювати процес і регулювати робочі параметри приладу.

Етапи роботи інтелектуального автомобільного зарядного пристрою

В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете підібрати й купити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора будь-якого типу. У нас в каталозі представлений великий вибір якісних і ефективних інтелектуальних пристроїв від провідних виробників.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристрої
 

Найкращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410

Інтелектуальний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора Hyundai HY 410
Особливості:
  • ★ 9 ступенів заряду
  • ★ максимальний струм – 4А
  • ★ Максимальна ємність АКБ, що заряджається: 110 Ач

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155

Пуско-зарядний пристрій Pulso BC-40155
Особливості:
  • ★ Номінальна напруга: 12 В / 24 В
  • ★ для акумуляторів ємністю 20 – 300 А / г
  • ★ Номінальний пусковий струм: 100 А

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18

Автономний пусковий пристрій Einhell CE-JS 18
Особливості:
  • ★ Пусковий струм 600 А
  • ★ Ємність 18 Аг
  • ★ with LED light
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.