Автомобільні статті та обзори

Підбір склоочисників для вашого автомобіля

Підбір склоочисників для вашого автомобіляОсінь в самому розпалі, та й зима не за горами, пора замислитися про заміну такого маленького, але дуже важливого пристроя як склоочисники, автовласники їх називають — двірники. Ця смужка гуми очищає лобове скло від дощу, снігу, бризок — всього, що погіршує видимість дороги. А значить її якісна робота — запорука вашої безпеки. Вибір двірників слід проводити особливо ретельно, адже тільки якісний продукт буде служити вам в будь-яку погоду.

Сучасні вчені працюють над поліпшенням конструкцій, застосовують натуральний каучук, використовують графіт і силікон. Профіль гумки теж піддається новаціям. Вирізняють склоочисники безкаркасні і каркасні.

Дивіться відео:

Підбір двірників для автомобіля

Каркасні склоочисники

Електричні склоочисники, що складаються з металевого каркаса і гумової стрічки-щітки — називають каркасними. Сучасні автомобілі відрізняються від своїх пращурів особливою випуклістю лобового скла. Для забезпечення кращого притиснення всій поверхні щітки до скла каркасні двірники оснащені системою коромисел, з’єднаних між собою шарнірами. Чим їх більше, тим краще прилягання гумки, але при цьому знижується довговічність пристрою. Вітчизняні виробники найчастіше використовують тонкий металевий каркас у поєднанні з одношаровою гумою, що помітно здешевлює продукт. На жаль, такі двірники не послужать довго, велика ймовірність подряпин, скрипів та інших неприємностей. Більш якісні моделі для поліпшення прилягання за рахунок аеродинаміки оснащують спойлерами. Крім того застосовують багатопрофільні зносостійкі гумки, а для каркаса використовують товстий метал у поєднанні з клепаними з’єднаннями або деякі деталі, у тому числі шарніри, замінюють на пластикові, що зменшує розхитиваємость конструкції і покращує прилягання до скла. Слід зазначити, що пластик краще веде себе в мінусову температуру і менше обмерзає.

Для холодної пори року спеціально розроблені зимові каркасні двірники. Сутність в тому, що весь каркас захований в морозостійкий гумовий корпус, який також захищає від вологи металеві деталі пристрою, а значить, збільшує термін його служби.

Порада автомобілістам. C наступом осені необхідно замінити воду в омивачі на спеціальну незамерзаючу рідину. У процесі вибору слід звернути увагу на її склад. Застосування метанолу в рідині для омивача скла автомобілів заборонено законом і небезпечно для здоров’я людини. Зверніть увагу на якість пакування, прозорість і колір препарату, оскільки дуже часто зустрічаються підробки.

Каркасні склоочисники стоять дешевше своїх безкаркасних братів. Так само слід зазначити, що більшість автовласників замінюють тільки саму гумку, це також здешевлює обслуговування двірників. Головне, в гонитві за дешевизною, не пропустити момент розхитування каркаса, інакше пристрій може підвести вас в самий невдалий момент.

Безкаркасні склоочисники

Безкаркасні склоочисники не мають шарнірів і коромисел, натомість є сталева пластина, що повторює вигини лобового скла і система пружних елементів усередині пристрою. Завдяки цій системі, щітка склоочищувача рівномірно прилягає по всій довжині. Крім того полегшена конструкція покращує аеродинамічні властивості двірників і збільшує обзорність.

Що ж до зимового використання безкаркасних щіток склоочисників, то низька схильність до зледеніння в поєднанні із застосуванням якісної морозостійкої гуми з різними напиленнями, роблять даний вид двірників дійсно всесезонним. Більш висока ціна окуповується тривалим терміном експлуатації — 10–12 місяців проти 3–4 для звичайних двірників.

Більшість безкаркасних двірників мають індикатор зносу, який змінить свій колір, коли необхідна переміна щітки.

З недоліків слід відзначити високу вартість, а також необхідність чіткого підбору щітки склоочисника відповідно до моделі авто, тобто відсутня універсальність пристрою.

Порада автомобілістам. Збільшити термін служби гумок, можна вкриваючи їх раз на місяць особливими змащуючими засобами.

Підігрів двірників

Швидко впоратися з обмерзанням лобового скла допоможе підігрів двірників. За своєю суттю — це поліефірна пластина, з нагрівальним елементом. Така пластина кріпиться з внутрішньої сторони лобового скла в місці стоянки склоочисників. Підігрів зони двірників швидко приводить їх в бойову готовність навіть у мороз. А також перешкоджає зледенінню кріплень під час руху автомобіля, зберігає працездатність гумки очищувача при низьких температурах.

До альтернативного методу підігріву слід віднести зимові двірники з підігрівом. Їх конструкція передбачає нагрівальний елемент, прихований всередині корпусу склоочисника, а дроти, що йдуть або до гнізда прикурювача, або до акумулятора, заховані під повідцем. Таким чином, щітка нагрівається не тільки в зоні спокою, а постійно підтримується певна температура, достатня для розтоплення льоду.

Який тип ви б не обрали, купити склоочисники за розумними цінами можна в інтернет-магазині 130.com.ua. Наші фахівці проконсультують за розмірами щіток двірників, а також підберуть моделі відповідно до марки вашого авто.

Матеріали по темі:

Вибір ланцюгів протиковзання для коліс вашого автомобіля

Саме час купити підігрів двигуна

Вибір і покупка обігріву або готуй сани влітку

Підготовка автомобіля до зими: зимові помічники автовласника
 

Майстри підбору

Майстер підбору радар-детекторів Майстер підбору автосигналізацій Майстер підбору автотентів Майстер підбору дитячих автокрісел Майстер підбору відеореєстраторів Майстер підбору компресорів Майстер підбору автопилососів Майстер підбору механічних блокіраторів Майстер підбору магнітол Майстер підбору зарядних пристроїв Майстер підбору ксенона Майстер підбору акустики Майстер підбору автохолодильників Майстер підбору шумо-віброізоляції Майстри підбору