Viber
Відеореєстратори
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Чому виникають проблеми в роботі автомобільного підсилювача і як їх усунути?

Несправності підсилювачів можуть бути різноманітними, проте діагностика може бути складною, тому що легко переплутати з проблемами, які виникають через поломку інших елементів автомобільної аудіосистеми. Наприклад, такі проблеми як шипіння, крехтіння, скрипи або повна відсутність звуку можуть виникати як через підсилювач, так і через несправність динаміків, магнітоли та ін. Тому завжди треба спочатку точно визначити причину проблеми й лише потім приступати до її усунення.

Чому не працює підсилювач: основні проблеми та методи їх вирішення

Ми розглянемо несправності підсилювача, що часто зустрічаються і можливі варіанти їх вирішення.

Підсилювач відмовляється вмикатися

Щоб увімкнути підсилювач, потрібно подати потужність по силовим проводам живлення, які додатково обов'язково повинні бути правильно заземлені. Якщо ваш автомобільний підсилювач зовсім не включається, то насамперед треба перевірити, як йде подача живлення. Спочатку перевіряється показник напруги на віддаленому дроті. Йому для роботи необхідне живлення в 5 В, яке повинно надходити від автомобільної магнітоли. Якщо напруга після вимірювання виявилася нижчою за 5 В, слід оцінити стан підключення проводів до головного пристрою. Тут важливо переконатися, що всі дроти не пошкоджені, їх ізоляція ціла, контакт не порушений і запобіжники не перегоріли.

На основному проводі живлення робоча напруга має бути на рівні напруги автомобільного акумулятора: 12 В — при заглушеному двигуні, близько 14.4 В — при працюючому моторі. Якщо значення не відповідає нормі, слід подивитися, в якому стані знаходяться запобіжники й з'єднання.

Коли перевірка проводів не дала результату, і все виявилося в нормі, треба перевірити роботу заземлення. Це дуже важливо, адже якщо заземлення виявиться слабким або воно відсутнє, якість роботи підсилювача знижується, він може просто не включитися.

Якщо після проведення всіх даних процедур ніяких відхилень не виявлено, тобто живлення і заземлення в порядку, то, швидше за все, річ у тому, що несправний сам підсилювач і необхідний ремонт або повна заміна пристрою.

Чути скрип, коли автомобільний підсилювач включений

Скрип — це варіант спотворення звукопередачі. Причиною подібного явища може бути те, що підсилювач "підрізає" сигнал. Це може говорити про те, що підсилювач перевантажується при підключенні сабвуфера або інших динаміків. Тобто пристрій виявився не здатний забезпечити необхідну для нормальної роботи кількість енергії. Крім того, причиною подібного явища можуть стати перегорілі дроти.

Чому не працює підсилювач: основні проблеми та методи їх вирішення

Коли потужності використовуваного підсилювача для динаміків недостатньо, рішенням може бути тільки заміна підсилювача або установка динаміків з меншим значенням номінальної потужності. Щоб визначити, чи є проблеми, просто порівняйте показники номінальної потужності використовуваних динаміків і підсилювача. Якщо перевірка показала, що потужність достатня, то проблему слід шукати в акустичних проводах, динаміках або перевірити, чи правильно організовано заземлення звукового підсилювача.

Спостерігається мигання світлодіода захисної системи

Деякі моделі підсилювачів оснащуються функцією спеціального "захисного режиму", який дозволяє уникнути можливого пошкодження внутрішніх елементів пристрою. Якщо ваша модель має сигнальний світлодіод, який при активації захисного режиму починає блимати, то ви вчасно зможете помітити несправність. Якщо сигнал включився, він може говорити про можливу несправність кабелів, динаміків, сабвуфера або інших компонентів.

Першим кроком, який варто зробити, щоб виявити причину миготіння сигналу, є перевірка проводів, за допомогою яких підключені динаміки. Щоб точно встановити джерело можливої ​​несправності, рекомендується ретельно оглянути кожен динамік і сабвуфер, які підключені до автомобільного підсилювача. Обов'язково перевірте коректність заземлення, для цього знадобиться омметр.

Ще однією потенційною причиною, яка може привести до включення світлодіода, можуть бути проблеми з підключенням RCA кабелю, він також може бути пошкоджений або неправильно заземлений. Щоб точно дізнатися, підключіть RCA проводку до магнітоли й підсилювача. Якщо світлодіод погас, то усунути проблему можна, замінивши RCA дроти.

Спостерігається сильне спотворення звуку

При прослуховуванні аудіофайлів спотворення звуку може виникати під дією найрізноманітніших чинників. Звичайно, одна з можливих причин — невідповідність потужності підсилювача необхідним параметрам. Однак, часто причина зовсім не в підсилювачі. Шипіння, крехтіння, хрускіт та інші перешкоди можуть бути результатом неправильно прокладеної проводки й порушеннями в роботі інших компонентів аудіосистеми. Підсилювач отримує вже звук з перекручуванням і підсилює його.

Чому не працює підсилювач: основні проблеми та методи їх вирішення

Щоб точно встановити джерело звукових спотворень, слід все ретельно перевірити й виключити кожну можливу причину. Насамперед, перевірте місця з'єднання кабелів підсилювача і динаміків. Зверніть увагу, що коли кабель, що веде до підсилювача, прокладений поруч із силовою проводкою автомобіля або кабелями заземлення, то це може стати причиною того, що виникають перешкоди, які спотворюють аудіо. Це ж може стосуватися і проводки акустичних компонентів, проте відстежити це може бути дуже складно.

Щоб позбутися цієї проблеми, можна перемістити дроти й прокласти їх так, щоб вони не торкалися силових кабелів або кабелів заземлення. Оптимально, якщо вони будуть перетинатися під прямим кутом. Крім того, можна взяти кабель краще, з товстою ізоляцією або використовувати проводку з кращим захистом.

Якщо після заміни проводів ніяких позитивних зрушень не спостерігається, просто відключіть динаміки від підсилювача. Шум все ще чутно? Тоді треба перевірити, чи правильно реалізовано заземлення системи.

Також варто звернути увагу, що не можна виключати можливість того, що причиною проблем зі звуком може бути автомагнітола, або система, яка використовується в якості джерела аудіо.

Динаміки мовчать

Проблема подібного роду може бути спровокована тим, що сигнал з підсилювача не надходить на акустику, або автомобільна магнітола не передає аудіосигнал на підсилювач. Тут спочатку треба переконатися, що встановлений в машині підсилювач включений і отримує необхідну потужність. Іноді пристрій може бути просто вимкнено, а водій цього просто не помітив.

Якщо все підключено до мережі, треба подивитися як подається сигнал з головного пристрою. Для цього треба від'єднати RCA дроти та підключити їх до окремих перевірочним блокам. Подивіться, чи включена магнітола, чи правильно підключені дроти до роз'ємів, відрегульований належним чином визначено рівень гучності. Спробуйте новий комплект RCA проводів, причина може бути саме в них. Якщо звук проходить з одного входу, а з іншого він відсутній, то, швидше за все, несправна саме магнітола, а не підсилювач.

Чому не працює підсилювач: основні проблеми та методи їх вирішення

Якщо сигнал відсутній на виході з підсилювача, тоді треба спочатку від'єднати пристрій від динаміків і спробувати підключити його до будь-яких інших зовнішніх колонок, можна навіть звичайним домашнім. Якщо все буде працювати, значить причиною відсутності звуку є несправні автомобільні динаміки.

З динаміків йде не музика, а суцільний тріск

Іноді водій може зіткнутися з тим, що автомобільні динаміки сильно тріщать, Гука, видає хлопки та інші різкі дивні звуки. Причин багато, в тому числі та пов'язаних з підсилювачем. Однак спочатку треба усунути потенційні проблеми, що виникають через неправильну установку акустики. Наприклад, може бути, ви вибрали невідповідний для монтажу динаміків корпус, або вони були встановлені неправильно. Це може призводити до того, що з корпусу виходить повітря, яке потім створює перешкоди при відтворенні аудіофайлів. Вібруючий конус включеного динаміка може втягувати й викидати повітря з коробки, в результаті чого і виникає тріск та інший шум.

На якість звуку також може впливати узгодження опору низькочастотної акустики. Тут все досить просто. Якщо опор динаміків, що підключаються, і підсилювача збігаються, то перевірте їх номінальну потужність і внесіть відповідні коригування. Коли підсилювач подає на сабвуфер більше потужності, ніж він може адекватно прийняти, то варто подумати про придбання більш потужного динаміка або знизити потужність. Проведіть настройку і відрегулюйте всі основні звукові параметри, поки динамік не припинить відтворювати дивні звуки.

Чому не працює підсилювач: основні проблеми та методи їх вирішення

Проблеми зі звуком можуть з'являтися через те, що "усілок" не може забезпечити сабвуферу достатньої для його роботи потужності. В цьому випадку можна спробувати замінити корпус. Іноді від спотворень можна швидко позбутися, просто помістивши динамік в корпус більшого розміру. Звичайно, ви можете також поекспериментувати й з іншими типами корпусів.

Очевидно, що проблеми зі звуком можуть бути викликані різними причинами. Це може бути пов'язано з несправною роботою підсилювача та ні. Якщо ж ви в ході перевірки з'ясували, що причина саме в цьому пристрої та ніякі варіанти не змогли допомогти усунути несправність. Тоді, швидше за все, треба шукати заміну. В інтернет-магазині 130.com.ua ми завжди допоможемо підібрати кращі аудіокомпоненти для автомобілів будь-якої марки. У нас ви можете купити підсилювач у Львові, Тернополі, Івано-Франківську за найвигіднішою ціною.

ТОП-3 автопідсилювачі звуку
  

Найкращі автопідсилювачі

Шукаєте якісний і найкращий автопідсилювач? Даний рейтинг автопідсилювачів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500
Особливості:
  • ★ Підсилювач D класу
  • ★ Рівень номінальної потужності 300 Вт при підключенні з опором 4 Ом
  • ★ Оснащений фільтром низьких частот і фільтром Subsonic для ультранизьких частот

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit
Особливості:
  • ★ Клас підсилювача D.
  • ★ вісімканальний
  • ★ Потужність каналу 85 Вт

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB
Особливості:
  • ★ Підсилювач класу AB
  • ★ Працює з опором — 1 Ом
  • ★ З великою потужністю
  

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.