Viber
Автомобільна акустика
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Види генераторів в залежності від типу альтернатора

Генератор — практичний варіант для ділянок, де відсутня електроенергія або спостерігаються регулярні збої. Такі конструкції користуються великою популярністю серед дачників і садівників. Представлені різні моделі, які відрізняються між собою показником потужності, розмірами, а також альтернатором.

Розглянемо докладніше, в чому особливості асинхронних і синхронних, одно і трифазних генераторів.

Види генераторів в залежності від типу альтернатора

Синхронні генератори

У таких агрегатах електроенергія виробляється за збігом частоти обертання статора і ротора. Стабільність напруги регулюється за рахунок роботи AVR — автоматичного блоку управління. Перевагою такого типу генератора є стабільна напруга на виході, але при цьому він схильний до перевантажень. Особливо, якщо параметр допустимого навантаження збільшується регулярно.

Синхронні альтернатори ідеально підходять для електродвигунів, насосів, компресорів. Такий механізм здатний видавати струм, що перевищує номінальне значення в 2 рази.

Асинхронні генератори

Такі моделі оснащуються 2 видами обмотки ротора — короткозамкнута і фазна. Асинхронні генератори захищені від зовнішнього впливу, малочутливі до коротких замикань. За рахунок чого, вони часто використовуються для зварювальних робіт. Крім цього, добре підходять для живлення комп'ютерів, електроплити, нагрівачів і іншої техніки. Для обладнання, яке вимагає високе стартове навантаження, краще вибирати синхронні моделі.

Асинхронні пристрої не справляються з підвищеними навантаженнями. Але при цьому, вони відрізняються досить низькою ціною. Конструкція часто є закритого типу, тому внутрішні механізми захищені від вологи і пилу.

Трифазний і однофазний генератор

Помилково припущення тих, хто вважає, що одна фаза гірше, ніж три. Вибір моделі необхідно робити, виходячи з подальших умов експлуатації.

Трифазний генератор необхідний у випадках, коли треба живити трифазні пристрої. Це часто вже старі моделі електричних плит або електродвигунів. Практично вся сучасна техніка є однофазної. До того ж, трифазні агрегати мають один недолік — зсув навантаження не повинен бути вище 25% від номіналу, який дорівнює ⅓ загальної потужності генератора.

Тому однофазний генератор з потужністю 4,5 кВт буде набагато продуктивніше, ніж трифазний на 10 кВт.

Інверторний генератор

Інверторні моделі оснащуються електронним блоком управління, який виробляє електрику без перепадів напруги. Такі пристрої використовується для тих, кому необхідна лише номінальна напруга.

Працює така конструкція на синхронному альтернатори в 3 ступені: виробляє напругу з частотою 20 Гц. — утворює постійний струм 12 В. — утворює номінальний струм з частотою 50 Гц.

Залежно від імпульсної напруги на виході, інверторні генератори можна розділити на наступні типи:

  • З прямокутним імпульсом — характерно для бюджетних моделей. Підходять для будівельних майданчиків. Майже не популярний, оскільки має дуже обмежені можливості.
  • Трапецієвидний імпульс — може постачати електроенергію досить потужні прилади, наприклад, холодильник. Не підходить для чутливої техніки.
  • Синусоїдальний імпульс — універсальний варіант, оскільки підходить для будь-якого обладнання. Така напруга відрізняється стабільністю і точно відповідає всім параметрам електрики.

Інверторні генератори мають такі переваги:

  • Компактність і невелика вага в порівнянні з моделями з таким же показником потужності.
  • Малошумні навіть при пікових навантаженнях, за рахунок зміни швидкості обертання ротора.
  • Економічні у витраті палива за рахунок електронного управління. Так, генератор видає рівно стільки електроенергії, скільки потрібно в даний момент. Також регулюється продуктивність в залежності від умов експлуатації.
  • За рахунок синхронного альтернатора, інвертори можуть короткочасно постачати високим пусковим струмом енергоємне обладнання.

Купити генератор у Львові, Івано-Франківську, Тернополі можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

Серед недоліків можна виділити нетривалу роботу без дозаправки — до 8 годин.

Усі розглянуті типи генераторів, крім інверторних, також можуть використовуватися і в великих генераторних системах. Ваш вибір залежить від подальших умов експлуатації пристрою.

Найкращі генератори

Шукаєте якісний і найкращий генератор? Даний рейтинг генераторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Дизельний генератор Hyundai DHY 5000L

Дизельний генератор Hyundai DHY 5000L
Особливості:
  • ★ Об'єм 12 л
  • ★ Потужність 4600 Вт
  • ★ Однофазний

Бензиновий генератор Daewoo GDA 2300

Бензиновий генератор Daewoo GDA 2300
Особливості:
  • ★ Компактність
  • ★ Невеликий одноциліндровий мотор
  • ★ Мідна обмотка на альтераторе

Бензиновий генератор Hyundai HHY 3050F

Бензиновий генератор Hyundai HHY 3050F
Особливості:
  • ★ Номінальна потужність 2800 Вт
  • ★ Обсяг 15 л
  • ★ Час безперервної роботи, год: 12
Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.