Автомобільні статті та обзори

Купи GPS-трекер та слідкуй за кожним кроком!

GPS-трекер — купити та слідкувати за автомобілем та будь-яким об’ектомНапевно кожен з вас хоч раз бачив сцену у фільмі, коли агент спецслужб прикріплює до машини злочинця жучок, а потім спокійно спостерігає за його переміщеннями, сидячи за комп’ютером. Для того щоб відчути себе шпигуном тепер досить одного простого пристрою під назвою GPS-трекер. Маючи в руках цю маленьку коробочку, ви дійсно можете потягатися з агентами спецслужб. :)

Як же працює цей маленький «чорний ящик»? GSM/GPRS/GPS-трекер містить у собі GPS модуль, що дозволяє отримувати свої координати із супутників та GSM/GPRS модем, який у свою чергу, передає інформацію про місцезнаходження з координатами на сервер системи моніторингу за допомогою GSM/GPRS-каналу або за допомогою SMS-повідомлень. Таким чином, людина, у якої є персональний GPS трекер, завжди буде знати про місцезнаходження об’єкта, за яким ведеться спостереження та про всі його переміщення. Одним словом, це відмінна система моніторингу, що дозволяє відслідковувати автотранспорт і будь-який інший об’єкт, а у разі необхідності навіть прослухати оточення трекера, зателефонувавши на нього з мобільного телефону.

Як приклад хотілося б розглянути GPS трекер (логгер) Xexun TK-103 — компактний, досить недорогий прилад, але з хорошим функціоналом.

З самого початку потрібно відзначити простоту роботи з GPS трекером — для того щоб виконати якісь налаштування, а також включити або вимкнути пристрій, достатньо мати мобільний телефон. Настройка проводиться за допомогою обміну SMS-командами з GPS трекером.

Розміри та вага трекера приємно радують — це невелика коробочка розміром із сірникову коробку і вагою всього близько 100 грам. У комплекті з трекером (логгер) TK-103 v3 ви знайдете реле блокування, GPS антену, GSM антену, проводку, програмне забезпечення і інструкцію. Також для GPS-трекера необхідно купити SIM-карту — при покупці намагайтеся вибрати тарифний план з дешевим інтернет-трафіком і хорошим GSM-покриттям оператора.

Алгоритм налаштовування трекера зовсім нескладний — достатньо просто відправити з мобільного телефону повідомлення з командою для трекера та паролем, у результаті чого ви отримаєте відповідь. Варіантів відповіді може бути три:

– повідомлення OK;

– повідомлення ERROR;

– відсутність будь-яких сигналів від трекера (хвилюватися не потрібно, це зовсім не означає, що команда не виконана).

У GPS трекера Xexun TK 103 v2 є два режими передачі інформації: або відправка SMS-повідомлень на довірені номери, або передача даних за допомогою GPRS. За замовчанням трекер відправляє дані по дзвінку на SIM-карту, встановлену в нього перед початком використання, але при необхідності можна налаштувати автоматичне відправлення інформації про місцезнаходження через заданий проміжок часу.

У тому випадку, якщо немає сигналу GPRS, дані автоматично будуть зберігатися на SD карті пам’яті — ця можливість передбачена в GPS трекері Xexun TK-103 v2.

GPS-трекер TK-102 та TK-103 повністю інтегруються з безкоштовними сервісами зі спостереження за об’єктами:

Наприклад, на безкоштовному сервісі car-online.ru ви зможете відстежити всі рухи вашого автомобіля прямо на карті. Ще однією особливістю GPS трекера Xexun TK-103 v2 є те, що він підтримує дві GSM Sim карти — це своєрідна перестраховка на той випадок, якщо одна карта не має GSM сигналу. Заряду кожної з двох батарей GPS трекера Xexun TK-102 вистачає на дві доби, а GPS трекер Xexun TK-103 підключається безпосередньо до мережі автомобіля та має вбудований акумулятор.

GPS трекер (логгер) Xexun TK-103 стане на сторожі безпеки вашого автомобіля, адже як тільки транспортний засіб починає несанкціонований рух, на мобільний телефон автоматично відправляється SMS з відповідним повідомленням. Що робити далі? Ви просто відправляєте на GPS-трекер SMS-повідомлення для зупинки двигуна транспортного засобу та викрадач залишається не при справах.

Декілька слів про технічні характеристики пристрою TK-103

Зміст

Характеристики

Розмір

80 (L) X60 (W) X25 (H) мм

Вага

100 г

Мережа

GSM/GPRS

Діапазон

850/900/1800/1900 MHz

GSM чутливість

менше ніж 102 dBm

GPS чіпсет

SiRF III

GPS чутливість

–159 dBm

GPS точність

5 м

Холодна/Гаряча TTFF

35/2 с

Автомобільна зарядка

12–24 В на вході, 5 В на виході

Акумулятор

3.7 В DC-іонний акумулятор Li, 1100 мА

Заряд батареї

48 годин

Робоча температура

–10 °С до +65 °C

Температура зберігання

–20 °С до +70 °C

Відносна вологість повітря

5% до 95%, без конденсації

Де та для чого можна застосовувати GPS/GSM трекер?

Основне застосування цей пристрій знайшов в системах контролю за пересуванням транспорту. Більшість транспортних компаній давно прийшли до висновку, що простіше та дешевше купити GPS трекери (або GPS логгер) та поставити їх на автомобілі, ніж потім шукати викрадений автотранспорт. Також після встановлення GPS-трекера на автомомобілі автопарку вирішується питання з відхиленням транспорту від маршруту, коли водії заїжджають «по справах», витрачаючи робочий час та пальне компанії.

Також за допомогою GPS-трекера дуже зручно контролювати пересування людини — у цьому випадку використовують такі пристрої, як персональний GPS трекер (логгер) Xexun TK-102 v2. Вони дозволяють забезпечити безпеку маленьких дітей, літніх людей — за допомогою трекера ви завжди будете знати, в якому місці знаходяться ваші рідні на даний момент.

Персональні трекери також допоможуть власникам домашніх тварин — якщо ваш чотириногий друг періодично йде гуляти, то вам не потрібно турбуватися про те, наскільки далеко він пішов від будинку, — GPS-трекер забезпечить вас інформацією про всі його переміщення.

У будь-якому випадку, якщо ви вирішили купити GPS-трекер, то можете бути впевнені, що ніколи не пошкодуєте про покупку — пристрій може стати в нагоді у самих пересічних та нестандартних ситуаціях.

Майстри підбору

Майстер підбору радар-детекторів Майстер підбору автосигналізацій Майстер підбору автотентів Майстер підбору дитячих автокрісел Майстер підбору відеореєстраторів Майстер підбору компресорів Майстер підбору автопилососів Майстер підбору механічних блокіраторів Майстер підбору магнітол Майстер підбору зарядних пристроїв Майстер підбору ксенона Майстер підбору акустики Майстер підбору автохолодильників Майстер підбору шумо-віброізоляції Майстри підбору