Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?

Зима — часто важка пора для автомобілістів. Незалежно від стажу водія ця пора року часто підносить неприємні сюрпризи. Пов'язано це, звичайно ж, з погодою: сніг, ожеледь, мороз і т.д. Все це створює певні складнощі та незручності. І не кожен водій може правильно зреагувати в складній ситуації.

В цій статті ми розповімо: як правильно водити автомобіль взимку, і яка тактика водіння буде оптимальною в різну погоду. А також поговоримо про те, як правильно підготуватися до зимової експлуатації транспортного засобу.

Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?

Як підготувати машину до зими?

Кожен водій повинен пам'ятати, що важливим етапом підчас підготовки автомобіля до зимової експлуатації є не тільки вивчення прийомів їзди на слизькій дорозі, але і додатковий комплекс заходів з підготовки самого транспортного засобу до складних погодних умов.

Виконати це досить просто, потрібно лише знати, що робити, і витратити трохи часу. Якщо ставитися до цього несерйозно і проігнорувати підготовку, то вже перший сніг може привести до того, що у автомобіліста виникнуть серйозні неприємності. Тому дуже важливо все зробити правильно і підготувати свого «залізного коня» до зими вчасно.

Отже, що ж повинен містити обов'язковий комплекс підготовчих заходів? Перше, що спадає на думку — це зміна гуми з літньої на зимову. Але це не єдиний момент, на який треба звертати увагу. Підготовка до зими повинна бути комплексною, тільки тоді вона буде ефективною. Сюди обов'язково повинна входити повна перевірка працездатності всіх вузлів і систем автомобіля. А також не зайвим буде і комплекс профілактичних заходів, які містять заміну всіх основних рідин, оцінку стану двірників і перевірку ступеня зарядженості і працездатності стартерної акумуляторної батареї. Якщо після перевірки стану виявлені проблеми, їх треба якомога швидше усунути. А акумулятор повністю зарядити, щоб в мороз він не перестав раптово працювати, бо заряду зовсім не залишилося.

Тільки, якщо транспортний засіб буде повністю готовий до зими, автовласник може бути впевнений в тому, що його не чекатимуть раптові неприємні сюрпризи. Але крім транспортного засобу, сам водій теж повинен бути готовий до водіння в зимових умовах.

Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?

Правила зимового водіння, які повинен знати кожен водій

Щоб в зимовий час відчувати себе за кермом упевнено і комфортно, кожному водієві слід дотримуватися дуже простих і нескладних правил, які допоможуть уникнути певних неприємностей.

Всього можна виділити 10 основних правил:

    • Правило №1. При їзді по засніженій або слизькій дорозі, ніколи не робіть різких рухів. Це в першу чергу стосується водіїв, схильних до агресивного керування. Взимку така поведінка додає ризиків, тому постарайтеся не викручувати різко кермо, а також не робіть необдуманих і раптових маневрів. Не варто смикати ручку перемикання передач, ручне гальмо, чи тиснуть різко на педалі. Досвідчені водії взимку не рекомендують взагалі використовувати ручне гальмо, щоб не допустити примерзання гальмівних колодок. Якщо це станеться, то автомобіль не зможе продовжити потім рух, а це вже дуже неприємна ситуація.
    • Правило №2. Дотримуйтесь швидкісного режиму. Взимку дуже важливо стежити за швидкістю пересування. Кожен водій, який на чистій і рівній дорозі звик їздити на великій швидкості, повинен розуміти, що взимку автомобіль буде поводитися по-іншому. Керованість в таких погодних умовах падає, зчеплення з поверхнею дороги не таке надійне. Тому для зими дуже важливо строго дотримуватися правила — ніколи не перевищувати швидкість, а ще краще навіть трохи знизити її.
Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?
    • Правило № 3. Будьте гранично обережні і уважні на дорозі. Взимку водієві не можна бути дуже самовпевненим. Їздити треба максимально обережно і акуратно, часто саме через своє «геройство» автомобілісти потрапляють в неприємності та стають винуватцями серйозних ДТП. Завжди пам'ятайте, що зимова дорога не прощає лихацтва і неуважності.
    • Правило № 4. Дотримуйтесь дистанції. Про це теж ніколи не треба забувати. Причому взимку ця дистанція повинна бути більше, ніж в літній час. І це не просто вигадка чи чиясь примха, а дуже важливий момент, на який кожен водій повинен звернути увагу на зимовій дорозі, коли багато снігу або дорожнє полотно вкрите кіркою льоду. Пов'язано це з тим, що в таких умовах вчасно загальмувати складніше, та й гальмівний шлях збільшується, тому і дистанція вкрай важлива, інакше великий ризик потрапити в аварію.
    • Правило №5. Перед кожною поїздкою обов'язково прогрівайте автомобіль. Причому не варто забувати не тільки про двигун, але і про салон, дзеркала, вікна і т.д. Особливо це актуально в сильний мороз.
Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?
    • Правило № 6. Завжди майте в запасі незамерзайку і трохи бензину. Незамерзаюча рідина для склоомивача може закінчитися раптово, і якщо вчасно не перевірити її наявність, можна опинитися в неприємній ситуації, якщо піде рясний снігопад. Тому запас, нехай навіть невеликий, але рекомендується завжди возити з собою.
    • Правило № 7. Не перевищуйте швидкість навіть на рівній і очищеної дорозі. Навіть якщо дорога суха і, на перший погляд, чиста, не ризикуйте і дотримуйтесь швидкісного режиму, так як ніколи не можна передбачити, що чекає далі. Завжди можна потрапити на ділянку з заледенінням або з поганим покриттям. Навіщо ризикувати?
    • Правило № 8. Всі маневри на дорозі повинні бути ретельно продумані. У складних погодних умовах, фахівці й досвідчені водії рекомендують не метушитися і якомога менше здійснювати різних маневрів. Не обганяти без потреби, не перестроюватися різко між рядами і т.д.
    • Правило № 9. Не панікуйте, якщо застрягли в заметі. Якщо автомобіль загруз у снігу, не тисніть до упору на газ і не робіть різких рухів. Із замету вибиратися треба якомога акуратніше, плавно розгойдуючи кузов. Якщо це не допомогло, то краще вийти з машини і попросити допомоги у перехожих, щоб хтось підштовхнув. Ще краще мати в багажнику спеціальні ланцюги проти ковзання або ремені. З їх допомогою можна вибратися практично з будь-якого замету, дуже корисна річ.
Правила їзди на автомобілі взимку: що робити водієві, якщо на вулиці сніг і мороз?
  • 10. Водіям повнопривідних авто не варто бути занадто самовпевненими. Звичайно, такі машини легше справляються з їздою по засніженій дорозі. Але і тут є певні нюанси. Зокрема, повнопривідні моделі легше набирають швидкість, але і зупинити таку машину буде складніше. Тому навіть за кермом повнопривідної машини все одно треба бути дуже уважним. Зимова дорога може бути вкрай непередбачуваною і небезпечною.

В інтернет-магазині 130.com.ua кожен водій знайде для свого автомобіля корисну техніку, гаджети та аксесуари. У нас ви можете купити підігрівом сидінь, компресори, ланцюги проти ковзання, зарядні пристрої для акумуляторів і багато іншого, що може стати в нагоді в зимовий час.

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.