Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

Використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті відкриває дуже широкі можливості для відстеження та контролю пересування машин. Це невеликий пристрій здатний визначати реальне місце розташування автомобілів в даний момент часу, отримуючи сигнал з супутника з точністю до кількох метрів. Сфера їх застосування досить широка, а використання дуже просте, тому популярність таких систем зараз активно зростає. Давайте докладніше розглянемо особливості роботи, переваги та вигоди від використання GPS-трекерів.

Особливості роботи системи моніторингу

Трекер — це пристрій, який зазвичай має вигляд маленького блоку. Всі такі трекери мають невеликий розмір, що дозволяє встановлювати їх на машину максимально приховано. Що стосується комплектації, то зазвичай такий пристрій включає в себе:

 • GPS модуль;
 • центральний мікропроцесор;
 • GSM приймач або GSM модем;
 • антену;
 • SIM карту;
 • акумулятор (буває не у всіх моделях).

Більшість сучасних трекерів використовує дві основні системи супутникового позиціювання: GPS і ГЛОНАСС. Прилад здатний отримувати дані про своє місцезнаходження з супутника і передавати їх на підключений телефон або будь-який мобільний пристрій за допомогою СМС повідомлень. Багато виробників також пропонують дуже зручні сервіси для онлайн відстеження пересування машини в режимі реального часу, а також спеціальні мобільні додатки.

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

Варто відзначити, що трекери можуть працювати у двох основних режимах.

Маяк

В цьому випадку прилад більшу частину часу перебуває в сплячому стані. Активація здійснюється шляхом відправлення SMS повідомлення, яке посилає власник машини на номер, відповідний SIM карті, що використовується у пристрої. Після чого трекер, відповідно до отриманої команди, починає відправляти дані про своє місцезнаходження з урахуванням встановленого графіка періодичності зазвичай це раз/два на добу, іноді рідше раз в кілька днів. У цьому повідомленні містяться координати, швидкість пересування та інші дані, згідно з установленими налаштуваннями. Після відправлення сигналу прилад повертається назад в сплячий режим.

Такий режим роботи не вимагає великої кількості енергії, тому маяки зазвичай не підключають до бортової мережі, в них є вбудований акумулятор, який забезпечує їх стабільну роботу протягом тривалого часу.

Моніторинг

Даний режим призначений для здійснення цілодобового стеження за пересуванням автомобілів в онлайн режимі. В цьому випадку GPS трекер постійно веде моніторинг великої кількості найрізноманітніших параметрів, включаючи, наприклад, тривалість зупинок. Вони додатково, як правило, комплектуються мікрофоном і датчиками руху, що дозволяє організувати при необхідності двосторонній зв'язок між диспетчером і водієм.

Подібні пристрої потребують постійного живлення, тому їх підключають до бортової мережі машини, при цьому деякі моделі додатково можуть мати і вбудований акумулятор, щоб забезпечити передачу сигналу навіть при тривалих стоянках.

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

У яких сферах вигідно використовувати GPS-трекери?

Системи моніторингу транспорту рекомендується встановлювати на:

 • міському транспорті;
 • таксі;
 • машини транспортних і логістичних компаній;
 • автомобілі служб прокату;
 • сільськогосподарську техніку;
 • кур'єрські машини;
 • і багато інших.

Установка трекерів ефективно працює в різних галузях і дозволяє компаніям з великим автомобільним парком цілодобово відстежувати переміщення машин і вантажів, а також забезпечує додатковий захист від викрадення. Крім того використання GPS-трекерів в машинах допомагає вибудовувати оптимальні маршрути, щоб оптимізувати транспортні витрати і зробити логістику максимально вигідною і ефективною. Зокрема є дані, які підтверджують, що при наявності системи стеження знижується пробіг, що мінімізує витрати на паливо і ремонт техніки. Пристрої, здатні контролювати швидкість пересування, допомагають знизити ризики ДТП і уникнути штрафів за перевищення швидкісного режиму.

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

Переваги використання GPS-трекерів в автомобілях

Очевидно, що встановлення трекера — вигідне рішення для комерційних компаній. Їх використання має цілий ряд переваг. У тому числі:

 • Малі габарити. Всі пристрої пропонуються у вигляді маленьких пластикових коробочок, які легко розміщуються в долоні. Вони легкі й компактні, тому трекер легко встановлюється в будь-якому зручному місці так, щоб його не було помітно.
 • Простота експлуатації. Прилад не потребує складних налаштувань, синхронізація із супутником відбувається в автоматичному режимі. Керування здійснюється за допомогою простих команд з мобільного телефону. Решта система робить сама.
 • Точність даних. Місцезнаходження транспортного засобу визначається з точністю до кількох метрів. Для об'єктів такого розміру це вважається незначною похибкою.
 • Надійність роботи. Більшість сучасних трекерів мають захист від "глушилок", які часто використовуються зловмисниками. Передача сигналу також забезпечується стабільна, навіть в лісах. Покриття мобільних операторів зараз вже досить гарне, тому проблем зі зв'язком майже не виникає.

Зниження витрат за допомогою систем контролю

Постійний моніторинг зводить нанівець вплив людського фактора, який часто знижує ефективність роботи. Це стосується частих відхилень від маршруту, тривалих несанкціонованих простоїв, нецільового використання службового транспорту, зривів графіка тощо.

Використання трекерів значно спрощує звітність для водіїв. Наприклад, деякі сервіси дозволяють автоматично створювати подорожні листи. Це позбавляє водіїв від постійної паперової тяганини, яка забирає багато часу. Причому при автоматичному створенні всіх документів підвищується і достовірність даних.

Переваги використання GPS-трекерів в автомобільному транспорті

Багато пристроїв дозволяють контролювати не тільки переміщення, але й параметри машин. Зокрема, можливий контроль витрати палива, що дуже актуально для великих компаній, що мають великий автопарк вантажівок або пасажирських автобусів. Вони щодня витрачають великі суми на придбання бензину, тому оптимізація витрат і контроль нецільового витрачання палива допомагає часто значно мінімізувати збитки.

Ще одним важливим, нехай і непрямим фактором, є підвищення якості роботи компаній. Оптимізація маршрутів не тільки підвищує ефективність роботи і скорочує витрати бізнесу, але і дозволяє контролювати рівень сервісу. Це особливо актуально для таксі, коли для пасажирів дуже важливим є час, а також для вантажоперевезень, коли потрібно доставити товари в цілості та якомога швидше.

Ну, звичайно ж, однією з найважливіших функцій таких систем є захист транспорту від угону. Трекер дає можливість контролювати місцезнаходження машини в режимі реального часу, що в разі крадіжки допоможе швидко відшукати автомобіль. І тут важливо не економити при купівлі GPS-трекера. Фахівці рекомендують вибирати моделі з можливістю роботи в офлайн-режимі, а також ті, що подають сигнал тривоги при спробі блокування сигналу.

У висновку варто зазначити, що звичайно чим більша компанія, тим швидше будуть окупатися витрати на обладнання транспорту системами супутникового стеження. Термін окупності може скласти всього кілька місяців, зате вигоду компанія від використання трекінг-систем буде отримувати не один рік. Якщо ви хочете купити GPS-трекер в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, то можете вибрати потрібний варіант на 130.com.ua. У нашому каталозі ви знайдете великий вибір моделей.

ТОП-3 GPS-трекери
 

Кращі GPS-маяки

Шукаєте якісний і найкращий GPS-трекер? Даний рейтинг GPS-трекерів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

GPS трекер Magnum MT-500S з акумулятором

GPS трекер Magnum MT-500S з акумулятором
Особливості:
 • ★ З двома універсальними (CAN) входами
 • ★ Працює з вбудованими GPS- і GSM-антенами
 • ★ Має живлення від акумулятора

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro
Особливості:
 • ★ Визначення координат через GSM/GPRS
 • ★ Живлення автономно або від мережі
 • ★ Точне визначення місця положення ТЗ

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором
Особливості:
 • ★ Обладнаний акселерометром
 • ★ Внутрішня пам'ять на 200 000 точок
 • ★ Дистанційне блокування двигуна
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.