Viber
Автопилососи
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Використання компресора дуже часто необхідне під час проведення різних домашніх справ, в гаражі або, зазвичай, для підкачування автомобільних шин. Тому, вибір подібного пристрою – один з найбільш складних, у кожного він займає досить тривалий час.

Перш за все, користувачеві важливі:

1. Чисте повітря, що нагнітається.

2. Необхідний тиск.

3. Тривала робота пристрою.

4. Підвищений експлуатаційний ресурс.

А також інші параметри і характеристики, за якими вибирають даний пристрій. Розглянемо їх більш детально.

Важливість вибору виду компресора

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Виробники даних систем з кожним роком представляють все нові, більш сучасні моделі компресорів, що відрізняються не тільки за якістю роботи, а й по продуктивності, особливостям конструкції. Останній критерій є дуже важливим, адже від нього залежить не тільки ефективність, але і призначення самого приладу. Серед найбільш затребуваних в сучасному світі компресорів розрізняють два варіанти – масляний і безмасляний.

Відмінні риси пристроїв

Основною відмінністю цих двох видів компресорів вважається мастило. В масляному агрегаті воно є, в безмасляному, відповідно, – відсутнє. Даний фактор особливо важливий при виборі поршневого приладу, оскільки під час його роботи виникає тертя металевих елементів. Їх щільне розташування і постійна взаємодія призводить до стирання і подальшого пошкодження, що веде до перегріву колінвалу, поршня, інших компонентів.

У цій ситуації єдиним рішенням буде додавання мастильного матеріалу, масла, яке створює плівку між циліндром і поршнем, знижуючи при цьому інтенсивність тертя. Також його використання забезпечує:

  • захист всіх важливих деталей і компонентів від зношення;
  • підвищення тепловідведення;
  • запобігання корозійним процесам;
  • збільшення терміну експлуатації;
  • тривалу роботу безперервно;
  • зменшення перегріву системи.

Дуже часто в подібних компресорах використовуються деталі з більш міцних матеріалів, це може бути сталь або чавун. Однак, при цьому варто враховувати, що якісна і успішна робота пристрою безпосередньо залежить від вибору мастила, оскільки неякісне або невідповідне до певного компресора масло може тільки погіршити ситуацію. Тому в цьому випадку краще підбирати тип мастильного матеріалу відповідно до інструкції приладу.

В безмасляних компресорах мастило повністю відсутнє, тому в них рух і тертя елементів виконується в «сухому» вигляді. Цей фактор сприяє підвищенню робочої температури, і цей показник більшість виробників, шляхом розробки нових технологій, намагається знизити.

Гвинтові моделі, наприклад, виготовлені з використанням вприскування води в камеру стиснення. А ось поршневі пристрої виконані із застосуванням матеріалів, що мають знижений коефіцієнт тертя. Однак, незважаючи на дані удосконалення, тертя все ж відбувається, через це безмасляні прилади мають набагато менший термін служби.

Переваги та недоліки масляних компресорів

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Дані пристрої відрізняються рядом важливих переваг, завдяки яким їх часто вибирають для проведення різних робіт біля будинку, в гаражі або для підкачування автомобільних шин:

1. Надійність, через підвищений термін служби і моторесурс, оскільки деталі не зношуються.

2. Відсутній перегрів, оскільки немає тертя.

3. Тривалий цикл роботи, що дуже важливо при роботі з пневмоінструментом.

4. Збільшена продуктивність.

5. Низьке енергоспоживання, менше потужності двигуна.

Однак, незважаючи на істотні переваги використання даного пристрою, все ж є кілька недоліків, які варто врахувати при виборі компресора:

  • можливість домішок масла в повітрі, що нагнітається;
  • регулярне придбання спеціального масла для компресора;
  • необхідність в заміні, заливці та контроль рівня мастила;
  • дорожчі від інших компресорів.

До того ж дані пристрої відрізняються великими габаритами і вагою. Проте дані недоліки можуть бути, швидше за все, особливостями використання масляних компресорів, якими не варто нехтувати після придбання, під час експлуатації.

«Плюси» і «мінуси» безмасляних компресорів

Серед основних переваг даних пристроїв варто виділити можливість отримання чистого повітря, без масляних домішок. Також, відповідно, вони:

1. Не вимагають заміни, заливки і постійного контролю рівня масла.

2. Мають меншу вагу.

3. Відрізняються більш низькою вартістю.

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Серед недоліків безмасляних компресорів варто виділити:

  • меншу продуктивність;
  • низький робочий ресурс;
  • відсутність високого тиску і потужності.

Іншими словами, при купівлі та встановленні безмасляного компресора варто враховувати, що їх можна використовувати тільки для проведення незначних і короткочасних робіт.

Особливості вибору – безмасляний або масляний компресор?

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Відповіддю на це питання буде рішення користувача щодо призначення, сфери застосування, приладу та інтенсивності його використання. Наприклад, в деяких випадках використання пневматики проводиться з жорсткими вимогами щодо чистоти повітря, що поступає. У цих ситуаціях потрапляння масляних часток заборонене, тому використання безмасляного фільтра – оптимальний варіант. Їх використовують в:

1. Медицині.

2. Харчової промисловості.

3. Під час фарбування автомобілів, інших елементів та деталей.

4. На виробництві м'яких меблів.

Крім того, безмасляні компресори часто застосовують для виконання незначних робіт, ці прилади дешевші, оптимально підходять для використання з простими видами пневмоінструменту. Ними якісно і швидко можна підкачати шини або продути повітря, а оскільки вони не працюють тривалий час, через нагрівання, то їх часто використовують для роботи з шуруповертом.

На відміну від безмасляних, масляні компресори можна використовувати в будь-якій сфері, де немає жорстких вимог щодо чистоти повітря, що подається. Завдяки високій продуктивності та подачі необхідного тиску, їх можна використовувати на різних виробничих комплексах. Крім того, вони можуть безперервно працювати щодня, що робить їх універсальними і більш затребуваними для виконання будь-яких завдань – в будинку, на дачі, в гаражі, на виробництві.

Дуже важливо, вирішивши використовувати масляний компресор в тих випадках, де потрібне отримання чистого повітря, завчасно подбати про повітряне очищення. Йдеться про встановлення фільтра для очищення від масла, здатного легко очистити повітря від масляних часток. Однак, варто врахувати, що будь-який фільтрувальний пристрій здатен очистити до 99,9% домішок в стислому повітрі.

Поради щодо вибору автокомпресора

Якому компресору віддати перевагу – масляному чи безмасляному?

Важливими критеріями вибору будь-якого компресора вважаються такі:

  • уважний огляд пристрою. Кожен елемент і деталь приладу мають бути виготовлені якісно, з рівними написами, гладкими стиками, без браку та задирок;
  • виконання корпусу. Корпусні частина повинна бути з металу, вибираючи пластикові моделі потрібно переконатися в її відповідності з пожежними та санітарними нормами, вони повинні бути пожежостійкими та удароміцними;
  • довжина кабелю. Кабель живлення повинен бути не менш ніж 2,5-3 довжиною, а також якісне виконання штекера – він повинен бути міцним і щільним, без тріщин та інших ушкоджень.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете підібрати відмінний компресор для автомобіля або інших цілей. Відмінний вибір різних моделей і типів компресорних пристроїв можна знайти на нашому сайті, тут кожен зможе підібрати прилад за призначенням та інтенсивністю його використання. Автокомпресори купити в Івано-Франківську, Львові, Тернополі з доставкою по Україні можна на 130.com.ua.

ТОП-3 автокомпресорів
 

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.