Viber
Автопилососи
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

GPS-трекери: особливості роботи, точність і похибка

При купівлі або в процесі експлуатації GPS трекерів автовласник може зіткнутися з таким питанням, як точність роботи пристрою і похибка визначення координат. Для початку треба визначитися з тим, як працюють ці пристрої та що впливає на їх точність.

GPS-трекери: особливості роботи, точність і похибка

Особливості роботи GPS-трекерів

GPS-трекер - це невеликий пристрій, здатний захоплювати сигнали супутників, що знаходяться на орбіті Землі, і за ними визначати географічні координати свого місця розташування.

В трекері використовується звичайна SIM-карта, яка дозволяє в будь-який момент власнику запросити координати трекера, для цього треба лише відправити на номер SIM-карти відповідну команду зі свого мобільного телефону. У відповідь пристрій відправить SMS-повідомлення, що містить координати. За ним легко можна визначити, де знаходиться трекер і транспортний засіб, їм обладнаний.

Крім того, встановлена ​​SIM-карта використовується для передачі координат через інтернет на сервер, це дозволяє забезпечити можливість безперервного відстеження переміщення об'єкта в режимі реального часу.

Що впливає на точність роботи GPS трекерів

Існує кілька факторів, які визначають похибка GPS трекерів, які обов'язково треба враховувати.

GPS-трекери: особливості роботи, точність і похибка

Похибка визначення місця розташування

Більшість моделей сучасних автомобільних, персональних або автономних трекерів за умови коректної роботи дозволяють визначати координати місця розташування з точністю +/- 2-5 метрів. Це пов'язано з особливостями прийому і передачі даних із супутників. Деякі сільськогосподарські агронавігатори здатні на більше високу точність — до 1 метра. Найбільшу максимальну точність до 2-5 см можуть дати двочастотні приймачі, але вони дуже дорогі. В цілому навіть звичайного трекера досить, щоб визначити місцезнаходження об'єкта досить точно, похибка в кілька метрів — показник не критичний.

Точність підрахунку кілометражу

Щоб правильно розрахувати кілометраж, треба обов'язково врахувати перепади по висоті, які неминучі під час руху автомобіля, а також ідеально повторити траєкторію руху транспортного засобу без зрізів на поворотах і розворотах. Це може реалізувати далеко не будь-яка модель трекера — деякі постійно зрізають кути на поворотах, інші не можуть точно врахувати перепади висоти.

Зазвичай пробіг GPS трекером розраховується на підставі інформації, отриманої з супутника, а спідометр автомобіля вважає його на підставі діаметра шин за допомогою приводних механізмів. Зверніть увагу, що знос шин і вироблення при розрахунках в спідометрі можуть давати досить велику похибку до 10-15%. Тобто різниця між даними трекера і спідометра практично завжди буде мати місце.

GPS-трекери: особливості роботи, точність і похибка

Неправильний облік даних через різних періодів

Така ситуація теж може виникати. Наприклад, водій виїхав в рейс рано вранці 30 квітня і при виїзді записав показання спідометра, щоб потім провести підрахунки пройденої відстані за місяць. Водій пропрацював весь травень, виконав останній рейс і повернувся назад на своє підприємство 31 травня. Відразу ж після приїзду він знову записує показання спідометра і доводить їх до відома працівникові логістичної служби підприємства. Своєю чергою логіст перевіряє правильність наданої інформації, використовуючи дані системи GPS моніторингу. Він формує звіт за травень з 1 по 31 число включно. І раптом у нього виходить, що передані водієм дані по кілометражу завищені на 800 км. Чому це відбувається? Тому що водій вирушив у рейс 30-го квітня і встиг за добу проїхати 800 км, а логіст в системі дивиться дані, починаючи з 1 травня. Саме це і стало причиною подібних розбіжностей. Ніхто не обманював і трекер спрацював як треба — просто через різний облік відбулася розбіжність в даних. Щоб цього уникнути необхідно вводити суворі вимоги до ведення обліку. Якщо звіти на підприємстві формуються з 1 числа з 00-00 годин і до останнього дня місяця по 23-59, то водієві це слід врахувати, щоб подавати вірні дані. Як бачимо, тут від роботи трекера мало що залежить, головним є людський фактор і порядок використання даних пристрою, однак це важливий момент, який не варто ігнорувати.

У висновку треба сказати, що GPS трекер — це дуже зручний інструмент, який дозволяє вирішувати дуже важливі завдання. Він незамінний в вантажоперевезеннях, бо дозволяє власникам контролювати переміщення транспорту і терміни поставок. Крім того, навіть найпростіші трекери дозволяють визначити місце розташування машини з точністю до кількох метрів, це дуже хороший показник, якщо автомобіль поженуть, то його буде досить легко знайти.

GPS-трекери: особливості роботи, точність і похибка

Ви можете купити GPS трекер в Києві, Харкові чи Одесі в інтернет-магазині 130.com.ua за вигідною ціною з доставкою в будь-яке місто України.

ТОП-3 GPS-трекера

Найкращі GPS-маяки

Шукаєте якісний і найкращий GPS-трекер? Даний рейтинг GPS-трекерів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором
Особливості:
  • ★ Обладнаний акселерометром
  • ★ Внутрішня пам'ять на 200 000 точок
  • ★ Дистанційне блокування двигуна

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro
Особливості:
  • ★ Має високу точність до 1 метра
  • ★ З вбудованим акумулятором
  • ★ Є датчик акселерометра

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro
Особливості:
  • ★ Визначення координат через GSM/GPRS
  • ★ Живлення автономно або від мережі
  • ★ Точне визначення місця положення ТЗ

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.