Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Види дизельних генераторних установок (ДГУ)

Види дизельних генераторних установок (ДГУ)

Підбираючи генератор для дому чи бізнесу, спочатку потрібно орієнтуватися на потужність підключених споживачів струму. Але при підборі важливим є не тільки показник максимальної потужності, а й умови експлуатації.

Тобто, як часто ви будете використовувати резерв, чи буде він встановлений на вулиці або в приміщенні, чи необхідне його транспортування чи це буде стаціонарна установка, чи потрібен монтаж нової мережі електропроводки або буде достатньо того, що у вас є, на скільки він голосно працюватиме і як правильно відвести вихлопні гази? Весь цей комплекс питань відноситься до дизель-генератора.

У цій статті ознайомимося з видами ДГУ, сферою їх застосування та правилами встановлення.

Які види ДГУ

Дизель-генераторна установка – це потужний дизельний двигун з рідинною системою охолодження, встановлений на жорстку, сталеву раму з ємним паливним баком, генератором струму, вихлопною системою та системою автоматики (опціонально).

Дизельні електростанції відрізняються за кількома критеріями:

  • тип конструкції (відкриті та закриті);
  • фазність;
  • показник потужності;
  • тип запуску;
  • система охолодження.

ДГУ відкритого типу в основному встановлюється суто в закритих приміщеннях. Якщо є необхідність все-таки встановити його на відкритому повітрі, необхідно буде досить велика кількість додаткових умов по встановленню і основне, чого не зможете позбутися - занадто гучного звуку його роботи. Тому генератор з відкритим виконанням добре приживається на виробництвах, напівпідвальних нежитлових приміщеннях, щоб не заважати оточуючим. Плюс такого виконання в тому, що є доступ до всіх вузлів генератора. А мінус такої конструкції – він не може бути на відкритому повітрі, з різними температурними та погодними умовами.

Дизельний генератор закритого типу має металевий кожух. Усередині - кілька шарів ізоляційного (шумного) матеріалу, облаштовані всі необхідні виходи, входи, є зовнішня панель управління. Таке компонування більш практичне і зручне в більшості ситуацій, особливо якщо установка проводиться в місцях з високим перепадом температур і різноманітними погодними умовами. А найголовніше – генератор може бути встановлений біля житлових будівель.

За кількістю фаз, існує поділ на однофазні та трифазні електростанції. Кількість фаз залежить від електрообладнання. Якщо струм потрібен для трифазних електричних приладів, то однозначно потрібно вибирати генератор із фазністю 380В, бо однофазний потрібної напруги вам не дасть.

У свою чергу, трифазний генератор здатний запитати, як електрообладнання на 220, так і на 380, для цього у нього на панелі винесені дві розетки з різною фазністю. Однак, будьте готові до того, що при підключенні приладів на 1 фазу отримайте для них тільки третину потужності генератора. Якщо потужність 12 кВт, то ви зніміть її повністю лише з трифазної розетки, а з однофазною отримаєте лише 4 кВт. Також потрібно добре прораховувати підключення, щоб уникнути такої неприємності, як перекіс фаз. Тому, якщо у трифазному живленні немає потреби, краще брати електростанцію на 1 фазу. Але у світі існують станції і з комбінованим живленням, які можуть видавати високу потужність як при 380В, так і 220В, що є незамінним у разі масштабних будівництв, де є потреба в роздільному живленні.

Види дизельних генераторних установок (ДГУ)

За потужністю дизельні електростанції поділяються на:

  • Портативні. Показник потужності від 4 до 15 кВт. Їхня конструкція мобільна, пристосована до транспортування. Забезпечені високо спритними моторами з повітряним охолодженням. Назвати такий генератор повноцінної ДГУ неправильно, але вони можуть бути відмінним ціновим рішенням для заміського будинку чи невеликого об'єкта;
  • Стаціонарний дизельний генератор – установка для подачі електрики в резервному або безперебійному режимі з високим показником потужності. Переважно, до перевезення вони не пристосовані, але моделі окремої потужності можна встановити на вантажний причіп. Тип установки різноманітний – у приміщеннях, на вулиці, у контейнері. Оскільки станції мають високу потужність, вони обладнані низько оборотними дизельними двигунами з рідинним охолодженням.

Існують види запуску:

  • Ручний – запуск ручкою або витяжним тросом. Така конструкція використовується лише у малих дизельних генераторах. У ДГУ ручний запуск мається на увазі ручним керуванням на панелі контролера самої установки.
  • Електростартер – запуск відбувається поворотом ключа запалювання або натисканням кнопки стартера. Дуже зручно та легко, оскільки ручний запуск може не дати результату за холодних температур.
  • Автозапуск – самостійне увімкнення та вимкнення станції при зникненні струму, будь-якої аварії або його увімкнення.

Охолодження дизельних станцій буває повітряним (примусовим обдуванням двигуна потоком повітря) та рідинним. При рідинному охолодженні механізмом циркулює охолоджувальна рідина. Цей спосіб тримає стабільний теплобаланс набагато краще, ніж повітряний.

Сфери застосування дизельних генераторів

Види дизельних генераторних установок (ДГУ)

Оскільки ДДУ вкрай витривалі та потужні, то сфера застосування їх націлена на виробництво, будівництво, структури бізнесу. Однак, у заміському будинку, цілком доцільно встановити дизель-генератор, якщо потрібна потужність та регулярне включення резерву.

Найпоширеніші області, де використовуються дизель-генераторні установки:
  • Будівельні майданчики. Будівництво часто – об'єкт новий, до стаціонарної мережі не підключено. У такому випадку ДДУ виконує роль основного джерела живлення для всіх електричних інструментів. Найкращий вибір – потужний генератор у захисному кожусі. До нього підключають бетономішалки, перфоратори, болгарки, різні пилки, шліфувальні машини, відбійні молотки та різного роду будівельне обладнання. Навіть якщо будівництво електрифіковане, все одно можливий випадок відключення електрики. Тоді генератор потрібен як резерв. Так як на будівництві використовується різнопланове обладнання, і живлення там не тільки 220В, а й часто 380В, то рекомендується звертати увагу на станції з комбінованим живленням. Завдяки їм можна отримати однакову потужність при живленні 380В і 220В.
  • Приватні будинки та котеджні містечка, невеликі поселення. Для заміського будинку ДГУ можуть встановлюватися як у приміщеннях, так і на вулиці. Основна фазність генератора – 220В. Так як трифазні станції не завжди можуть реалізувати себе, якщо в будинку в основному всі прилади запитуються від звичайної мережі. Але не для всіх покупка дорогого дизеля може бути доступна. І в цьому секторі часто використовуються легкі дизельні генератори відкритого типу або пересувні станції закритого типу з повітряним охолодженням.
  • Виробництва та заводи. Часто виробництво цеху або заводу має йти безперервне, а його збій призведе до втрати великих грошей. Це говорить про те, що ДГУ має бути не тільки потужною, а й мати високу якість як двигуна, так і всієї начинки. Важливим буде процес обслуговування. Тому такі об'єкти встановлюють промислові електростанції.
  • Лікарні та лабораторії. У лікарні виключення електрики загрожує втратою здоров'я і навіть чийогось життя, тому хороший дизель-генератор з АВР (автоматичне введення резерву) ідеальний для резервного живлення лікарень, оскільки не вимагає вашого присутності та забезпечить безперервну подачу електрики на об'єкті. Лабораторне обладнання також потребує безперервної подачі струму. Але у цій сфері установкою однієї станції, на жаль, не можна обійтися. Так як у них є час запуску (часто це буває до хвилини), необхідно використовувати додаткове обладнання типу ДБЖ .
  • Офіси та держустанови, навчальні заклади. Освітлення та обігрів приміщень, роботу комп'ютерного обладнання – ось, що має забезпечити генератор в установі, якщо вимикають електрику. Як правило, тут може вистачити однофазного агрегату (220В), але обов'язково наявність автоматики, яка згладжує вихідну напругу. Бо для комп'ютерних приладів дуже важлива якість струму та рівна напруга без збоїв.
  • Видобуток корисних копалин. При видобуванні вугілля, торфу, нафти та інших корисних копалин, відкритим або підземним способом часто використовуються пересувні генераторні установки для підключення обладнання. Оскільки видобуток будь-яких ресурсів відбувається у місцях, досить віддалених від цивілізації та звичної людству комунікації, генератори (ДГУ) мають спеціальне компонування, досить високу міцність та надійність вузлів, щоб робота з видобутку не призупинялася. У цій сфері використовуються електростанції нижче за промисловий тип.

У сучасному світі є ще досить великий перелік сфер, де можуть застосовуватись дизельні електростанції. А з розвитком ДВЗ якість, надійність та ККД двигунів зростає в рази, а ціна стає доступнішою для будь-якого покупця. Так що сьогодні – це одне з найпопулярніших, надійних та оптимальних рішень для автоматизації комфортної роботи або проведення часу при відключенні основного джерела електроживлення.

Вибрати купити дизельний генератор можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

Матеріали на тему:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.