Viber
GPS-трекери
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

7 причин для виходу з ладу автомобільних двірників взимку

Автомобільні двірники мають забезпечувати безпеку і хороший огляд. Несправність або погана робота щіток склоочисника призводить до ускладнення видимості, що може привести до виникнення аварійної ситуації. Багато автомобілістів знають, що двірники починають стискатися з проблемами й працюють нестабільно саме з початком зими, коли спостерігається різке похолодання. Розгляньмо, чому так відбувається, які причини можуть бути у того, що щітки виходять з ладу і не можуть якісно справлятися зі своїми основними функціями в екстремальних погодних умовах.

7 причин виходу автомобільних двірників з ладу взимку

Основні причини несправності двірників і методи їх усунення

Якщо раптом двірники стали залишати на склі смужки та розмазувати бруд, почали видавати неприємні скрипучі звуки або хитатися, то поспішати за новими не варто. Звичайно, можна купити нові автомобільні двірники, тим більше, що коштують вони не особливо багато. Однак, часто можна досить швидко розв'язати проблему самостійно. А деяких і зовсім уникнути, якщо знати кілька правил зимової експлуатації двірників.

1. Знос і механічне пошкодження щіток

Під час своєї роботи гумові елементи двірників часто стикаються з забрудненнями, що призводить до їх стирання. І тут очевидно, що чим активніше автомобіль експлуатується, тим процес зносу буде йти швидше.

Перевірити стан і ступінь зносу щітки дуже легко, для цього треба підняти їх вгору й оцінити зовнішній вигляд всіх основних робочих поверхонь. Вони повинні бути рівними, не повинно бути ніяких розривів, щербин та інших видимих ​​оку механічних пошкоджень. Якщо видно дефекти й вони вже серйозні, то тут нічого зробити не можна, залишається тільки купити нові двірники для заміни.

На жаль, але старіння гуми — процес природний. Час експлуатації, навіть найякісніших і дорогих моделей не більше 2-3 років. Поступово будь-яка гума стає менш еластичною, тріскається і руйнується. В результаті щітки твердішають і не можуть більше точно повторювати форму скла, якість видалення бруду погіршується. Бувалі автовласники іноді для пом'якшення обробляють гуму бензином, але ефект від подібної реанімаційної процедури довгограючим не буває. Все одно доведеться шукати заміну. Цей варіант можна використовувати лише як екстрений захід.

7 причин виходу автомобільних двірників з ладу взимку

2. Пошкодження каркаса під дією корозії

Популярні каркасні двірники мають одну неприємну особливість — з часом їх механізм покривається брудом або окислюється (на його поверхні утворюються осередки корозії). В результаті щітка стає менш рухомою і перестає щільно притискатися до поверхні скла. На склі в такому випадку часто можна помітити смуги й пропущені дільниці не прибраного бруду.

Усунути цю проблему можна швидко і досить просто. Треба лише зняти щітки з повідків і гарненько очистити шарніри та інші деталі від забруднення та іржі. Важливо перевірити, щоб каркас легко повертався на всі боки та не застрявав. Зчленування рекомендується додатково обробити силіконовим мастилом для профілактики. Якщо робоча гумова частина щітки збереглася добре і не має пошкоджень, то двірники працюватимуть ефективно і прослужать ще довго.

Не варто чекати, поки автомобільні щітки почнуть давати збої. Досвідчені водії знають, що їх треба ретельно промивати й видаляти з них бруд хоча б раз в тиждень (для цих цілей рекомендується використовувати спеціальну спиртовмісну рідину), а потім обробляти захисним мастилом на основі силікону. Такий підхід продовжить життя щіток склоочисника.

3. Обмерзання та утворення криги

З подібною проблемою автомобілісти завжди стикаються з настанням морозів. Частинки води, замерзаючи, проникають в рухливі деталі каркаса, що призводить до блокування зчленувань, знижується їхня рухливість. Крім того, безпосередньо гумові елементи щіток покриваються крижаною кіркою. Все це заважає двірникам ефективно працювати.

Справитися можна шляхом відігрівання конструкції, це допоможе звільнити щітку з крижаного полону. Тут важливо врахувати, що очищення необхідно проводити дуже ретельно, лід слід прибрати з усіх навіть найдрібніших канавок в гумі, шарнірів та інших місць з'єднання елементів конструкції.

7 причин виходу автомобільних двірників з ладу взимку

Перед тим, як взимку поїхати, прогріваючи автомобіль обов'язково зверніть потік теплого повітря від печі в напрямку установки двірників. Якщо є функція електрообігріву скла, обов'язково включите її. Видалити лід з поверхні щітки можна за допомогою спеціальної рідини-розморожувача, яка сприяє прискореному таненню льоду. Ні в якому разі не можна включати двірники, якщо вони вже міцно примерзли до скла. Це може привести до виходу конструкції з ладу, тому що щітка просто може не впоратися з навантаженням.

В якості профілактики примерзання можна використовувати наступний метод: перед тим як залишити автомобіль на ніч у холодному гаражі або на відкритій парковці, відкрийте двері або скла, щоб остудити салон. Так ви уникнете перепаду температури та утворення крижаної скориночки на склі.

4. Знос лобового скла автомобіля

Автомобільне скло також впливає на роботу двірників. Згодом на його поверхні утворюються мікровідколи та подряпини, що призводить до ускладнення процесу очищення. Крім того, при використанні таких старих і зношених скел гумова частина щітки склоочисників швидше стає непридатною для використання.

Якщо причина проблеми саме в цьому, то міняти двірники марно. Для досягнення результату доведеться ставити нове лобове скло.

5. Несправності трапеції склоочисника

Іноді проблема полягає в тому, що з ладу виходить безпосередньо механізм приводу (його ще називають трапеція). Оцінити її стан можна досить легко — візьміть поводок за основу і злегка спробуйте розгойдати вправо-вліво. Якщо спостерігається люфт, навіть мінімальний, це ознака того, що втулки всередині трапеції вже зношені. Це призводить до зниження притискної сили. Виникає знос втулок при проникненні всередину конструкції атмосферних опадів через поганий ущільнення, що призводить до корозії, яка руйнує будь-які металеві елементи.

У подібній ситуації усунути проблему можна, тільки повністю замінивши механізм склоочисника або зробивши ремонт трапеції.

7 причин виходу автомобільних двірників з ладу взимку

6. Старіння пружин, що притискують щітки до скла

Двірник складається з декількох елементів, і іноді з ладу виходять пружини, що притискають до скла поводки автомобільних двірників, до яких вже кріпляться самі щітки. Пов'язано це з тим, що з часом сила притискання природним чином слабшає, тому що метал піддається постійним навантаженням. Як тільки пружинки слабшають, двірники втрачають ефективність і починають погано працювати.

Перевірити стан пружин легко — злегка притисніть щітку до скла рукою. Якщо вона стала краще прибирати бруд зі скла, то можна спробувати замінити пружинки або трохи підігнути кінчики повідків у сторону лобового скла, це зробить кут атаки трохи більше і може допомогти виправити ситуацію.

Зверніть увагу, що не можна залишати машину на вулиці з піднятими вгору двірниками, що дуже люблять робити багато водіїв взимку, щоб щітка не примерзла до скла. Це тільки зашкодить, тому що пружини в цьому положенні весь час залишаються зведеному, що призводить до прискореної втрати ними пружності. Вони швидше слабшають і втрачають свої робочі якості.

7. Використання «неправильної» омивайкі

Двірники перестають правильно працювати через використання «неправильної» омиваючої рідини або при потраплянні на поверхню лобового скла різних смол або спеціальних засобів для обробки кузова. Ознакою подібних проблем може бути те, що щітки видають неприємні звуки, починають сіпатися і перескакувати, утворюючи на склі смуги.

Профілактика тут проста — постійно стежте за тим, щоб лобове скло автомобіля було завжди чистим, своєчасно видаляйте з його поверхні смоли та інші липкі речовини. Крім того, рекомендується регулярно обробляти поверхню особливими препаратами, які відштовхують забруднення. Це допоможе спростити двірникам їх роботу, а також знизити навантаження на конструкцію. Наприклад, звичайне силіконове мастило має гарний водовідштовхувальний ефект. Вона на поверхні скла після нанесення утворює дуже тонку плівку, забруднення на якій просто не затримується.

7 причин виходу автомобільних двірників з ладу взимку

Що стосується зимової омиваючої рідини, то краще за все брати суміш на основі ізопропілового спирту. Цей спирт практично не схильний до впливу мінусових температур, навіть при сильному морозі він буде залишатися текучими, добре очищаючи скло.

Якщо ж вам необхідно замінити щітки склоочисника, то купити автомобільні двірники у Львові, Тернополі або Івано-Франківську ви завжди можете в інтернет-магазині 130.com.ua.

ТОП-3 щітки склоочисника
 

Найкращі двірники для авто

Шукаєте якісні і найкращі двірники для авто? Даний рейтинг двірників для авто складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Безкаркасні двірники HEYNER All Seasons Graphit 091 (530 мм – 21")

Безкаркасні двірники HEYNER All Seasons Graphit 091 (530 мм – 21
Особливості:
  • ★ довжина 53 см
  • ★ Безкаркасні щітки склоочисника
  • ★ з додатковою щіткою

Двірники в автомобіль HEYNER All Seasons Graphit 094

Двірники в автомобіль HEYNER All Seasons Graphit 094
Особливості:
  • ★ З графітом
  • ★ Безкаркасні щітки склоочисника
  • ★ Довжина двірника — 60 см

Двірники HEYNER HYBRID Graphit 032 (560 мм - 22 ")

Двірники HEYNER HYBRID Graphit 032 (560 мм - 22
Особливості:
  • ★ Корозійно стійкий каркас
  • ★ Аеродинамічний профіль
  • ★ Пружина з нержавіючої сталі
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.