Full HD або Super HD: який відеореєстратор вибрати?
Розподільча здатність Full HD ще зовсім недавно вважалася самою оптимальною для відеореєстраторів, однак зараз все частіше можна зустріти моделі з більш високою якістю зйомки — Super HD. Звичайно, такі пристрої коштують дорожче, зате виробники обіцяють ідеальну якість і деталізацію картинки. Так, варто старий автомобільний відеореєстратор Full HD міняти на нову більш просунуту модель? Ми спробуємо розібратися в особливостях новинок, на які треба звернути увагу.
Особливості відеореєстраторів Super HD
Вже тільки одне те, що на коробці зазначено Super HD передбачає більшу кількість пікселів в зображенні — 2304х1296, і це говорить про кращу деталізацію зображення. Адже в моделях Full HD цей показник дорівнює 1920х1080 пікселів. І це один з основних параметрів, які часто стають причиною того, що автовласник зважується на заміну пристрою. Але тут треба враховувати деякі нюанси: заявлена виробником реєстратора розподільча здатність SuperHD — це не завжди гарантія високої якості зйомки. Тому перед тим, як купити новий відеореєстратор в машину, треба ретельно вивчити інші важливі параметри пристрою:
Процесор
В пристроях для запису Super HD матриця може запам'ятовувати в 1,5 рази більше інформації, а це значить, навантаження на процесор буде вище. І тут рішень може бути тільки 2:
- встановити більш продуктивний процесор, щоб зробити обчислювальні потужності максимально високими. Тоді відеореєстратор зможе забезпечити високу якість картинки, але звичайно його вартість помітно зросте.
- нічого не міняти та заощадити на «залізі». Але в цьому випадку ніхто не зможе гарантувати стабільність зйомки і її якість.
Також для всіх сучасних пристроїв важливо, щоб процесор міг підтримувати WDR (Wide Dynamic Range). Ця функція дозволяє компенсувати перепади яскравості ділянок зображення всередині кадру, роблячи відео чітким при будь-якому рівні освітлення.
Матриця
Якщо авторегістратор має розподільчу здатність Super HD, це не є 100% підтвердженням того, що якість картинки буде ідеальною. Важливо, щоб в ньому була встановлена добра матриця від відомого виробника. Наприклад, сенсори Sony вважаються одними з кращих, тому що чудово зарекомендували себе на практиці. Якщо ж в пристрої використовується матриця сумнівної якості, то на виході можна отримати картинку гірше, ніж у реєстратора з хорошою матрицею Full HD.
Увага до деталей
Іноді виробники, прагнучи утримати низьку ціну на відеореєстратори з дорогою матрицею Super HD, починають економити на різних дрібницях: прибирають датчик удару, замість скляних встановлюють в об'єктив дешевші пластикові лінзи, які швидко каламутніють тощо. Все це може привести до того, що навіть при використанні якісної матриці якість картинки може бути не самою ідеальною.
Налаштування і софт
На якість відеозапису впливає багато факторів, це і апертура відеокамери, і алгоритм стиснення, і метод обробки картинки тощо. Якщо на матрицю надходить мало світла, і пристрій при збереженні сильно стискає файли, то навіть висока розподільча здатність сенсора не врятує зображення. І ці фактори треба обов'язково враховувати, правда отримати детальну інформацію з цього питання від виробника буде складно. Це звичайно не вказується на коробці або в інструкції. Оптимальний варіант — це подивитися готове тестове відео, щоб оцінити якість зйомки. Також при покупці краще віддавати перевагу пристроям відомих брендів, великі компанії ретельно стежать за якістю і налаштуванню своїх пристроїв приділяють багато уваги.
Частота кадрів
Даний показник впливає на плавність і природність зображення з рухомими об'єктами, що для автомобільних реєстраторів дуже важливий параметр. Необхідний мінімальний поріг для отримання якісної картинки складає 30 кадрів в секунду. Але тут знову ж таки, якщо говорити про пристрої Super HD, то їм для забезпечення такої частоти потрібен потужний процесор. Якщо ж заявлено 60 кадрів в секунду, то в більшості випадків це можливо лише при зйомці з більш низьким розподілом.
Карта пам'яті
Очевидно, що відеозаписи однакової тривалості в форматі Super HD і Full HD будуть займати на флеш-карті різний обсяг. Різниця приблизно в три рази. Тобто для відеореєстраторів з розподілом 2304х1296 пікселів потрібна карта пам'яті більшого об'єму. Крім того до неї пред'являються і підвищені вимоги по швидкості дії. При виборі карти обов'язково це враховуйте. Наприклад, можна купити спеціалізовану карту, призначену для встановлення в охоронні системи. Такі варіанти зазвичай більш стійкі до перепадів температур і здатні витримати більшу кількість циклів перезапису.
Який реєстратор краще вибрати?
Вибір залежить від ваших потреб і фінансових можливостей, тому що пристрої Super HD поки ще при інших однакових параметрах коштують дорожче аналогів з роздільною здатністю Full HD. Звичайно, перші дозволяють домогтися більш високої чіткості та деталізації картинки на більшій дистанції. Однак не завжди в цьому є доцільність, тому що на невеликих відстанях, до 10 метрів, розглянути всі деталі, наприклад, номери машин, що проїжджають повз, можна також добре і на записи з реєстратора Full HD. Тому в якості робочого пристрою для щоденних поїздок в місті прекрасно підійде і пристрій Full HD з якісним об'єктивом і хорошим сенсором.
Якщо ж ви хочете придбати відеореєстратор саме з розподільчою здатністю Super HD, то крім самої матриці обов'язково дивіться і на інші його технічні параметри, інакше можна отримати пристрій, який не виправдає ваших очікувань. Заздалегідь вивчіть його характеристики і тестові відеозаписи, щоб потім не розчаровуватися. Купити відеореєстратори у Львові, Тернополі та Івано-Франківську самих різних типів і моделей від відомих та перевірених виробників завжди можна в інтернет-магазині 130.com.ua.