Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати і купити автомобільний компресор?

Компресор автомобільний

Автокомпрессор — електричний пристрій для накачування коліс. Але на якій моделі зупинити свій вибір, що краще придбати: поршневий або мембранний компресор? Давайте розбиратися детально.

У поршневому автокомпресорі стиснення повітря відбувається за допомогою поршня, що приводиться в рух шатунним механізмом, і виконує зворотно-поступальні рухи. Керує цим механізмом електродвигун постійного струму з редуктором. Здається все просто і надійно, і варто купувати автокомпресор саме такого типу, але ... Для того, щоб поршневий компресор нагнітав повітря швидко, він повинен мати великий об'єм циліндра і, відповідно, досить велику вагу. Тертя в парі «поршень-циліндр» і в підшипниках, нагрівання повітря при стисненні викликає нагрівання компресора при великих навантаженнях. Під час роботи в пристрій потрапляє пил, а повітряний фільтр в більшості моделей не передбачено, тому з часом циліндро-поршнева група зношується і тиск, що виробляється падає. Також пара «поршень-циліндр» після виходу з ладу, ремонту не підлягає. В ідеалі циліндр повинен бути виконаний з високоміцної легованої нержавіючої сталі, усередині дзеркально відполірованої, тоді ресурс апарату виявиться досить високим. На ділі багато виробників роблять циліндр з оцинкованої сталі, яка довго не «живе». Найвищу надійність забезпечує поршневий автокомпресор, у якого металевий шатун поршня встановлений безпосередньо на металевому валу електродвигуна, а не через пластикові втулки, перехідники і шатуни, що позначається на тривалості роботи і термін експлуатації.

А ось мембранні компресори для авто влаштовані за іншим принципом. Повітря качає гумове мембранне полотно, яке виконує зворотно-поступальні рухи. Деталей, що труться в такому компресорі — тільки два підшипники, тому з ладу він виходить рідше. Мембранний автокомпресор, в принципі, ремонтується — порвану діафрагму можна замінити. Але в холодну пору року гумова мембрана стає менш еластичною, утруднюючи експлуатацію пристрою.

Вважається, що у поршневих автокомпресоров більш висока продуктивність у порівнянні з мембранними: тому мембранні застосовуються для накачування шин не більше 14 дюймів, поршневі — для накачування шин великих розмірів.

Також існують ще й роторні компресори. Преваги такого типу компресора — його простота та надійність, крім того, з його допомогою не складе проблеми швидке накачування великих об’ємів — 200–300 літрів в хвилину. Наприклад, прекрасно підійде роторний двохмоторний компресор для човна або матрацу.

Продовжуючи тему для себе, слід звернути увагу на наступні характеристики:

  • Продуктивність;
  • Тиск;
  • Манометр;
  • Одиниці виміру тиску;
  • Тип живлення;
  • Додаткові опції.

Продуктивність вказується в кожній моделі і виражається в літрах за хвилину. Наприклад, якщо продуктивність автокомпресора буде дорівнювати 30–40 літрів на хвилину, то такий апарат без проблем досить швидко накачає шини з посадковим діаметром 13–14 дюймів на будь-якому легковому автомобілі. Для позашляховиків і вантажівок потрібно вибирати компресор продуктивністю 50–70 літрів на хвилину.  На сайті 130.com.ua представлений великий вибір товарів цієї категорії, тут ви знайдете саме те, що потрібно і підійде саме вам.

Максимальний робочий тиск у автомобільного компресора — до 8 атм. Але при виборі пристрою не варто надавати першочергове значення максимальному тиску, зазначеному в його технічних характеристиках. Навіть якісні моделі не завжди відповідають заявленим значенням.

Автомобільні компресори оснащуються стрілочними або цифровими манометрами. Точність накачування і свідчення тиску в колесі має велике значення, тому манометр повинен мати високу точність з мінімальною величиною похибки, а його шкала повинна бути добре помітною і зручною у використанні. Цифровий манометр набагато зручніше у використанні, ніж аналоговий. Тиск на ньому відображається з точністю до двох знаків після коми, немає вібрації зображення при накачуванні, одиницю вимірювання можна міняти: PSI, BAR, KG, KPA. Додатковий плюс електронного манометра — система «Автостоп»: якщо встановити на шкалі необхідний тиск, компресор накачає колесо до необхідного тиску і автоматично вимкнеться. Ви при цьому можете не залишати салон автомобіля.

Одиниці виміру тиску. Інформацію про те, який тиск має бути в шинах автомобіля, можна дізнатися в керівництві з експлуатації, на стійці дверей водія або ж всередині кришки бензобака. В залежності від того, в якій країні випущений автомобіль, одиниці, в яких оптимальний тиск вказано в інструкції, можуть бути різними — bar, атм., КРА, кг/см2, psi (фунт/дюйм2). Щоб не плутатися у фізичних величинах, досить знати, що бари, атмосфери і кг/см2 між собою відрізняються на соті частки і приблизно рівні 100 кра або 14 фунтам / дюйм 2 (psi).

За типом живлення автомобільні компресори діляться на ті, що працюють від мережі автомобіля та ті, що — від вбудованого акумулятора. Апарати невеликої потужності працюють від прикурювача. Більш потужні моделі з високим споживанням струму оснащені проводами зі спеціальними затискачами типу «крокодил» для підключення на клеми акумулятора. Не дуже зручно, зате максимум енергії у вашому розпорядженні. Компресори з вбудованим акумулятором заряджаються від побутової електромережі 220 В. Заряду, в середньому, вистачає на повну накачування 2 — 3 коліс.

Додаткові корисні опції. При виборі компресора для машини слід звертати увагу не тільки на швидкість, з якою він накачує колесо, а й на зручність застосування. Це пов'язано з тим, що водієві частіше доводиться підкачувати колесо, а не накачувати його повністю.

  • Функція відкачування повітря стане в нагоді, коли потрібно видалити повітря з надувного матраца або гумового човна перед тим, як їх згорнути;
  • Наявність підбурюючого клапану, за допомогою якого зручно знизити тиск в шинах, наприклад, при з'їзді на ґрунтову дорогу;
  • Функція автоматичного відключення, як уже говорилося, дозволяє підкачувати колесо, сидячи в салоні автомобіля, якщо на вулиці негода;
  • Автоматичне відключення при перегріві;
  • Набір спеціальних штуцерів-перехідників надає можливість накачувати не тільки автомобільні колеса, але і різного роду спортінвентар: матраци, м'ячі, іграшки, човни та інші надувні предмети, що використовуються людьми в побуті;
  • Приємним доповненням може служити вбудований ліхтар або ліхтар зі світлофільтром, який у разі аварії починає сигналізувати червоним світлом;
  • Сумка для зберігання з замками і кишенями.

Для того щоб остаточно переконатися в правильності вибору, слід уважно оглянути зовні прилад, якому ви віддали перевагу. Якщо це виріб добросовісної фірми-виробника, то всі цифри і штампи будуть добре читатися, а матеріали і зовнішній вигляд конструкції не будуть вселяти недовіри своєю ненадійністю. Якщо корпус компресора пластиковий, а не металевий, він обов'язково повинен бути негорючим, морозостійким і ударостійким. Повітряні шланги також повинні бути морозостійкими і з хорошої гуми, так як це один з найбільш відповідальних вузлів системи. Він відповідає за передачу високого тиску з компресора в шину, і його передчасний вихід з ладу може доставити масу небажаних проблем.

Найкраще вибирати той тип компресора, який підійде саме для ваших завдань. Невисока ціна, невеликі габарити, при цьому потужність, надійність і зручність використання не завжди можуть бути суміщені в одному приладі. Купити автокомпресор у Львові, Івано-Франківську, Тернополі можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.

ТОП-3 автокомпресора
 

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.