Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно підібрати підсилювач до сабвуфера

Як вибрати підсилювач для автомобільного сабвуфера, щоб отримати хороше відтворення басів? Це досить поширене питання. Прийнято вважати, що зовнішній підсилювач краще вбудованого, тому що має більш широкі можливості. Але чи так це насправді? Щоб розібратися в даному питанні, розглянемо характеристики і функціональні можливості різних типів підсилювачів і виберемо найкращий автомобільний підсилювач для сабвуферів.

Як правильно підібрати підсилювач до сабвуфера

Навіщо потрібен підсилювач звуку?

Сабвуфер — це низькочастотний динамік, якому необхідна велика кількість енергії, тому йому неодмінно для забезпечення потужного звуку потрібен підсилювач. При підключенні безпосередньо НЧ динаміка до аудіосистеми особливого результату не вийде, в цьому випадку установка сабвуфера без підсилювача — марна трата грошей. Стандартні автомагнітоли в середньому видають близько 50 Вт потужності на канал, а цього замало навіть для того, щоб перекрити дорожній шум, який також відноситься до низькочастотних. А вже добитися таким чином якогось супер звучання басів — нереально.

Підсилювач в автомобільній акустичній системі виконує дуже важливу функцію. Він підвищує потужність звукопередачі й якість відтворення. Він є чистим джерелом енергії, яке забезпечує управління сабвуфером і динаміками, розкриваючи повністю й збільшуючи їх можливості.

Вбудований підсилювач

Часто при створенні сабвуферів використовується вбудований підсилювач, тоді ви відразу купуєте цілу акустичну систему в одному, яка складається з динаміків, підсилювача і інших компонентів, поміщених в спеціалізований моноблок. Плюс такої системи — простота установки, не треба нічого додатково підбирати і підключати, є один пристрій в єдиному корпусі, який може мати різні розміри, залежно від потужності й типу конструкції.

Як правильно підібрати підсилювач до сабвуфера

Але є у них і недолік, зокрема, можна відзначити, що найчастіше при використанні вбудованого підсилювача можливості по налаштуванню звуковідтворення трохи обмежені, в цьому випадку вплинути на параметри вбудованого підсилювача майже неможливо можна і вибирати треба з уже готових моделей активних сабвуферів, пропонованих виробниками.

Зовнішні підсилювачі звуку

Виробники пропонують найрізноманітніші зовнішні підсилювачі для сабвуферів, кількість представлених на сьогоднішній день на ринку моделей вражає. Вони мають різний розмір і різні параметри, можуть оснащуватися фільтрами низьких частот, що значно підвищує якість звукопередачі. Головна особливість зовнішнього підсилювача полягає у тому, що такий пристрій практично не має обмежень. Навіть на максимальній гучності звук буде чистий, без спотворень, і дуже потужний.

Особливості підключення сабвуфера до зовнішнього підсилювача, які слід враховувати:

  • Підсилювач, що має парну кількість каналів підключається до сабвуферного динаміка за особливою схемою, яка відрізняється від з'єднання звичайних динаміків. Пов'язано це з тим, що їм для нормальної та повноцінної роботи потрібна велика потужність, тому одну з пар каналів підсилювача звуку підключають, використовуючи мостову схему.
  • При використанні підсилювача, що має непарну кількість виходів мостове з'єднання не потрібно, тому що один з каналів вже спочатку призначений для підключення саме сабвуферів і має велику потужність. Визначити канал простіше простого: треба подивитися на його потужність і оснащення. Показник буде в кілька разів більше, ніж у інших каналів.
Як правильно підібрати підсилювач до сабвуфера

Який підсилювач краще підійде для сабвуфера?

Підсилювач для якісної передачі басів необхідно підбирати з урахуванням потужності. Пам'ятайте, що в салоні машини вимоги до потужності підсилювача збільшуються через дорожній шум. Крім того, низькочастотний звук в автомобілі поширюється не як у звичайній кімнаті або концертному залі, це також впливає на показник необхідної потужності.

При виборі підсилювача під сабвуфер дивитися треба на так звану номінальну потужність (RMS — root mean square). Для сабвуфера це потужність, яку динамік здатний витримувати без втрати своїх функціональних параметрів протягом тривалого часу. Для підсилювача даний параметр характеризує максимальне значення потужності, при якій спотворення звуку не досягають встановленого критичного значення.

Отже, який же варіант буде оптимальним? Очевидно, що можливо лише три варіанти:

  • Слабкий підсилювач. Якщо потужність підсилювача звуку нижча за потужність НЧ динаміка — це погано. У цьому випадку ризик спалити звукову котушку різко зростає.
  • Підсилювач дорівнює по потужності показник сабвуфера — теж не ідеальний варіант. Пояснюється це тим, що номінальну потужність для звукових підсилювачів нормують, як правило, для напруги мережі в 14,4 В. В реальності цей параметр майже недосяжний, під час роботи вона завжди буде коливатися, а при підключенні до бортової мережі великої кількості різних споживачів підсилювач не зможе досягти необхідної потужності. Отже, і в цьому випадку є ризик перегріву звукової котушки.
  • Підсилювач має більшу за сабвуфер потужність. Це найкращий варіант. Практика показує, що найоптимальнішим показником буде потужність підсилювача, що перевищує номінальну потужність НЧ динаміка в 1,5-2 рази. Гнатися за понад потужностями теж не треба, це може привести до зменшення терміну роботи сабвуфера.
Як правильно підібрати підсилювач до сабвуфера

Як бачимо, потужність підсилювача для сабвуфера — це визначальний параметр. Якщо ви хочете отримати якісну передачу басів, то до вибору пристрою слід підходити дуже ретельно. В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити підсилювач для сабвуфера у Львові, Івано-Франківську та Тернополі самих різних виробників з будь-якою кількістю каналів і потужністю.

ТОП-3 підсилювачі звуку
 

Найкращі автопідсилювачі

Шукаєте якісний і найкращий автопідсилювач? Даний рейтинг автопідсилювачів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500
Особливості:
  • ★ Підсилювач D класу
  • ★ Рівень номінальної потужності 300 Вт при підключенні з опором 4 Ом
  • ★ Оснащений фільтром низьких частот і фільтром Subsonic для ультранизьких частот

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit
Особливості:
  • ★ Клас підсилювача D.
  • ★ вісімканальний
  • ★ Потужність каналу 85 Вт

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB
Особливості:
  • ★ Підсилювач класу AB
  • ★ Працює з опором — 1 Ом
  • ★ З великою потужністю
 
 

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.