У чому переваги використання кількох сабвуферів в автомобілі?
Для отримання більш потужного і красивого звучання басів в автомобілі встановлюють сабвуфери. Однак іноді для отримання необхідного ефекту одного динаміка буде недостатньо. Для цього в аудіосистемах використовують два або кілька сабвуферів. Однак, коли це необхідно, і що в підсумку можна отримати? Давайте розглянемо всі нюанси детальніше.
Особливі можливості з двома сабвуферами в аудіосистемі
Дуже часто для створення кращого звучання, особливо в великих салонах автомобілів власники часто встановлюють кілька сабів. Ще одним важливим моментом вважається компенсація низької віддачі звуку в оформленні акустики по типу free air. Також подібне оформлення стає основою потужного і гучного звучання в демонстраційних версіях.
Як можна отримати необхідний ефект? Перш за все варто врахувати, що встановлення другого або третього динаміка збільшує тиск звуку на 3дБ кожен, в результаті баси виходять глибшими.
1. Якщо вибрати два саба, їх можна монтувати на задній полиці в салоні – в одному або різних корпусах.
2. Наявність декількох низькочастотних динаміків дозволить вмикати акустику як в моно-, так і в режимі стерео. Останній варіант дозволяє розділяти канали звучання на правий та лівий.
Багато автомобілістів-меломанів впевнені, що монозвучання не забезпечить глибину і природність звуку, але це зовсім не так. Адже багато водіїв часто використовують тільки монобас, зі стандартним частотним діапазоном в 80Гц, не більше. Варто також враховувати, що стереобаси оптимально підійдуть для великої акустичної системи, що складається з двох невеликих сабів, розташованих в передній частині і одного великого в задній для низько- і середньочастотного відтворення.
Різновиди схем підключення
Підключення до підсилювача потужності звуку двох сабвуферних динаміків, які працюють в монорежимі, проводиться так само як і приєднання двох звукових котушок одного саба. Відмінністю цього процесу вважається вихідний звуковий режим:
- використовуючи сабвуфер з двома котушками його правий і лівий канали створюють монорежим відтворення;
- використання двох сабвуферів веде до отримання потужної стереосистеми.
Існує дві можливі схеми під'єднання автомобільних сабвуферів до аудіосистеми: послідовна і паралельна. Підключаючи один підсилювальний канал до 2 сабвуферних динаміків з опором 4Ом частіше використовують послідовний тип увімкнення. Внаслідок, зменшується рівень навантаження на підсилювач, опір при цьому буде 8Ом. Однак, користувач також отримує зворотний ефект посилення, яке може знизитися вдвічі. Тому цей тип встановлення дуже рідко використовують, оскільки ніхто не бажає втрачати потужність, купуючи підсилювач саме для посилення, а не зниження потужності звуку.
Більш популярним вважається паралельне підключення стандартних сабов, що мають опір 4Ом. В результаті опір знижується до 2Ом, збільшуючи при цьому вихідну потужність.
Збільшення значення потужності
Більш дорогі моделі підсилювачів можуть удвічі збільшити потужність, інші варіанти також здатні, але з трохи меншим значенням. Використовуючи кілька підсилювачів, автовласники часто купують спеціальні моноблоки сабвуферів, з їх допомогою стабільність зберігається до 1 Ома, без особливого перенавантаження на пристрій.
Негативним моментом в цьому випадку вважається дорога вартість подібної системи, оскільки до кожного підсилювача доведеться встановлювати окремий сабвуферний моноблок. Тому, найбільш оптимальним рішенням буде застосування 2-канальних підсилювачів зі збільшеною потужністю.
Підібрати оптимальний варіант сабвуферних динаміків і підсилювачів можна в каталозі нашого інтернет-магазину. Наші досвідчені фахівці допоможуть швидко визначитися з необхідними пристроями для покупки. Купити автомобільні сабвуфери в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні можна на сайті 130.com.ua.