Пусковий і пуско-зарядний пристрій для легкового автомобіля
Технічний прогрес з блискавичною швидкістю рухається вперед. Сьогодні він досяг моменту, коли запуск двигуна автомобіля повністю автоматизований. Кожному знайома ситуація, коли повертаєш ключ у замку запалювання, а реакції нуль. І від цього не застрахований ніхто. В тому числі і ті, хто тільки вчора забрав авто з салону. Причин може бути дуже багато, а найпоширеніша — низький заряд батареї.
Проблему можна вирішити самостійно. З допомогою пускового або пуско-зарядного пристрою. Їх завдання — запустити двигун і зарядити батарею. Якщо правильно підібрати для себе підходящу модель, можна забути, що таке розряджений акумулятор із-за морозів, включених фар, магнітоли і т. д.
Пускові пристрої: що це
Такі конструкції можуть тільки запускати двигун, якому не вистачає заряду акумулятора. Підключення пристрою відбувається безпосередньо, без участі батареї. За рахунок «стороннього» струму з'являється потрібна іскра, якої вистачає для запуску двигуна.
Пуско-зарядний пристрій: чим відрізняється
Такі прилади можуть і запускати двигун, і заряджати акумулятор. Моделі більш функціональні, ніж пускові пристрої. Бувають двох типів: з швидкою зарядкою, яка триває до 4 годин, і зі стандартною — приблизно 14 годин, в залежності від ступеня розрядки АКБ.
Що краще: інверторна або трансформаторна модель?
За типом конструкції пуско-зарядні пристрої бувають інверторні і трансформаторні. Відмінність перших полягає в наявності програмної плати, яка відрізняється ємністю і мобільністю. По друге в основі лежить трансформатор.
Сказати однозначно, що краще — неможливо, адже все залежить від багатьох інших чинників. Приміром, інверторні моделі здійснюють імпульсний заряд, вони легкі і компактні, підходять для всіх видів АКБ. А ось у трансформаторних пристроїв функціональність обмежена — тільки для кислотних батарей 12 В.
Що краще: стаціонарні або автономні ПЗУ?
Стаціонарні моделі мають обмеження в пересуванні та прив'язані тільки до однієї точки, де знаходиться джерело електроенергії. Один з плюсів таких пристроїв — вони в повній мірі справляються зі своїми завданнями, компактні.
Автономні пристрої працюють за допомогою власної батареї. Їх головною перевагою є можливість використовувати зарядний в "польових" умовах. Але тут потрібно регулярно перевіряти заряд, оскільки він теж вимагає періодичної підзарядки.
У чому ж різниця між пусковим пристроєм і ПЗУ?
Для автомобіліста відмінність в тому, що ПЗУ здатне і запустити, і зарядити. Самі ж моделі можуть відрізнятися функціоналом, габаритами, вартістю. Перед покупкою враховуйте тип АКБ, потрібний пусковий струм, наявність додаткових можливостей пристрою та ін. З доставкою по Україні пусковий пристрій купити можна у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.