Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

Ще з давніх часів, коли почали випускати динаміки серійно, найбільш оптимальним варіантом виготовлення дифузорів була целюлоза. У наш час практично нічого не змінилося – багато виробників використовують целюлозу для створення акустичних динаміків, вони передають звук якісно і краще за інші варіанти.

Особливості та різновиди

Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

Використання целюлози повністю оправдане – вона має унікальні природні властивості, її переробка різними методами допомагає створити папір, яка має дуже широку сферу використання. Особливо це відноситься до динаміків акустики, для їх виробництва використовується целюлоза:

 • хвойна;
 • рослинна;
 • листяна.

Крім цих видів застосовуються їх композиції, вони з використанням різних процесів і технологій стають основою високоякісного дифузора, що має відмінні технічні характеристики.

1. Підвищена початкова пружність і лінійність даних параметрів в досить широкому діапазоні зміни навантаження і частотності.

2. Невелика щільність.

3. Високі показники демпфірування.

Крім цих характеристик варто відзначити природну тембральність, натуральне і м'яке відтворення музики, і все це можливо завдяки паперовому виконанню дифузора.

Основні види використовуваного матеріалу

Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

Технічна целюлоза, яку найбільше використовують для виготовлення дифузорів, складається з різних компонентів, що впливають на її властивості. Розрізняють такі варіанти:

 • альфа целюлоза, відноситься до хімічно чистої клітковині. З її допомогою визначається міцність до механічних впливів, термостійкість і тривалість експлуатації паперу;
 • геміцелюлоза дуже близька по складових компонентах з попереднім типом. Її основними перевагами вважається пластифікація волокон, полегшення фібрілірування і збільшення міжволоконних зв'язків;
 • лігнін відноситься до органічних речовин, має підвищену жорсткість і твердість по типу дерева, він несприятливо впливає на процес розмелювання, погіршуючи умови волоконних зчеплень.

Технічний тип целюлози можна отримати під час обробки трісок деревини або рослинної маси. Цей процес здійснюється з використанням кислих і лужних хімікатів при збільшеній температурі.

Переробка целюлози

Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

Дифузори акустики в автомобіль відрізняються якістю і продуктивністю, на це впливає вид і спосіб переробки сировини. Целюлозу можна отримати, використовуючи сульфатний або лужний спосіб варіння, а також сульфітний або кислий. В результаті виходить СФА і СФІ целюлоза. Обробка відбувається наступним чином:

 • в першому випадку деревна тріска обробляється в сульфатно-лужному розчині сульфату натрію і їдкого натру;
 • у другому використовується кислий розчин бісульфіта кальцію.

Отримана речовина промивається водою, після чого формується за допомогою спеціального агрегату листовий матеріал.

Особливості обробки готового матеріалу

Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

При виготовленні дифузорів можна використовувати як відбілену, так і невідбілену целюлозу. Під час відбілювання використовується 3-ступеневий процес хлорування, якщо потрібно отримати меншу білизну, тоді виконується дво- або одноступенева обробка. Цей процес вкрай важливий, адже під час нього зменшується жорсткість целюлози.

Підбір правильної композиції

Під час розробки динаміків важливо підібрати оптимальний варіант композиції для виготовлення дифузорів. Дуже часто відмітними особливостями автомобільної акустики різних виробників є саме різні композитні характеристики матеріалів. Дуже часто про це виробник вказує в технічних параметрах до пристрою.

Композиції можуть бути двох видів:

 • на основі різних видів целюлози, це може бути суміш рослинної, хвойної і лляної;
 • суміш целюлози з іншими волокнами мінерального, синтетичного, металевого і вуглецевого типу.
Папір як краще рішення для виготовлення дифузорів

Важливо відзначити, що в процесі обробки практично в усі композитні суміші додають просочення і різні хімічні добавки. Наприклад, низькочастотні динаміки (сабвуфери) «отримують» вовняні довгі волокна. Це дає можливість підвищити демпфірування в самому матеріалі, і знизити нерівномірність АЧХ. Крім того, кожним виробником при розробці нового типу динаміків, для отримання багатшого і насиченішого звуку, проводиться ретельний і тривалий процес пошуку оптимального складу для дифузора.

Таким чином, вибір оптимального варіанту матеріалу залежить від особливостей динаміків, їх структури. В результаті на виході вийде дивовижної чистоти і потужності звук, який вразить своєю природністю і м'якістю відтворення.

Вибрати оптимальний варіант акустики можна в нашому інтернет-магазині. Тут представлена величезна кількість пристроїв для якісного і потужного звучання музики з динаміків вашого авто. Купити автоакустику з доставкою у Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та по всій Україні можна на 130.com.ua.

ТОП-3 автоакустики
 

Краща автоакустика

Шукаєте якісну і найкращу автоакустику? Даний рейтинг автоакустики складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автоакустика Kicx DC 652MR

Автоакустика Kicx DC 652MR
Особливості:
 • ★ Двополосна коаксіальна акустика
 • ★ Номінальна потужність 55 Вт
 • ★ Чутливість 91 дБ

Автоакустика Mystery MC-542 Calypso

Автоакустика Mystery MC-542 Calypso
Особливості:
 • ★ Коаксіальна двосмугова акустика
 • ★ Дифузор виготовлений з поліпропілену
 • ★ Рівень номінальної потужності 40 Вт, максимальної 150 Вт

Автоакустика JBL Stage2 9634

Автоакустика JBL Stage2 9634
Особливості:
 • ★ Триполосна коаксіальна акустика
 • ★ Номінальна потужність 70 Вт
 • ★ Овальні динаміки розміром 152х230 мм
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.