Viber
Працюємо
Пн–Пт: 9:00–19:00
Сб: 9:30–18:30
Нд: вихідний
Оплата
Готівкова, при отриманні,
безготівкова, кредит, розстрочка
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Досвід водія, парктронік або камера заднього виду — що краще працює під час паркування?

Багатьох водіїв цікавить наскільки ефективні сучасні технічні засоби для паркування, і наскільки вони допомагають водієві. Є думка, що тільки хороші навички і досвід можуть дозволити водієві здійснювати маневри легко і без проблем.

Досвід водія, парктронік або камера заднього виду-що краще працює під час паркування

Водіння без парктроніка, наскільки добре розвинена ваша інтуїція?

Коли під час паркування водій користується лише своїм окоміром, то йому дуже складно точно визначити, наскільки наблизився задній бампер автомобіля до перешкоди. Людині в цій ситуації доводиться покладатися на свій особистий досвід, навички та удачу. Паркування може займати досить багато часу, тому що водієві доводиться уважно стежити за всім, що відбувається, бути постійно зосередженим, аналізувати ситуацію, маючи лише ті дані, які він може бачити в дзеркалі заднього виду і в бічних дзеркалах.

Практика показує, що досвідчений водій може зупинити автомобіль дуже близько від перешкоди — до 4 см від перешкоди. Але на це здатні одиниці, лише ті, хто вже не один рік за кермом і має хорошу практику. При цьому більшість водіїв, згідно з проведеними опитуваннями, підтверджують, що при здійсненні маневру, покладаються на досвід та інтуїцію набагато більше, ніж на дзеркала заднього виду. Тобто, якщо допоміжних засобів немає, то людині залишається покладатися тільки на себе і свої навички водіння, саме тому багато водіїв-початківців відчувають проблеми саме з парковою, тому що їм складно правильно зорієнтуватися в ситуації. Це і призвело до того, що були створені різні технічні засоби, покликані убезпечити і полегшити завдання.

Сучасні паркувальні системи — вірний помічник у будь-яких умовах

Більшість використовуваних в автомобільних парктроніка датчиків здатні повідомити водієві про наближення до перешкоди, коли машина під'їхала на відстань близько півтора метра до нього. Цього достатньо багато для того, щоб людина могла вчасно зреагувати. Причому сучасні датчики можуть визначати самі різні об'єкти, в тому числі й рухомі: дитини, що біжить, собака, м'яч, який вилетів на дорогу, і багато іншого. Тобто установка датчика не тільки допомагає під час паркування, але й стає частиною комплексної системи безпеки транспортного засобу.

Досвід водія, парктронік або камера заднього виду-що краще працює під час паркування

Парктроніки зазвичай попереджають водіїв про наближення до перешкоди спеціальними звуковими сигналами, а також деякі моделі мають монітор, на який виводиться візуальна інформація. Якщо машина наблизилася до об'єкта дуже близько, приблизно на 25-28 см, пристрій подає дуже гучний різкий і безперервний сигнал. На екрані загоряється значок, який попереджає, що авто знаходиться практично вже у самої перешкоди. Цих сантиметрів, як показує практика, достатньо, щоб навіть водій-новачок встиг загальмувати і уникнути зіткнення.

Особливості паркування з камерою заднього виду

Якщо під час паркування водій використовує камеру заднього виду, то це дозволяє йому добре бачити те, що знаходиться позаду його автомобіля. Це зручно, тому що дзеркала не дають такого огляду і багато чого залишається прихованим. Зображення з камери виводиться на екран бортового комп'ютера або мультимедійної системи, деякі моделі підтримують функцію розмітки, яка також полегшує вчинення маневру. В середньому при використанні камери водій може зупинитися за 12 см від перепони. Це приблизно 2 рази менше радіуса дії паркувальних датчиків.

Варто звернути увагу, що багато водіїв, які користуються камерами, кажуть, що зручність в цьому випадку багато в чому залежить не стільки від якості об'єктива і оптики пристрою, скільки від правильно обраного розташування і кута нахилу. Обов'язково приділяйте цьому особливу увагу під час монтажу відеокамери, водій повинен бачити все, що відбувається з автомобілем ззаду.

Досвід водія, парктронік або камера заднього виду-що краще працює під час паркування

Підбиваємо підсумки

Отже, що ж краще? Парктронік, камера заднього виду або всі ці круті сучасні супер засоби нікому не потрібні й без них все відмінно? Розгляньмо кожен варіант окремо.

Парктронік — відмінне рішення для водіїв, які відчувають себе за кермом поки все ще не дуже впевнено. Датчики дуже прості в установці та в будь-якій ситуації вчасно подадуть сигнал, що машина наблизилася до перешкоди на небезпечну відстань. Вони допомагають зупинятися досить близько від перешкоди, звичайно досвідченим асам кермування вони в точності можуть і програвати, але при цьому парктроніки мають певний запас, і це зроблено спеціально. Ці зайві сантиметри дуже важливі під час руху в інтенсивному міському потоці. Тобто датчики не тільки допоможуть швидко припаркуватися, але і попередять про небезпечне зближення з іншими автомобілями під час руху або здійснення різних маневрів.

Камера заднього виду — може використовуватися як самостійно, так і в комплексі з парктроніком. Головний недолік цього варіанту в тому, що спочатку може бути складно зорієнтуватися, тому що картинка на екрані невелика і слід навчитися її масштабувати, щоб припаркуватися, не зачепивши сусідні машини, паркан або стіну.

Досвід водія — з ним складно сперечатися, але приходить він не відразу, а лише через довгі роки й тисячі кілометрів. Та й майстри іноді теж стикаються з непередбаченими ситуаціями, ніхто не застрахований від помилок і не може на 100% бути впевненим в точності скоєного маневру. Іноді на дорозі бувають різні перешкоди і перепони, які можна пропустити та не помітити вчасно. Тому, навіть досвідченим водіям не зашкодить установка парктроніка, тому що подібна система значно підвищує безпеку водіння. Технічні засоби не тільки компенсують брак досвіду і надають водієві впевненості, але і забезпечують додаткову страховку на випадок нештатної ситуації. Тому, якщо є можливість максимально убезпечити себе на дорозі, спростити собі задачу на парковці, то чому б це не зробити. Тим більше, що стоять сучасні паркувальні системи відносно недорого.

Досвід водія, парктронік або камера заднього виду-що краще працює під час паркування

Тобто висновок напрошується дуже простий — встановлення сучасних паркувальних систем нікому не зашкодить. Це додаткова страховка на випадок несподіванок. Датчики та камери заднього виду стануть відмінним доповненням до досвіду або надійним помічником для тих, хто тільки починає водити автомобіль.

В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити парктроніки, дзеркала і камери заднього виду у Львові, Тернополі та Івано-Франківську за дуже вигідною ціною з доставкою по Україні.

ТОП-3 парктроніки
 

Найкращі парковочні радари

Шукаєте якісний і найкращий парктронік? Даний рейтинг парктроніків складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Парктронік з LED дисплеєм Baxster PS-818-09

Парктронік з LED дисплеєм Baxster PS-818-09
Особливості:
  • ★ Наявність 8 датчиків з роз'ємами
  • ★ LED дисплей
  • ★ Розмір датчика — 18 мм

Паркувальний радар Gazer PA40R

Паркувальний радар Gazer PA40R
Особливості:
  • ★ Установка на задній бампер
  • ★ 4 датчика
  • ★ Діаметр датчиків 22, 5 мм

Задній парктронік Pioneer ND-PS1 для SPH-10BT

Задній парктронік Pioneer ND-PS1 для SPH-10BT
Особливості:
  • ★ Наявність 4 датчиків руху
  • ★ Максимальна відстань виявлення - 2,5 м
  • ★ Використання при температурі від -30° до 80° C
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.