Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Конструктивні особливості дизельних електрогенераторів: на що варто дивитися під час вибору?

Дизельний генератор — це агрегат, який використовується в якості джерела електроживлення для різних споживачів: промислового обладнання в цехах і на будмайданчиках, холодильників, побутової техніки в заміських будинках тощо. Під час вибору дизельної установки дуже важливо знати особливості її конструкції та основні робочі параметри. Це допоможе знайти найбільш ефективний і надійний пристрій.

На що слід дивитися при виборі дизельних електрогенераторів

Принцип роботи електростанцій на дизельному паливі

Паливо, згораючи всередині двигуна, дає поштовх для вироблення механічної енергії, яка обертає колінвал. Потім двигун змушує рухатися ротор електрогенератора, який так само збуджує електромагнітне поле, що виробляє в обмотці генератора змінний струм. Цей струм надходить у підключену до апарата мережу й може використовуватися для живлення різних пристроїв і обладнання.

З чого складається дизельний генератор

Конструкція будь-якої електростанції містить:

  • двигун із системою охолодження, подачі паливної суміші й повітря;
  • альтернатор — це генератор змінного струму (саме він перетворює енергію, що утворюється під час обертання вала дизельного мотора, у змінний струм);
  • рама (кожух) — використовується для встановлення всіх систем генератора і виконує низку додаткових функцій: поглинання вібрації й шуму, захист від механічних ударів і впливу чинників зовнішнього середовища.
  • системи, що забезпечують можливість автоматичного керування установкою, моніторингу її робочого стану та контролю всіх основних параметрів.
На що слід дивитися при виборі дизельних електрогенераторів

Зазвичай, найголовнішою частиною будь-якої генераторної установки є мотор, від нього залежить продуктивність і потужність пристрою. У дизельних електростанціях можуть використовуватися двигуни декількох варіантів конструкції.

За типом охолодження вони бувають:

  • із системою повітряного охолодження — зазвичай подібну конструкцію мають малопотужні моделі, призначені для побутового використання.
  • з рідинним охолодженням — охолоджуючою рідиною може бути вода, тосол і деякі інші речовини.

Варіантів дизельних електростанцій дуже багато, вони можуть випускатися в різноманітних виконаннях, наприклад:

  • стаціонарні або мобільні (пересувні дизельні електростанції);
  • для різних кліматичних умов (тропічні, північні, морські) — залежно від клімату й температурного режиму майбутньої експлуатації агрегат може мати свої конструктивні особливості, які обов'язково треба враховувати;
  • з захисним кожухом і без нього — він використовується для моделей, яким доведеться тривалий час стояти на вулиці. Такий кожух добре захищає від впливу вітру, дощу, снігу тощо.
  • з додатковою шумопоглинаючою решіткою й без неї.
На що слід дивитися при виборі дизельних електрогенераторів

Переваги використання цих установок

Дизельні електрогенератори відмінно підходять для тривалої експлуатації в якості незалежного джерела електроенергії, а також для регулярного і тривалого під'єднання їх у якості резервного джерела живлення. Водночас в порівнянні з бензиновими моделями, вони мають певні переваги. У тому числі:

  • їхня вартість менше;
  • знижені витрати палива, а отже, продуктивність вища;
  • тривалий термін служби завдяки великому ресурсу;
  • відмінні показники пожежної безпеки.

Сфери застосування дизельних електрогенераторів

Дизельні енергоустановки активно використовуються в різних галузях, водночас вони можуть бути як основними автономними джерелами електричного струму, так і виступати в ролі запасних (резервних) електроустановок. В обох випадках їхнє основне завдання — забезпечити споживачеві безперебійну подачу електрики.

Основне автономне джерело енергії

Такі генератори можуть використовувати, коли відсутня централізована мережа електроживлення. Вони характеризуються стабільною роботою в будь-яких умовах, хорошою продуктивністю й об’ємами виробленої електроенергії, великим моторесурсом, довговічністю і швидкою окупністю, що робить такі установки незамінними, якщо необхідне надійне автономне джерело енергоресурсів.

На що слід дивитися при виборі дизельних електрогенераторів

Цей варіант найчастіше використовується в таких випадках:

  • забезпечення енергопостачання заміських будинків і котеджів, віддалених ферм, вахтових селищ, що розташовуються у важко доступній місцевості тощо.
  • коли витрати на створення централізованої мережі дуже високі, і їх не можна порівнянні з витратами на покупку й експлуатацію дизельного генератора, наприклад, забезпечення роботи насосного обладнання під час поливу різних с/г культур.

Резервне джерело живлення

Використання генераторних установок іноді необхідно в екстрених випадках, коли є центральна електромережа, але вона нестабільна, і в її роботі часто виникають збої. З допомогою таких пристроїв можна уникнути раптового відключення важливого дорогого устаткування й апаратури в разі припинення подачі електроенергії. Використання генераторів найбільш актуально на таких об’єктах, як медичні установи, аптеки, банки, промислові об’єкти, дошкільні та шкільні дитячі установи, торговельні точки (особливо ті, що реалізують швидкопсувні харчові продукти) і багато інших. Тобто всюди, де без електрики неможливо забезпечити нормальне функціонування всіх основних систем і підтримувати роботу важливого обладнання.

Як вибрати генератор?

Є кілька основних параметрів, які визначають ефективність і продуктивність генератора, їх обов’язково треба враховувати, якщо хочете купити надійну дизельну електростанцію, яка працюватиме довго й легко впорається з необхідним навантаженням.

Потужність

Перед покупкою спочатку треба визначитися, якої потужності генератор необхідний. Цей показник безпосередньо залежить від майбутнього навантаження на нього з боку споживачів електроенергії. Для визначення необхідної для стабільної роботи потужності дизельного генератора слід визначити сумарну потужність усіх електроприладів, які до нього будуть підключатися, і додати до цього значення ще приблизно 20–35%. Це дуже важливо, якщо агрегат не матиме певного запасу міцності по кВт, то можуть виникнути проблеми з роботою приладів, а деяке обладнання може взагалі не включитися.

На що слід дивитися при виборі дизельних електрогенераторів

Кількість фаз

Виробники пропонують як одно-, так трифазні агрегати. Перші призначені для побутового використання і працюють зі споживачами, що мають стандартну робочу напругу у 220 В. Другі ж найчастіше використовуються тільки для промислового обладнання, тому що вони призначені для живлення потужних установок і систем із робочою напругою 380 В.

Інші важливі параметри

  • Оберти двигуна — чим менше значення, тим більше мото-годин може відпрацювати установка.
  • Потужність двигуна — може вимірюватися у кВт або кінських силах. Чим цей параметр вище, тим і продуктивність мотора більше.
  • Тип запуску — може бути ручним або електричним. Другий варіант зручніше і простіше в експлуатації, але коштують такі генератори дорожче.
  • Рівень шуму — сучасні установки досить тихі й часто мають додатковий захист від вібрації, але на цей показник усе ж варто звертати увагу, особливо, якщо плануєте використовувати генератор у заміському будинку тривалий час.

Якщо ви хочете купити дизельний генератор у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, то можете зробити це прямо зараз в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас хороші ціни й широкий асортимент портативних електростанцій.

ТОП-3 генератори
  

Найкращі генератори

Шукаєте якісний і найкращий генератор? Даний рейтинг генераторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Дизельний генератор Hyundai DHY 5000L

Дизельний генератор Hyundai DHY 5000L
Особливості:
  • ★ Об'єм 12 л
  • ★ Потужність 4600 Вт
  • ★ Однофазний

Бензиновий генератор Daewoo GDA 2300

Бензиновий генератор Daewoo GDA 2300
Особливості:
  • ★ Компактність
  • ★ Невеликий одноциліндровий мотор
  • ★ Мідна обмотка на альтераторе

Бензиновий генератор Hyundai HHY 3050F

Бензиновий генератор Hyundai HHY 3050F
Особливості:
  • ★ Номінальна потужність 2800 Вт
  • ★ Обсяг 15 л
  • ★ Час безперервної роботи, год: 12
  

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.